×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

“Ilgojamies pēc zināšanām, grāmatām”

Foto-LETAFoto-LETA

Uguņošana Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas "Gaismas pils" atklāšanas laikā.

Vai esat gandarīti par jaunuzcelto Nacionālās bibliotēkas ēku – jautāju mūsu ilggadējiem lasītājiem.

Artūrs Apinis Jelgavā: “Protams, esmu gandarīts, ka Nacionālā bibliotēka ir atklāta. Vienu brīdi pirms dažiem gadiem biju pat satraucies, kad paziņoja, ka jāpārtrauc ēkas būvniecība. Labi, ka darbs turpinājās. Jauno bibliotēku pagaidām vēl neesmu apmeklējis. Bet interese ir. Un ne tikai man vienam. Es vadu Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Jelgavas nodaļu. Esam lieli ceļotāji, sekojam līdzi visam jaunajam. Tāpēc oktobrī, pēc vasaras brīvdienām atkal sanākot kopā, vienosimies par ekskursiju uz Gaismas pili.”

Miervaldis Ceimurs Dundagā: “Es kā pensionēts būvinženieris priecājos par katru pabeigtu būvi, arī par Gaismas pils atklāšanu. Cits jautājums – vai man patīk Nacionālās bibliotēkas arhitektoniskais risinājums. Bet labi, ka latviešiem beidzot ir šī kultūras celtne. Ceru, ka to nepiemeklēs problēmas celtnieku vainas dēļ, jo tad tā būtu kauna lieta profesionāļiem. Pats esmu aizrautīgs labu grāmatu cienītājs.”

Rasma Vilsone Dobeles novadā: “Cik redzēts televīzijā, šķiet, ka jaunā ēka ir skaista. Jāpriecājas, ka mums Latvijā kaut kas tāds tagad ir. Bet jau būvniecības sākumā man bija skaidrs, ka mums, lauciniekiem, no tās nekāda lielā ieguvuma nebūs. Būs vien jālasa tās pašas grāmatas, kas mūsu mazajā lauku bibliotēkā sagādātas. Bet tāpēc nesaku, ka Gaismas pils uzcelta velti. Nesūkstos, ka celtniecība prasījusi milzu līdzekļus. Vai tur varēja ko ietaupīt? Nezinu. Bet Gaismas pils ir. Lai visiem tur labi veicas.”

Biruta Gereiša Liepājā: “Man ir lielas raizes, vai tik kā vienmēr neesam pārspīlējuši, uzbūvējot tik grandiozu ēku. Jau esmu dzirdējusi, ka bibliotēkas uzturēšana nebūs vienkārša. Jo telpas plašas, stikls jātīra ik pa trim mēnešiem, bet kur vēl rēķini par siltumu un elektrību! Vai jaunā bibliotēka mūsu maciņiem nav par šiku? Bet tajā pašā laikā – varam lepoties, ka nu mums ir sava Nacionālā bibliotēka. Tas noteikti ceļ mūsu pašapziņu.”

Aija Neiburga Salaspils novadā: “Par jauno bibliotēku priecājos no sirds, jo tā patiešām ir mūsu Gaismas pils. Kaut arī celtniecības gaitā dažs izteica šaubas, vai mums tik lielu celtni vajag. Es saku – vajag. Tā parāda, ka mēs ilgojamies pēc zināšanām, pēc grāmatām. Tiesa, tās būve izmaksāja milzu līdzekļus, bet tas nav jānožēlo. Lai mums arī ir kas tik ideāls, atbilstošs augstākajiem standartiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+