×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
21. aprīlis, 2017
Drukāt

“Iļģiem” un “Sōla” nav bažu par vīzām, dodoties uz Dziesmusvētkiem ASV (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Grupa "Iļģi"

Grupa “Iļģi” un koris “Sōla” pārliecināti, ka nebūs problēmu saņemt vīzas, dodoties uz Vispārējiem Latvijas Dziesmu un Deju svētkiem ASV.

Kā aģentūru LETA informēja grupas “Iļģi” biedrs Gatis Gaujenieks, grupa darba vīzas ceļošanai uz ASV kārto regulāri, un līdz šim problēmas ar darba vīzu iegūšanu māksliniekiem nav bijušas. Svarīgāks grupai ir darba vīzu izmaksu jautājums, kura dēļ grupa jau pagājušā gada ASV tūres laikā iesniegusi darba vīzu pagarinājuma pieprasījumu atbildīgajām ASV drošības iestādēm.

Gaujenieks izteicās, ka viņam nav īsti skaidrs, kādēļ Nacionālā teātra aktieru vīzu pieteikums veikts tieši kultūrvēsturiskās mākslas kategorijā, ņemot vērā, ka izrāde “Ceļā uz mājām” nav latviešu autora darbs.

Savukārt, kā skaidro kora “Sōla” menedžere Ilze Tormane, lai gan koris vēl nav uzsācis ASV vīzu pieteikuma procesu, kora dalībniekiem nav nepieciešama darba vīza, līdz ar ko problēmas korim piedalīties Dziesmu un Deju svētkos ASV neradīsies.

Kā iepriekš ziņots, Latvijas Nacionālais teātris no ASV Tēvzemes drošības departamenta saņēma darba vīzu atteikumu. Atteikums ir pamatots ar to, ka konkrētā izrāde – Eliota Heiza komēdija “Ceļā uz mājām” – nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, jo viņi atšķirībā no Nacionālā teijātera ved Nacionālās vērtības, nevis kautko kas paliek pāri Smiltenes amatierim

Draugiem Facebook Twitter Google+