×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Ikvienu aicina kļūt par filmas “Akmeņi manās kabatās” izplatītāju (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Animācijas režisore un māksliniece Signe Baumane savu jaunāko filmu, Oskara balvas nomināciju fināla divdesmitniekā iekļuvušo pilnmetrāžas animāciju “Akmeņi manās kabatās” (2014) finansēja ar plašas sabiedrības palīdzību un arī tās izplatīšanā izmēģina jaunu konceptu – ikviens visā pasaulē var kļūt par šīs filmas izplatītāju un saņemt procentus par tās izrādīšanu, portālam LA.lv pavēstīja Nacionālā kino centra vecākā referente informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

“Akmeņi manās kabatās” ir Ņujorkā dzīvojošās Signes Baumanes pirmā pilnmetrāžas animācijas filma. Kopš pirmizrādes 2014. gada augustā izpelnījusies virkni atzinīgu recenziju un dažādu apbalvojumu, ieskaitot trīs “Lielos Kristapus” Nacionālajā filmu festivālā.

Četru gadu garumā veidotās ASV un Latvijas kopražojuma filmas finansēšanai tika izmantota arī tā sauktā “pūļa finansēšanas (crowd-funding”) sistēma, ar kuras palīdzību Signes filmu atbalstīja arī vairāki simti Latvijas iedzīvotāju. Autore aicina arī filmas popularizēšanā un izplatīšanā apvienot spēkus un izmantot interneta jaunieveduma iespējas, ko piedāvā interneta tiešsaistes platforma Yekra.

Šeit trīs minūtes garā videoinstrukcijā Signe Baumane izklāsta “spēles noteikumus”: potenciālajam filmas izplatītājam jāreģistrējas kā filmas oficiālajam pārstāvim (“affiliate”), un platforma “Yekra” nosūtīs speciāli viņam izveidotu linku, kuru iespējams tālāk izplatīt visos iespējamos veidos – mājaslapās, blogos, e-pasta vēstulēs, Facebook profilos un tamlīdzīgi. Šajā linkā iespējams filmu noskatīties par maksu, un katrā noskatīšanās reizē 10% no samaksas nonāk izplatītāja PayPal kontā.

Signe Baumane ierosina arī rīkot filmas noskatīšanos un apspriešanu draugu lokā, solot ar Skype palīdzību piedalīties šādās diskusijās un atbildēt uz jautājumiem.

Tuvāko trīs nedēļu laikā Signe Baumane sola izvēlēties trīs labākos savas filmas izplatītājus un nosūtīt viņiem ar autogrāfu parakstītu oriģinālzīmējumu no filmas vai arī “laimes akmeni” no papjē-mašē – šādus akmeņus režisore mēdza mest skatītāju zālē savas filmas seansos, solot laimi mīlestībā tiem, kas šos akmeņus noķers.

Signe Baumane cieši pārliecināta: nepietiek filmu tikai uzņemt, ir arī jāpieliek visi spēki, lai to nogādātu pie visplašākās auditorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nezinu ne vienu kuram laiks nodarboties arkaut kādām muļķībām ,tā kā cita nebūtu ko darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+