×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
7. jūlijs, 2017
Drukāt

Ilga Kreituse: tauta nav muļķe – ļaujiet vēlēt prezidentu! (62)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima vēl nav paspējusi izvērtēt 11 tūkstošu iedzīvotāju parakstīto ierosinājumu “ManaBals.lv” par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām, kad ienācies jauns priekšlikums. Jāņu uzrunā Raimonds Vējonis mudināja deputātus veikt Satversmē grozījumus, kas 2019. gadā Valsts prezidentu ļautu vēlēt tautai. Sabiedrība par atklātību “Delna” šo nosaukusi par miglas pūšanu acīs, lai nogremdētu ideju par atklātām prezidenta vēlēšanām Saeimā, vairāku politisko partiju pārstāvji ierosinājumu novērtējuši arī pozitīvi, tikai ar piebildi, ka laika likuma izmaiņām palicis maz.

Politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse aicinājumu nosauc par Vējoņa kunga “veiksmīgu PR gājienu”, taču rezultātā no tā čiks vien sanākšot.

Daudziem Vējoņa priekšlikums bijis pārsteigums, kā jums?

Arī man, jo, domāju, viņš pats diezgan labi apzinās, ka ar pašreizējo reitingu un darbības vērtējumu diez vai būs tas cilvēks, kuru tauta vēlēs par prezidentu. Vai viņš gribēja sev pacelt popularitāti vai novērst uzmanību no kā cita, bet tas no viņa puses bija diezgan drosmīgs solis.

Jautājums ieguvis vēl lielāku aktualitāti pēc publikācijām žurnālā “Ir”* par to, kā Latvijā tiek izvēlēti prezidenti. Lai Gunti Ulmani otrreiz ievēlētu, vajadzēja maksāt. Tolaik biju viņam galvenā konkurente – laikam taču ļoti bīstama…

Lietuviešiem, kur Valsts prezidentu vēl tauta, ar Rolandu Paksu sanāca kļūdīties.

Jā, Rolandam Paksam izdevās apvest cilvēkus ap stūri, bet tāpēc parlaments viņu impīčmenta procedūrā atbrīvoja no amata. Cilvēki ieraudzīja, ka valsts ir spējīga sevi aizstāvēt arī pret negodīgiem cilvēkiem, kas mācējuši iegūt varu. Tas bija ļoti labs piemērs Lietuvas valsts stiprībai. Nav daudz valstu, kur darbojas tīra parlamentārā republika. Parlamenta vēlēts prezidents ir Vācijā, bet tur šī persona ir tik neizteiksmīga, ka nenosaka neko. Čehija atteicās no parlamenta vēlēta prezidenta, tagad to vēl tauta.

Krievijas agresīvo ietekmi uz Latvijas politiku nevar noliegt, un tautas vēlēta prezidenta gadījumā tā var apdraudēt valsts drošību.

No politiķu puses tiekam biedēti, ka par prezidentu ievēlēs Kremlim paklausīgu cilvēku, tādu, kas nebūs Latvijai lojāls. Un kas tad bija tie gudrie, kas ievēlēja Latvijas bagātāko pensionāru un paši pēc tam šausminājās? Vai tie, kas ievēlēja Vējoņa kungu ar “Saskaņas” balsīm? Vai tā ir labāka situācija un lielāka politiskā atbildība?

Visu laiku meklējam ārējo vainu, bet vajag paskatīties uz iekšējo un mēģināt sevi nostiprināt, lai nav jāvaimanā, ka Krievija diktē savus noteikumus. Būsim stipri un strādāsim pret tās ietekmes izplatību!

Latvijā lielas bažas rada smagos kriminālnoziegumos apsūdzētā Lemberga un Kremlim draudzīga Ušakova popularitāte, ko uzrāda gan pašvaldību vēlēšanu rezultāti, gan sabiedrības aptaujas.

