Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Ikšķiles novads neiebilst pret Rīgas mežacūku uzņemšanu savos mežos (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ikšķiles novads neiebilst pret Rīgas mežacūku uzņemšanu savos mežos, aģentūrai BNS pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

“Lai tik Rīga ved mežacūkas uz mūsu mežiem. Mums ir divi aktīvi klubi, kas nodarbojās ar medībām. Visa kārtība ir tāda, kāda ir mūsu valstī, ar visām licencēm un pārējo. Meža masīvi mums ir lieli – Kangarkalni līdz Kangariem. Lai tikai ved, viss ir kārtībā,” sacīja Trapiņš.

Domes priekšsēdētājs norādīja, ka Ikšķiles novadā mednieki aktīvi piebaro meža dzīvniekus, tāpēc barības bāze būs pietiekama.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka nav uzdevums mežacūkas iznīcināt.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Koordinācijas komisija pirmdien nolēma mežacūkas izvest uz Daugavas mežniecību. Tās teritorija atrodas Ogres, Ikšķiles un Salaspils tuvumā, kā arī Daugavas pretējā krastā – Ķeguma novada teritorijā pretī Ogrei. Lai izvairītos no cūku mēra straujākas izplatības, mežacūkas vedīs tikai uz mežniecības teritorijām Daugavas labajā krastā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es ar grib ‘ vien maziņ ‘ cuciņ ‘ !!!

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+