foto – Leta

Ikviens var izveidot savu dziesmu un deju svētku zīmi 0

No otrdienas ikviens pasaules iedzīvotājs var izveidot savu XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku zīmi – skaņu vijumu vainagā, aģentūrai BNS pavēstīja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

“Dziesmu svētki pieder mums visiem, tādēļ to zīmi var radīt jebkurš. Lai vizuālajai identitātei piesaistītu iespējami vairāk cilvēku, zīmes veidošanas process ir atvērts un katram indivīdam personīgs. Ņemot vērā šo svētku vadmotīvu “Gaisma līgo Latvijā”, zīmes veidolā saredzamais “vainags” simbolizē gaismu un sauli, bet “vainaga vijums” – radīšanas procesu,” pastāstīja zīmes idejas autors un dziesmu un deju svētku radošais direktors Gatis Mūrnieks.

Viņš norādīja, ka, izmantojot jaunās tehnoloģijas, senās prasmes pārnestas uz digitālo vidi, kur datora algoritms pārvērš katra lietotāja dziedājumu unikālā skaņu un latvju rakstu zīmju vijumā. “Pateicoties internetam, zīmes veidošanas procesam nav ne skaitlisku, ne ģeogrāfiska rakstura ierobežojumu. Šo zīmi droši var uzskatīt arī par pirmo tautas radīto logotipu,” uzsvēra Mūrnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zīmes veidotāji paskaidroja, ka skaņu augstuma, dinamikas gradāciju un latvju rakstu zīmju digitālais vijums veidojas, dziedot kādu no interneta vietnē http://www.dziesmusvetki.tv/logo piedāvātajām 13 tautasdziesmām vai pašu izvēlētu dziesmu, kamēr īpaši izstrādāts datora algoritms analizē skanējuma tonalitāti un konkrētos brīžos piešķir vainagam atbilstošu zīmju loku. Savu zīmi var radīt, gan dziedot vai spēlējot individuāli, gan ansamblī vai lielākā kolektīvā jebkurā pasaules vietā, kur ir pieejams dators un internets.

Vasiļjeva informēja, ka iedziedāšanas process ir vienkāršs: jāizvēlas dziesma, tad, sekojot norādēm, jāaktivizē mikrofons. Zīmes veidošanai nepieciešams aptuveni 20–30 sekunžu garš dziesmas fragments, lai datorprogramma spētu izanalizēt nošu augstumu, dinamikas intensitāti un tempu konkrētajā brīdī. Pēc analīzes īpaši izstrādāts datora algoritms uzvij lietotājam unikālu vainagu, kura lokos izkārtotas septiņas latviešu tradicionālās zīmes un katra atbilst kādai no septiņām notīm. Iegūto zīmi varēs saglabāt, sūtīt pa e-pastu, izdrukāt, ievietot sociālajos tīklos, likt uz apģērba vai kur citur, apliecinot savu piederību dziesmu un deju svētkiem.

Dziesmu un deju svētku vizuālās identitātes risinājums tika izvēlēts konkursā. Starp 13 pieteikumiem par labāko atzina “BrandBox” ideju “Skaņu vijums vainagā”. Zīmes idejas autori ir Gatis Mūrnieks, dizaina aģentūras “BrandBox” projektu vadītājs Ģirts Strumpmanis un māksliniece Linda Jākobsone.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 60 norisēm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.