×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Kādas grūtības sagādā kucēna audzināšana

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Dzīvojam divistabu dzīvoklī, un bērni jau sen vēlas sunīti. Pētījām, lasījām un nonācām līdz bīgla šķirnes kucēnam, tomēr daži zinātāji mūs biedē, ka netiksim galā, jo tas ir medību suns. Varbūt kāds suņu pazinējs var ieteikt citu, piemērotāku šķirni? Mēs vēlētos ne pārāk liela auguma suni (līdz 15 kg) ar īsu spalvu, kas būtu draudzīgs bērniem.
 ” ANDA RIGĀ

Latvijas dalmāciešu un dzinēju kluba viceprezidente un divu bīglu īpašniece Vita Jurgone stāsta, ka kucēni, tāpat kā cilvēkbērni, neatkarīgi no šķirnes raksturā un uzvedībā var būt ļoti dažādi.

– Jebkurš kucēns izzina pasauli, un tas notiek ar zobu starpniecību. Vieni kucēni ir aktīvāki un grauž vairāk, bet citi ir mierīgāki un nosvērtāki. Šajā ziņā šķirne nav būtiska. Suņa īpašniekam ir pienākums un atbildība audzināt kucēnu un iemācīt, kas ir labi, bet kāda rīcība nav vēlama. Ja no kucēna vecuma suns netiks mācīts, saimnieks ar dzīvnieku bez pavadas nevarēs staigāt, jo pamūk un pazūd visdažādāko šķirņu un arī bezšķirnes suņi. Jā, ar bīglu nāksies vairāk pastrādāt, bet tas nav neiespējami.

Vislielākās grūtības – medību instinktu ierobežošana


Vislielākās problēmas rada bīgla medību instinktu ierobežošana tieši meža zonā, jo šajā vidē šai šķirnei tie izpaužas īpaši spilgti.

– Rakt, postīt dārzu un dobes var jebkurš suns, taču dzīvniekam var iemācīt, ka rakt, staigāt pa dobēm nav atļauts. Būtībā bīgls ir dzinējsuns, nevis alu suns, tāpēc rakšana neizpaužas tik izteikti, un to var apkarot, audzinot un mācot suni. Jo vairāk laika un pūļu tiks ielikts jau kucēna vecumā, jo vieglāka būs kopā dzīvošana visu atlikušo suņa dzīves laiku, – stāsta Vita Jurgone.

Bīgls – īpaši piemērots ģimenei ar bērniem


Bīgls ģimenei ar bērniem ir ļoti piemērota šķirne. Protams ar nosacījumu, ka suns tiks audzināts. Bīgli ir atvērti mīlestībai, mīļuma izpausmēm un mīl nevis vienu, bet katru ģimenes locekli neatkarīgi no vecuma. Suns ir aktīvs, nav tik mazs, lai bērni tam nejauši nodarītu pāri, nedz arī tik liels, lai aktīvākās rotaļās ar savu svaru apdraudētu mazos.

– Izvēloties bīglu, jāzina, kādiem mērķiem suns tiek ņemts. Ja nav nodoma doties medībās, nekādā gadījumā nevajadzētu izraudzīties kucēnu, kam vecāki ir aktīvi mednieki, jo tam medību instinkts būs ļoti attīstīts un nostiprināts paaudžu paaudzēs. Pēc pieredzes iesaku doties pie tāda suņu audzētāja, kurš ir gatavs palīdzēt un konsultēt kucēna īpašnieku vismaz līdz brīdim, kad tas ir pieaudzis, – iesaka speciāliste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+