×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

“Iļģi” ierakstījuši savu 15. albumu

Foto: Jacob CrawfurdFoto: Jacob Crawfurd

Tieši ziemas saulgriežu laikā postfolkloras grupa “Iļģi” izdod savu jauno albumu “Tur kur mīti”, kas grupai ir jau piecpadsmitais – ilgi lolots, vienā elpas vilcienā iespēlēts un iedziedāts, pašu spēkiem ierakstīts un izdots.

Albuma nosaukums nav nejaušs, stāsta Ilga Reizniece: “Nosaukumu un līdz ar to albuma vēstījumu var skaidrot vismaz trejādi. Lai kā mēs gribētu dzīvot mītiskajā pasaulē, mēs mītam, t.i., dzīvojam šeit un tagad. Bet, protams, pēdas, kas reiz mītas, jūtamas mūsos. Izņemot ārā kaut vienu posmu garajā ķēdē, ko veido mani vai tavi senči, manis vai tevis nebūtu. Diemžēl līdz pašam sākumam mēs aizkļūt nevaram, un arī senākajās dziesmās, ko dziedam, nozīmes mainījušās, vārdi mīti… un komats virsrakstā izlaists apzināti.”

Lai arī mūzikā var atrast dažas tradicionālo tautasdziesmu tēmas, kopumā tā ir “Iļģu” oriģinālmūzika, kuru Ilga Reizniece raksturo kā no folkloras un postfolkloras stilistikas ārā slīdošu.

Jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī Iļģu draugi – Laima Jansone un Uģis Prauliņš. Sadarbībā ar viņiem tapušas kompozīcijas “Laima”, kuras solo daļā dzirdama Laimas spēlētā kokle, un “Pele”, kurā skan Uģa smilšaini siltais balss tembrs.

Albumu veido deviņas kompozīcijas, kurām mūzikas autors ir Iļģi, dažās no tām ieskanas arī tautas mūzikas motīvi. Dziesmu tapšanas procesu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. Dizainā, līdzīgi kā daļai jau izdoto “Iļģu” albumu, izmantoti latviešu mākslinieku oriģināldarbi. “Tur kur mīti” noformējumu veido mākslinieces Dainas Dagnijas gleznas.

Dziesmas no jaunā albuma būs dzirdamas jau par tradīciju kļuvušajā “Iļģu” Ziemas saulgriežu nakts koncertā, kas notiks trešdien, 21. decembrī plkst. 21 Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā. Kā īpašais viesis ziemas koncertos vienmēr piedalās “Iļģu” kādreizējā dalībniece Zane Šmite, bez kuras unikālās balss šī programma nav iedomājama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+