Ja valsts pati nevar tikt ar kaut ko galā, nevajag teikt, ka vēlētājs ir muļķis, kas ievēlēs nepareizu prezidentu. Ja valsts pieļauj, ka uz Ministru kabinetu var atbraukt vienas pilsētas mērs un nodiktēt noteikumus un Ventspilij tiek daudz vairāk nekā citām pašvaldībām, tad nevainojiet vēlētāju, jo viņiem tur dzīve ir labāka! Padomājiet, kāpēc Ministru kabinets tā rīkojas? Varbūt tiešām vajag vienu tautas vēlētu prezidentu, kas var padzīt tādu kabinetu un ministrus, kad viņi nepilda savus pienākumus? Taču nevar paplašināt prezidenta funkcijas, nemainot ievēlēšanas kārtību.

Vai tautas vēlēts prezidents ar plašākām pilnvarām palīdzētu uz labu mainīt mūsu iekšpolitiku?

Svarīgi, lai Valsts prezidenta amats nebūtu kā dārga dekorācija, bet ar savu politisku atbildību – ja kopā ar premjeru viņš noteiktu ministrus, tad arī atbildētu par to, ko dara. Patlaban viņš ir kā sāņus spēlētājs, kurš, ja vēlas, var iesaistīties, bet nekur nav teikts, ka Saeimai jāņem vērā tas, ko prezidents saka.

Cilvēkiem jāļauj izteikties, pat ja viņi var kļūdīties – tā iestātos lielāka atbildība par līdzdalību vēlēšanās. Taču paredzu, ka tas nenotiks – priekšlikums vien paliks kā prezidenta runa, kas sašūmējusi cilvēku prātu, jo nav izdevīgs partijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (62)

 1. lai vēlētu tautas prezidentu, jābūt piemērotai kandidatūrai, diemžēl mūsu politiskajā vidē grūti atrast tādu
  ideāli būtu kāds patriotisks intelektuālis, ar plašu komandu, nav tāda,
  riski tautas ievēlētam prezidentam ir lieli, jo vienu cilvēku viegli izolēt, apstrādāt un nozombēt
  līdzīgi sanāca ar Kārli Ulmani, pacēla Latviju neredzētos augstumos, bet krievi savervēja kara ministru Balodi un ārlietu ministru Munteru, kuri pārdevušiem glābdami savu ādu sagrozīja visu situāciju, dezinformēja Ulmani, un finālā Ulmanis spiests bija parakstīt divpusējo līgumu ar boļševiku valdību Krievijā.
  Pēc 2PK Munters un Balodis sveiki un veseli atgriezās LPSR un nodzīvoja vecumdienas, savukārt, absolūtais vairākums Latvijas valdības, inteleģences un patriotisko iedzīvotāju daļa tika noslepkavota čekas kambaros un izsūtījumā.

  • Zelta vārdi. Tādām Kreitusēm vienreiz jāaizbāž muti, lai liecās mierā ar savām ģeniālām idejām. Cik tie komunisti vēl duļķos ūdeni. Vajag ar likuma spēku aizliegt tiem jaukties politikā un valsts būvēšanas jautājumos. Ir jau mums pietiekoši izcili gudru vīru, kas varētu dot savu sniegumu valsts celšanā. Vajag tikai mācēt tos saskatīt.

 2. Problemātisks nav prezidenta amats bet gan saeima. Pēc iestāšanās ES saeimai nav īsti ko darīt. Tā tagad imitē darbošanos jaucoties izpildvarai pa kājām. Tā pamazām reducējas uz izpildvaru. Izpildvara, ko vada partijas nav īsti pareiza lieta. Tāda izpildvara ievirzās korupcijas gultnē, kā arī atbilst tikai šaura grupējuma interesēm. Latvijas reģionu intereses tiek ignorētas. Valsts prezidenta amats jau no paša pirmsākuma ir bijis visai bezjēdzīgs. Pēc iestāšanās ES tas ir kļuvis vēl bezjēdzīgāks. Mums ir arī samērā apdalīts ministru prezidenta amats. Ministru prezidentu ved īsā pavadā koalīcijas padome, kas ir faktiskā izpildvara, kaut satversmē tā nav paredzēta. Jābrīnās, ka pie šādas varas struktūras vispār izdodas sastādīt valdību. Saeima būtu jāvēl reģioniem, nevis partijam. Partiju īstā vieta ir ES parlaments.

