×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Ikviens varēs simboliski piedalīties grāmatu pārcelšanā no vecās ēkas uz Gaismas pili

foto - Letafoto - Leta

Gaidot 2014. gadu, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, uzsākta jauna akcija – grāmatu draugu ķēdes veidošana, kad grāmatas no rokas rokā tiks nodotas ceļa posmā no vecās bibliotēkas uz jauno ēku Pārdaugavā, aģentūru BNS informēja projekta pārstāve Linda Pastare.

No ceturtdienas ikviens interesents grāmatu ķēdei var reģistrēties “Rīga 2014” portālā “www.riga2014.org” un radoši informatīvajā telpā, kas iekārtota Esplanādē.

Ar šo akciju akciju 2014. gada 18. janvārī atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

Grāmatu draugu ķēde 2014. gada 18. janvārī norisināsies, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās bibliotēkas ēkas uz jauno, tādējādi ikviens varēs piedalīties vēsturiskajā mirklī, kad grāmatas pārcelsies uz Gaismas pili, stāsta rīkotāji.

Ceļš no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas līdz Gaismas pilij ir 2014 metrus garš un reģistrēšanās sistēmā sadalīts astoņās zonās: Vērmanes dārzs, Merķeļa iela – Raiņa bulvāris, Raiņa bulvāris – Aspazijas bulvāris, Audēju iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Akmens tilts un Mūkusalas iela. Reģistrējoties var izvēlēties sev izdevīgāko vietu un laiku.

Vērmanes dārza zona paredzēta dalībniekiem ar bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt Akmens tilta zonā, lūgti pieteikties īpaši izturīgie un drosmīgie, kurus nebaida iespējamais vējš un sals. Ceļa posmā no vecās un jauno bibliotēkas ēku tiks gādāts par iespējām sasildīties un baudīt siltu dzērienu. Savukārt domājot par grāmatu drošību, tās tiks atputekļotas un ievalcētas, stāsta projekta pārstāve.

Plānots, ka kopumā grāmatu draugu akcijā piedalīsies 20 tūkstoši cilvēki, tostarp augsta līmeņa ārvalstu viesi, kas apmeklēs Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanu.

“Brīdī, kad Rīgai būs pievērsta liela starptautiskā uzmanība, dzīvā grāmatu ķēde simboliski apliecinās tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā ir veidojušas mūsu tautas kultūras gēnu, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē,” saka nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Visi reģistrētie dalībnieki saņem grāmatu draugu ķēdes piespraudi, kas apliecina dalību šajā tautas akcijā. Reģistrējoties internetā, piespraudi varēs saņemt radoši informatīvajā telpā Esplanādē, informē rīkotāji.

Dziesmu un deju svētku dalībnieki un apmeklētāji reģistrēties grāmatu draugu ķēdei varēs arī Mežaparkā, kur darbosies “Rīga 2014” informācijas punkts un “Rīga 2014” partneris “Lattelecom” nodrošinās bezmaksas wi-fi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+