×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Ikšķilē vecākiem jāparakstās par burtnīcu iegādi brīvprātīgi

LETALETA

Ikšķiles vidusskolas skolēnu vecākiem skolā likts parakstīties, ka darba burtnīcas bez iebildumiem pirks paši vecāki, – raksta laikraksts “Diena”.

 

Kāda divu bērnu mamma norādījusi, ka viena bērna klasē bijis jāparakstās, bet otrā klasē skolotāja vienkārši norādījusi, ka burtnīcas jāpērk vecākiem. Nekādi paskaidrojumi par šādu situācijas risinājumu nav sniegti.

Lai arī skola, iespējams, tā rīkojusies naudas trūkuma dēļ, šāda rīcība ir prettiesiska, laikrakstam atklāja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs. Vecākiem nevajadzēja parakstīt šādu apņemšanos un bija jāvēršas pie skolas vadības vai Izglītības pārvaldes ar lūgumu sniegt skaidrojumu. Līdz ar to IKVD nolēmis veikt pārbaudi šajā izglītības iestādē.

Arī Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa uzsvēra, ka skola šādi rīkoties nedrīkst: “Ja skola nespēj nodrošināt darba burtnīcas, skolai ir jāatrod cits risinājums, nevis jāuzgrūž sava finansiālā nespēja uz vecāku pleciem.”

Ikšķiles vidusskolas direktore Laima Kalniņa gan noliedz, ka skolotāji būtu likuši vecākiem darba burtnīcas iegādāties. Tomēr piebilst, ka joprojām gaida no valsts naudu, kura nav ieskaitīta. Viņa pieļāva situāciju, ka vecāki vēlas nomelnot skolu.

Ikšķiles novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Māra Niedra savukārt pieļāva, ka tā varētu būt atsevišķu skolotāju pašdarbība, jo visi direktori vairākkārt esot informēti par jauno sistēmu.

Līdz šim Tiesībsarga birojā vērsušās 60 personas, lai saņemtu konsultāciju par mācību līdzekļu iegādi. Konstatēti arī gadījumi, kad pedagogs bez direktora ziņas licis iegādāties darba burtnīcas.

Abu bērnu mammai darba burtnīcu iegāde izmaksās apmēram 50 latu, ģimene tos atradusi, taču darba burtnīcas nav izdevies nopirkt – grāmatnīcās vajadzīgajā daudzumā to neesot. Arī izdevniecību pārstāvji norādījuši, ka šāda situācija esot iespējama, jo nav iespējams prognozēt pieprasījumu, tāpēc darba burtnīcu var nepietikt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+