 3. Prezidentu jau tauta var vēlēt, tikai tūlīt Saeimai ir jāparedz arī impīčmenta procedūra. Citādi varam
  savēlēt arī prokrieviskus prezidentus vai oligarhus. Pieredze jau mums un citiem ir. Arī tautu ar propagandas un naudas palīdzību var apmuļķot. Tā notika ASV, Lietuvā un citur. Kreituse kā jau ekskomuniste tautu uzskata par nekļūdīgu, bet realitāte ir pavisam cita. Arī vēlēšanas lielā mērā var ietekmēt ar naudu un populismu, tā ka ka tas nav tik vienkāršs jautājums, kā iedomājies Vējonis.

 4. Tikai aritmētika un pieredze Atbildēt

  Ar vislielāko varbūtību tautas vēlēta prezidenta otrajā kārtā iekļutu Ušakovs ar 24% balsu un Lembergs ar 14 % balsu. Pārējie 7 kandidāti saņemtu katrs pa 5-12%.

  Bet Kreituse visos laikos ir bijusi pašpārliecināta klača, kurai draudzība ar loģiku nesokas.

  • Tieši to arī cenšās panākt Kreituse. Šajā jomā viņa darbojās jau pietiekoši ilgstoši. Kāmēr mēs nevaram panākt, lai Rīga būtu normālas vēlēšanas – nevajag šo tēmu vispār aiztikt. Pat šajā rakstā ir atzīmēts, ka Vācija labi iztiek bez tāda prezidenta. Varbūt labāk sasniegsim Vācijas līmeni un tad sāksim domāt par šo svarīgu /Kreitusei/ jautājumu?

 5. nesadalu viedokli! elek†orā†s s†ulbs kā Bērziņš – Kājiņš un lēti manipulējams!

 6. Kreituse, izcili. Atbildēt

  Kreituse, kā vienmēr ļoti godīga un izcila politoloģe.Viņa precīzi un nemaldīgi raksturo jebkuru politisko situāciju valstī. Viņā vienmēr ir vērts ieklausīties. Viņa būtu vēlama īsta tautas prezidente.

 7. Ja tauta būtu gudra, tad netiktu ievēlēts Lembergs, Ušakovs, AMeriks, Truksnis…u.c. Tiesātie un tiesājamie Ogrē, Jelgavas pusē…
  Ja Kreivija prezidenta vēlēšanas ieguldīs miljonu, par prezidentu tauta ievēlētu pat kaimiņāzi, Duksi vai dormeo matraci.

 8. Par Latvijas prezidentu ir jākļūst Kleitusa kungam !

  • Kreitusa kungam nebutu ne vainas – ja vien taa china nebutu tuksha vieta …. ja Kreitusa kungs VIENS VAREETU lietas sakaartot, mees nepavisam nebutu tur, kur esam .

 9. Pēc vēlēšanām prezidennts būs parādā sponsoriem un būs jāatstrādā kampaņās ieguldītā nauda…
  Kurš ir muļķis? Tie nebūs sponsori.

 10. Nu ko nu tauta var vēlēt un lemt? Tikai to, kas pašauts priekšā, kādus sev mīļus kandidātiņus oligarhi izbīdīs. Tālākais jau ir tehnikas jautājums – nopirktie žurnālistiņi slavē, TV no rīta līdz vakaram – un lieta darīta. Piemērs – grigulenes ievēlēšana Eiropā.

 11. Aivars mūs izglābs!

 12. ,,Tautas dvēsele ir balta lapa ,kurā var ierakstīt visskaistākos hiroglīfus,, teica dižais vadonis Mao .
  Krievi jūsmo par putinu,ziemeļķoreja par kimu,amerikāņi par trampu.Vācieši jūsmoja par hitleru,krievi par ļeņinu,staļinu.Tikai mums nav par ko jūsmot.

