Latvijā
Kriminālziņas

Ilgstoši pavedis savu pameitu: likumsargi notver pedofilu 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto pixabay.com

Par savas nepilngadīgās pameitas pavešanu netiklībā aizturēts vīrietis, kurš ilgstoši slēpās no policijas.

Valsts policijā (VP) portāls LA.lv uzzināja, ka irms kāda laika likumsargi no izglītības iestādes bija saņēmusi informāciju par nepilngadīgu meiteni – Pārdaugavas iedzīvotāju, kuru, iespējams, pavedis netiklībā viņas patēvs.

Likumsargi izmeklēšanas laikā guva apstiprinājumu, ka vīrietis savu pameitu netiklās darbībās iesaistījis vairākas reizes gada laikā. Tas iesācies, kad meitene vēl bijusi mazgadīga. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis aizticis meitenes intīmās zonas, kā arī mudinājis viņu pašai sevi glāstīt patēva klātbūtnē.

Uzzinājis, ka policija par viņa interesējas, pēdējo pusgadu aizdomās turētais vīrietis slēpās no likumsargiem. Savukārt šā gada maija beigās policisti ieguva informāciju, ka meklēšanā izsludinātais vīrietis ir apmeties kādā dzīvoklī Rīgā. Policisti devās uz konkrēto adresi, kur 1970. gadā dzimušo vīrieti aizturēja.
Aizturētais par šāda veida noziegumiem policijas redzeslokā iepriekš nav nonācis, taču vienu reizi sodīts par mantas bojāšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā.

Saistītie raksti

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat uzsākts par mazgadīgas personas pavešanu netiklībā, par ko likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

VP aicina pieaugušos būt vērīgiem – ja ir radušās vismazākās aizdomas, ka pret bērnu ir veiktas netiklas darbības, par to nekavējoties jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

LA.lv