×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. maijs, 2014
Drukāt

Ikstens: iestāšanās ES saasinājusi Latvijas demogrāfisko situāciju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Līdz ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) saasinājušās valsts demogrāfiskās problēmas, bet pie tā nav vainojama ES, bet Latvijas politiķi, kuri iestāšanos nespēja izmantot tā, lai iedzīvotājiem nebūtu motivācijas aizbraukt, sarunā ar aģentūru BNS atzina Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens.

ES Latvijas iedzīvotājiem devusi iespēju daudz brīvāk ceļot un līdz ar iestāšanos ES, iedzīvotājiem palielinājušās iespējas atrast darbu citās valstīs.

“Jaunās mobilitātes iespējas, kas parādījās līdz ar dalību Eiropas Savienībā, faktiski ir sekmējušas ilgtermiņa demogrāfiskās problēmas, ar kurām Latvija saskarsies,” teica Ikstens, norādot, ka pie šādas situācijas nebūtu vainojama Latvijas sabiedrība, bet gan Latvijas politiķi, kuri ES sniegtās iespējas nespēja izmantot tā, lai cilvēki nebūtu motivēti aizbraukt.

Runājot par ieguvumiem, politologs norādīja, ka viens no tiem ir Eiropas fondu finansējuma pieejamība, ar kuru palīdzību iespējams intensīvāk veicināt valsts attīstību. Tiesa, personas, kuras iesaistījušās Eiropas fondu apguvē, īstenojot projektus, kuru rezultātus jūt sabiedrība, tos var netieši izmantot, lai gūtu popularitāti politikā.

“Tā [dalība ES] ir piederība ekonomiski attīstītu valstu kopumam,” piebilda Ikstens.

Politologs Juris Rozenvalds piekrita, ka iestāšanas ES ir negatīvi ietekmējusi demogrāfisko situāciju Latvijā. “Katrai maizītei ir sava garoza,” viņš piebilda. Vienlaikus iestāšanās ES ir devusi savu labu ieguldījuma Latvijas politikā – gatavošanās tai ieviesa zināmu disciplīnu Latvijas politiķu dienaskārtībā. Ievērojamu ieguldījumu Latvijas attīstībā snieguši Eiropas fondi, ar kuru palīdzību atjaunota infrastruktūra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko darīt tālāk, nebraukt?! Priekškam tāds raksts, ka jau pasaka 100 reiz teikto. Labāk pasakiet kāds tam visam ir atrisinājums?

Draugiem Facebook Twitter Google+