 13. Tauta nav muļķe!!! Atbildēt

  Ļaujiet tautai pašai izvirzīt deputātus!

  • Visi, protams, nav, bet daļa diemžēl jau izsenis balso par da jebko, ko viņējo partija liek galdā, ka tikai tautībā savējais. Vēl daļa jau gadiem ievēl hūtaino un citus ilggadējos čakarētājus. Ja nemuļķu daļa nobalso daudz maz vienoti par kādu amatam cienīgāku kandidātu, tad viss kārtībā, bet nekad neko nevar zināt, tāpēc beigās laimes spēle vien sanāk.

 14. ne jau tauta pie vainas Atbildēt

  principā jau tautai ar to visu maz sakakra, lai kā te censtos komentos nogānit un par muļķi pataisit. tauta var ievelet tikai tos kas kandidē. un ja starp kandidātiem nav ko ievelet tad vēl mazāko ļaunumu, jo mums velešanu sistema citādi neļauj
  gudri un labi cilveki pie mums politikā neiet, jo tā ir pārāk šmuciga lieta pie mums, iet tikai varaskārie un blēži. gadās pa kādam naivulim kas idejas vārdā ieskrien, bet tas ātri aplaužas un izstājas no spēles , pat ja paliek politikā tad kautkur tālu tālu aiz lemšanas linijas tikai kā šilte/etiķeteko izrādit publikai

 15. Cik tauta gudra jau redzējām RD vēlēšanās.

 16. Ir gan muļķe, ja jau savulaik pat šo veco komunisteni ievēlēja Saeimā, un vēl tgd ļauj studentiem smadzenes skalot.
  Vājonis pamodies un kjipa strādās tgd? Lai labāk ar džekiem basīti uzrauj.

 17. Tauta nav muļķe Atbildēt

  Tautas vēlēta prezidenta idejas aizstāvji labprāt par prezidentu redzētu Janukoviču vai vismaz Ušakovu. Viņi uzskata, ka tauta ir muļķe, ko masu mēdiji (žurnālisti) uzvedīs uz pareizā ceļa par attiecīgu samaksu.
  Nē, mums nevajag ne Janukoviču, ne Paksu, ne Ušakovu.
  Latvijas konstitūcija ir pietiekami laba, arī Vējoņa kungam, kas ar prezidenta ideju grib atmaksāt parādu Saskaņai par ievēlēšanu. Kā sacīt, Vējonis piedāvā Saskaņas prezidenta kandidātam gatavoties jau nākamajām prezidenta vēlēšanām.

 18. preža kvalitāte no tā nemainīsies, Atbildēt

  tikai, jo vairāk būs vēlētāju, jo kaut kādam neģēlim būs leģitīmākas tiesības iznīcināt Latviju kā valsti.
  Turpiniet pasīvi gaidīt Antiņu zelta zirgā !! Īrijā satiksimies !

 19. >Ojārs 7. jūlijs, 2017 23:15 Atbildēt

  Ushakovu vari mieriigi neaiztikt .
  Buutu visi tadi ushakovi kopsh psrs pashizlikvideejaas, mees jau Shveicei pakausii elpotu .

  • Nevis “Shveicei” pakausī, bet Krievijai pakaļā.

  • Būtu visi kā Ušakovs Atbildēt

   Mēs visi būt atpakał Krievijā, ja ne tieši tad kā klientu valsts ar krievu kā otro valsts valodu un ar visām Krievijas nelaimēm.

  • lidz Usak-am Tev kaa ... uz Marsu Atbildēt

   “korekcija…
   Nevis “Shveicei” pakausī, bet Krievijai pakaļā.
   Būtu visi kā Ušakovs … ”

   Kam ta Tu tgd – ne tak Shveicei … ??? Nacionalais jenotam kadam elpotajs 🙂
   – Va kaa taa mammiite, kas Delfos bija aprakstiita – kas “kjenguru” nevar nopirkt, bet ar beernu uz vienas un paplati uz otras rokas vandaas pa arzemju zaldaatu eestuveem ?

