×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Ikšķiliešiem jāsamierinās ar bērnudārza rindas kārtību (5)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs attēls.

Administratīvā rajona tiesa vakar noraidīja lūgumu pēc pagaidu aizsardzības lietā, kurā četri vecāki bija iesnieguši sūdzību par rindas kārtību Ikšķiles bērnudārzā, informē Administratīvās apgabaltiesas pārstāve Ilze Butkus.

Tiesa secināja, ka bērnudārzā uzņemto bērnu skaits pa vecuma grupām būtiski neatšķiras no iepriekšējiem gadiem. Bērni līdz trīs gadu vecumam uzņemti lielākā skaitā nekā pārējās vecuma grupās, jo iestādes telpas un to iekārtojums ir funkcionāli piemērots šai vecuma grupai. Arī piecgadīgo uzņemto bērnu skaits ir lielāks, bet tas izskaidrojams ar obligāto sagatavošanu pamat-izglītības apguvei, norādīja Butkus.

Tiesa atzina, ka iestāde nav rīkojusies patvaļīgi, nosakot grupu skaitu bērniem vecumā līdz trīs gadiem. Uzņemamo bērnu skaits un to vecums pirmsskolas izglītības iestādē noteikts, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestādes kapacitāti un funkcionalitāti. Šādi bērnu grupu veidošanas kritēriji ir saprātīgi, tie arī atbilst spēkā esošajam tiesiskajam regulējumam.

Pagaidu noregulējums regulē strīda tiesiskās attiecības līdz lietas galīgai izlemšanai. Jautājums par pagaidu noregulējuma piemērošanu tiek vērtēts saīsinātā laika posmā, pamatojoties uz tiem pierādījumiem, kurus objektīvi šajā laikā ir iespējams iegūt. Tādējādi pieļaujams, ka, izskatot lietu pēc būtības, tiesas spriedums var atšķirties.

Kā “LA” jau rakstīja, vecāki apstrīdēja Ikšķiles pašvaldības lēmumu par septembrī vienīgajā pašvaldības bērnudārzā “Urdaviņa” uzņemtajiem bērniem. Ikšķiles domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (“V”) lēmumu atstāja negrozītu, tāpēc vecāki vērsušies tiesā, un šis ir pirmais tāds gadījums Latvijā. Viens no vecākiem Rihards Mors stāstīja, ka pašvaldība rindā priekšroku dodot divus, nevis trīs gadus veciem bērniem, kā arī jaunajiem ikšķiliešiem neatkarīgi no viņu vecuma. Tas aizskāris aptuveni 50 vecāku intereses.

Tiesāties par nevienlīdzīgu attieksmi vecākus mudinājis arī Tiesībsarga birojs. Biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere teic, ka nav saprotama šāda uzņemšanas kārtība.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vis jau it kā pareizi ,bet šie 50 bērni tā arī palika bez bērnudārza ,ja uzņemtu šos 50 ,citi 50 paliktu ārpus ,tā ka problēma ir ne rindas kārtībā ,bet tā ka trūkst vietu. Citur bērnu nav ,paliek tukšas telpas ,te bērnu ir ,telpu nav ,vai to nezināja iepriekš? Ne jau šogad šie 50 bērni pēkšni iebrauca novadā ,pašvaldībai ,plānot vajaga un ja neplāno ,tad tādus deputātus nevajaga ievēlēt.

  • Piebide 50bērnu ,100vecāki vēlētāji ,vēl vecvecāki ,tantes ,onkuļi ,vecākie brāļi ,māsas ,tur sanāk visi 250-300 vēlētāji ,ja saprastu ka šī dome bērniem vietas bērnudārzā nenodošinās ,būtu pavisam cits domes sastāvs.Šie tad arī aši sāktu domāt par telpām ,lai viņus arī nākošo reizi ievēlētu.

 2. Tagad ikšķilietis Mors domās ko jaunu izgudrot! Kāda vēl priekšrocības viņš sev domā dabūt? Varbūt benzīnu pirmais lej, nestāv rindā, pie ārsta arī pirmais bez rindas 🙂 Kukūuu, tā ir, ka putni galvā lido!

 3. Advokātam nesanāca! Tā ir, kad sviestainas prasības raksta! 🙂

 4. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+