×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

“Ilgdzīvotājs” Cimdars (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima vakar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatā jau septīto reizi ievēlēja Arni Cimdaru.

Darbu komisijā turpinās arī vairākums līdzšinējo locekļu, ko izvirzījušas Saeimā pārstāvētās partijas – Kārlis Kamradzis (“Vienotība”), Dzintra Kusiņa (ZZS), Ritvars Eglājs (Nacionālā apvienība) un Aleksandrs Maļcevs (“Saskaņa”). Darbu turpinās arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Sniedze Sproģe. No jauna komisijā ievēlēta Inga Vanaga (Latvijas Reģionu apvienība) un Inna Laizāne (“No sirds Latvijai”).

Kā neatliekamākos darbus nākamajā termiņā Cimdars minējis vēlēšanu tiesību realizēšanu cilvēkiem, kuriem ir tikai personas apliecība un nav pases, kā arī balsošanas nodrošināšanu cilvēkiem, kuri uzturas ārvalstīs vai neatrodas savā vēlēšanu apgabalā Latvijā.

Cimdars CVK priekšsēdētāja pienākumus pilda kopš pirmās ievēlēšanas šajā amatā 1997. gadā (viņš atkārtoti ticis pārvēlēts 1999., 2003., 2007., 2011., 2012. un tagad arī 2015. gadā). Viņš CVK vada jau 18 gadus, un pašreiz nekas neliecina, ka viņa pozīcijas būtu apdraudētas, – gan Juridiskajā komisijā, gan Saeimas balsojumā Cimdara kandidatūrai bija vienbalsīgs visu klātesošo deputātu atbalsts. Šajā laikā viņa krēsls ne reizi vien ir sašūpojies, bet Cimdaram izdevies amatu saglabāt, uzstādot cienījamu “ilgdzīvotāja” rezultātu valsts pārvaldē.

UZZIŅA

Valsts pārvaldes “ilgdzīvotāji”

Absolūts rekordists ir Saeimas kancelejas direktors Māris Steins, kurš Latvijas parlamenta kanceleju vada vēl kopš Augstākās padomes laikiem 1990. gadā.

Ievērojamu laiku vadošā amatā spēj noturēties arī plašākai sabiedrībai nepazīstamais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta priekšnieks Indulis Krēķis (kopš 2002. gada).

Vilnis Jēkabsons ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieks kopš 2003. gada.

Pie valsts pārvaldes ilgdzīvotājiem varētu pieskaitīt arī Baibu Rozentāli, kura kopš 2001. gada faktiski vada Latvijas infektoloģijas centru (pa vidam gan bijuši pārrāvumi, iestāde vairākkārt reorganizēta un mainījies arī vadītājas amata nosaukums, šobrīd Rozentāle ir stacionāra “Latvijas infektoloģijas centrs” galvenā ārste).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …ostas bufetnieki,glumie rasnacs un fantoms,oranzais kucinskis,da visi kaa viena gimene…italju

  2. Par sadiem cilvekiem japriecajas,kas ilgi un godigi strada valsts parvalde. Vai tad tikai 5 cilveki visa Latvija. Parejie ker un grabsta portfelus un tik vairo savus labumus. Cimdaru par prezidentu!

Draugiem Facebook Twitter Google+