 20. Tauta nav muļķe un tepat apollo aptaujā vairākkā 50% ir pret to, bet apelējot ar šo lozungu pie itkā tautas prāta, jūs musiniet cilvēkus. Jūs ļoti labi saprotiet mūsu ģeopolitisko situāciju un to cik tālu jūs, komunisti esiet degradējuši tautas jūtas un izpratni par atiecībām valstī. To ļoti labi pierāda Ušakovs Rīgā, bet jūs tīšām uzkuriniet tautu. Bet komunisti jau nerimstas un jūs esiet šo tautas pazemotāju priekšgalā.

 21. Bet kolonisti un kolaboranti balso kā viens un tauta ir sadrumstalota…. Ar kolonistu un kvislingu zem galda palīdzību. Kam par labu strādā mūsu oligarhi ar savu privāto nomenklatūru? Ne jau tautai.

 22. Kreituse varbūt vēlas kandidēt… bet, ja nopietni, Ilga… tauta nevar un nevar ievēlēt tādus 100 pārstāvjus, par kuru izgājieniem nebūtu jākož pirkstos jau pirmajā nedēļā. Ja tauta ir gudra, tad kāpēc tā sanāk? Un Tu, Ilga , gribi mums iestāstīt, ka 100x grūtākā izvēlē tauta pēkšņi parādīs izcilu gudrību?

 23. Kreitusei jau nu laiks butu saprast, ka nav pavisam nekadas nozimes visiem tiem komunistu-piekapitalistu tautu kumedinju riikoshanai –
  – VIENIIGAIS BUUTISKAIS IR TIKAI TAS, ka neviens ne par ko nebaidaas – muslimi ir briesmiigi kaut kur, bet tur ir vismaz kaut kaada kaartiiba .

 24. Taa tauta, kas taa kaa gudri veelee, ir taada muljkje, kaadas japameklee – tak jau to SAIMI, kas ieceela prezidentu – iz sava, taa teikt, vidus,
  tak ne jau NETAUTA – tak jau tak TAUTA IEVEELEEJA 🙂

  – Un,pie apstakljiem, ka visa taa varza ………….
  ” ja kopā ar premjeru (no Marsa) viņš noteiktu ministrus, tad arī atbildētu par to, ko dara. ” –

  TAD JAU GAN : DDD
  – Te tak visi par visu atbild ( kaarteejam estetikas komisiongam – kas labi no taas atbildeeshanas veetiishanas piebarojies )

 25. Prezidentu vēlēs tauta. Tauta esot stulba un savēlēšot nezin ko, pat putinu varot ievēlēt. Un to stāsta šobrīd pie varas esošo politisko partiju līderi.
  Cik zināms no pasaules prakses, ka prezidentu kandidātus demokrātiskās valstīs izvirza politiskās partijas no savu vadošo politiķu vidus, bet valstīs ar prezidentālu pārvaldi pārsvarā tiek izvirzīti par kandidātiem politisko partiju vadītāji (izņēmums ASV)..
  Kāds sakars vēlētāju stulbumam ar tautas vēlētu prezidentu, ja kandidātus izvirzīs politiskās partijas, kas arī atbildēs par savu izvirzīto kandidātu kvalitāti un atbilstību prezidenta amatam.
  Ja politiķi paši nav droši, ka Latvijā politiskās partijas nav partijas to īstajā nozīmē, bet tikai interešu grupas ar partiju nosaukumiem, un viņi zina, ko katra interešu grupa pārstāv, tad ir pamats baidīties, ka tautai var piedāvāt tiešām valstij bīstamus kandidātus.
  Tā sauktajām politiskajām partijām ir par ko bažīties. vai tauta atbalstīs viņu partijas izvirzīto kandidātu. Varbūt atbalsta citas partijas kandidātu un partija zaudē politisko ietekmi. Labāk atstāt pa vecam, lai balso saeima, tad var patirgoties, jums prezidents, mums premjers, viņiem saeimas spīkers. ja pietrūkst balsis, piepērkam no opozīcijas uz valsts budžeta naudas rēķina. Ja iznāks slikts prezidents, par rezultātu atbildību konkrēti neviens neuzņemsies, partijām nekāda atbildība, jo bija taču kolektīvs balsojums.

