×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanai no ESF septiņos gados atvēlēs 40 miljonus eiro (3)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu palīdzību septiņu gadu laikā veicinās ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanos sabiedrībā ar dažādiem pasākumiem, kam kopumā būs pieejami 40 miljoni eiro, aģentūru BNS informēja LM.

Ilgstošajiem bezdarbniekiem plānotas individuālas speciālistu un grupu konsultācijas, tajā skaitā karjeras konsultantu, psihologu, psihoterapeitu konsultācijas; veselības pārbaudes, nosakot piemērotību piedāvātajam darbam; profesionālās piemērotības noteikšanu; motivācijas programmas darba meklēšanai; atbalsta pasākumus bezdarbniekiem ar atkarības problēmām.

Plānots, ka aktivitātes īstenos Nodarbinātības valsts aģentūra kopīgi ar Latvijas pašvaldībām un Sociālās integrācijas valsts aģentūra.

Šo aktivitāšu īstenošanai kopējais finansējums ir 40,04 miljoni eiro, tai skaitā ESF finansējums – 34, 03 miljoni eiro un valsts budžeta finansējums – seši miljoni eiro..

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem, 2014.gada oktobra beigās no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita 34,5% bija ilgstošie bezdarbnieki. Ilgstošie bezdarbnieki ir cilvēki, kas darbu nevar atrast vismaz gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Vajadzēs pieteikties bezdarbniekos pakvaēt savu laiku un palīdzēt izšķērdēt naudu.

 2. 4o milj acu aizmaaleeshanai, ierednu aparata, uc liekezu uzturesanai, lai pateelotu ruupes par bezdarbniem.
  Pat uz citu nelaimes atrod ka iedzivoties, to izvirzot par aizbildinajumu ES naudas izkezisanai.
  Neko tada akcija….
  Tikai pasiem bezdarbniekiem no tas – neka. Jo piedavatais blefs ne jau viniem vajadzigs.
  Bezdarbniekiem vajadzigs stimuls un iespeejas sakt savu mazo biznesu, katram, Un tur nav Amerika jaatklaj, tikai ieredniem jamaina attieklsme no augstpratigas tam atveeleto liidzeklu izkezisanas uz lietderigu pielietojumu. Tas darbojas Eiropa un ir ieteikts darit pie mums, bet, ka parasti…., – SABOTEETS. Ir jadod nelieli lidzekli biznesa saksanai, kas daudziem ir izskirosi un Atlaides nodoklos vismaz sakuma perioda, ka tas ir ES. Nevis, ka pie mums, kad vel pat nav isti iesacis, bet iekasetaji – paraziti – laupitaji zem valsts izkartnes, jau klat…

 3. Kaut kāds murgs! Šī nauda aizies psihologu, konsultantu un citu ierēdņu makos, nevis mērķauditorijai – ilgstošajiem bezdarbniekiem! Kāds labums bezdarbniekam, ka viņš paklausīsies ieteikumus un padomus, ja reāli uz vietas laukos nav darba!!! Par šo naudu varēja ierīkot tik daudz darba vietu, lai cilvēki nopelnītu, nevis atrastos bezdarbnieku rindās. Tikai ierēdņi nav ieinteresēti, lai mazinātos bezdarbnieku skaits, jo tad mazināsies viņu skaits un atalgojums. Kaut kāds apburtais loks!

Draugiem Facebook Twitter Google+