×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

IKP pirmajā ceturksnī pieaudzis par 6,9%

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Sezonāli neizlīdzinātie dati liecina, ka 2012.gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2011.gada pirmo ceturksni Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājies par 6,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) precizētie dati.

Saskaņā ar maijā publiskoto ātro novērtējumu šā gada pirmajā ceturksnī IKP apjoms pēc sezonāli neizlīdzinātajiem datiem, salīdzinot ar 2011.gada pirmo ceturksni, palielinājās par 6,8%.

CSP šodien publiskoja izvērstu ziņojumu par Latvijas IKP apjoma izmaiņām šā gada pirmajā ceturksnī.

Kā ziņots, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs iepriekš atzina, ka pirmā ceturkšņa IKP ātrais novērtējums bija patīkams pārsteigums. Tomēr IKP pieauguma tempi 2012.gadā salīdzinājumā ar šā gada pirmo ceturksni un pagājušo gadu mazināsies, jo pirmā ceturkšņa straujo IKP pieaugumu noteica vairāki vienreizēji efekti, skaidroja bankas vadītājs.

Rimšēvičs iepriekš prognozēja, ka Latvijas izaugsme šogad pārsniegs 3%. Aktualizēto IKP prognozi šim gadam centrālā banka paziņos jūlijā. Gada sākumā Latvijas Banka izteica prognozi par IKP izaugsmi 2012.gadā 1,3% apmērā.

Arī finanšu ministrs Andris Vilks (V) iepriekš atzinis, ka šogad Latvija varēs pārskatīt uz augšu savas izaugsmes prognozes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+