  • “Krievijas agresīvo ietekmi uz Latvijas politiku nevar noliegt ……….”….. “Būsim stipri un strādāsim pret tās ietekmes izplatību!

   – Cik tups jautajiens, tik tupa atbilde . Krievija vainiiga 🙂 Genetiski … peec 2. pas. kara 😀

 26. varbūt ne gluži muļķe, bet politiski neizglītota gan, jo vieni notiekti vēlēs, lai tiktu pie priekšrocībām, citi lai ieriebtu kaimiņam un vēl citi tāpēc , ka smuka frizūra…

 27. Tik lētticīgi kā kāda kundze vēlētos. Zem aitas kažoga cita spalva. Mēs ari neesam gatavi kādiem tur Vējona kunga iecerētiem “demokrātijas” paveidiem.

 28. padomizēta tauta ir muļķe Atbildēt

  Tā jau sen būtu ievēlējusi kādu Paulu, Kalniņu, Godmani, Kalvīti, Dombrovski, Ušakovu vai citu draņķi.

  • jautajums ir savādāks Atbildēt

   kur tad mums ir tas gudrais taisnigais, varošais, gribošais….. politiķis kuru varetu par prezidentu tauta ievelet? nav jau viņa, atiecigi kas cits atliek kā tikai tie kas vairāk pazistami un populārāki.

   • Egīls Levits

    • savu ciltsbrāli klusām un neatlaidīgi bīdi ?
     Tavējie jau 1918.gadā pieķēzīja Satversmi ar “progresīvām” idejām, no kurām tagadējie šahisti pat netaisās atkāpties. ?

    • bez tā ka viņam nev ne vismazākās ietekmes/teikšanas te (kas ir absoluti nepieciešams priekšnoteikums, jo ne jau nu tikai amats dos spēju ko izdarit, vajag ari pietiekoši daudz atbalstitāju) viš tomer ir slikts cilveks pēc butibas. klaji meklē kur “dziļāks”. nauda un vara irviņa pamatmērķi neviss teikim valsts un cilveku labklajiba

 29. Tauta kā bija, tā paliks muļķe. Ja būtu gudra tad nevēlētu pa visām malām aktierīšus, dakterīšus.
  Vispār esam iebraukuši totālās auzās!.

 30. doma jau nav slikta, tikai rezultāts viegli prognozejams. ieveles lembergu vai ušakovu (nu ušiņš šobrid vel par jaunu, bet tas ar laiku pāries)

 31. Laikam tomēr vēl īsti gudra arī nav…Baidos ,ka pie tautas vēlēta prezidenta ne tikai Rīgā valdīs Saskaņa ,bet visā Latvijā.

 32. Kreitusei pensijā jāiet. Nekādā gadījumā nevajag tautai vēlēt prezidentu, jo mums lēmējvara ir parlamentam. to vajag iemācīties pa priekšu ievēlēt.

 33. Tikai tad,kad nomirs pēdējais pensionārs ar padomju laika domāšanu tautai jāatļauj vēlēt Latvijas prezidentu!

 34. nav jāpiesauc Kremlis… viņš jau ir te (un īsti prom nekad nav bijis); tāpēc – domājiet, pirms runājiet par jaunu varas dalījumu… teju jebkuru valsts amatu var nodot tautai brīvi izvēlēties, bet tad ir jāapzinās lēmuma sekas; to, diemžēl, spēj retais; politiskās vienaldzības līmenis ir tik augsts, ka rezultātu var noteikt nevis 25…26% no balstiesīgajiem (vairāk pa pusi no tiem, kas kas atnākuši uz vēlēšanām – kas parasti arī ir tikai puse no vēlētājiem), bet daudz mazāk; vieglāk ietekmējama (pamatā ar TV starpniecību) ir mazāk domājošā tautas daļa, un, kā pierāda laiks – lai arī tauta ir gudra, tomēr vairākkārt kāpj uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem… šķiet, izbauda šo procesu. Prezidenta amats nav visvarens, tomēr ar vislielāko varas koncentrāciju vienā personā; šī diskusija nav sākta nejauši.

  • Tieši tā! Taču tauta būs sajūsmā. Šito šovu…. varam iztēloties. Debates, priekšvēlēšanas, trejas kārtas, vešas mazgāšana, kompromati! Un vēl- iedomāsimies kuri tad būtu bijuši valsts prezidenti, tautas vēlētie? Zīgerists? Bojārs? Toļa Gorbunovs? Turpinām sarakstu….

 35. Pēdējo pašvaldību vēlēšanu rezultāti Rīgā,Jūrmalā,Ventspilī,Daugavpilī un vēl šur tur pierāda,ka tautai nedrīkst ļaut vēlēt prezidentu,tas ir tikai reklāmas un naudas jautājums.Mēs neesam vēl līdz tam izauguši.

 36. Protams ka tauta nav muľke . Kāda jēga čakarēties un balsot par Lembi vai Ušakovu ja var uzreiz par Putinu .

 37. Kāpēc pie visām nelaimēm vienmēr ir jāpiesauc Kremlis?Vai tā īstenībā nav slēpta piespēle tiem,kuri jau laicīgi visu sadala sarunās un tagad ir sarunāts,lai dabūtu kārtējo reizi prezidenta amatā savējo,nolamāsim tautu,bet labi un pareizi ievēlētos deputātus celsim godā.Ja tauta ir tik nepareiza,tad arī Saeimas deputāti ir kremlini un vispār ši valsts ir kremlinu piedeva.Domājiet pirms rakstiet un beidziet kremlinot un piesegt savus saimniekus.

 38. Gudra un atraktīva sieviete, vienmēr ar interesi lasu un skatos viņas intervijas. Taču lielas uzticības gan nav! Viņa te runā par “Saskaņas” briesmām, taču pašas vīrs (nedomāju, ka tas notika bez viņa kundzes piekrišanas) iepriekšējās vēlēšanās kandidēja no “Saskaņas” saraksta, ja nemaldos kaut kur Kurzemes reģionā, un – par laimi, netika ievēlēts. Bet 90 – jos gados bija liels nacionālists. Atceros viņa pausto sašutumu, ka ” kaut kāds tur baltkrievs” Alfrēds Čepānis var būt par parlamenta priekssēdētāju. Vairs neatceros precīzi to viņa izteikto salīdzinājumu, bet apmēram tādā garā – tas esot tas pats, ja Vācijas parlamentu vadītu kaut kāds tur zuluss ar āfrikāņu izcelsmi. Nu apmēram tā! Pēc tā izteikuma personīgi man zuda jebkāda cieņa pret šo cilvēku, tomēr, kad uzzināju, ka viņš kandidē no “Saskaņas”, biju šokā. Vārdu sakot, princips – vienalga kur, ka tik pie siles! Šajā gadījumā der mazliet pārfrāzētais senais teiciens: pasaki, kas ir tavs dzīvesbiedrs un es pateikšu, kas esi tu pats (i)!

 39. Nē, Kreituses k-dze, kāda ir tauta, redzams no šā gada pašvaldību vēlēšanām. Ja Jums tik ļoti kalpot kremlim,- lūdzu, austrumu vārti vaļā uz vienu pusi!

 40. lielais vairums,diemžēl,ir,to pierāda vēlēšanu rezultāti…

 41. Kremļa dzeguzīte 🙂

 42. Tauta taču neesot spējīga lemt un domāt.Tā raksturoja savu svešu tautu Vaira.

Draugiem Facebook Twitter Google+