×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Ilgtermiņa parādnieku nav daudz


naudas_maks5

Latvijā ilgtermiņa parādnieku nav daudz, sacīja Latvijas Ārpustiesas parādu piedzinēju asociācijas (LĀPPA) valdes priekšsēdētājs un kredītmenedžmenta uzņēmuma “Lindorff” Latvijas filiāles vadītājs Reinis Kučers.


 

Viņš norādīja, ka Latvijā, protams, ir atsevišķa cilvēku kategorija, kas ir ļaunprātīgi nemaksātāji, parādus veido apzināti un drīzāk jau būtu kvalificējami kā krāpnieki, taču ilgtermiņa parādi noteikti nav lielai grupai cilvēku. “Taču, ja mēs runājam par cilvēkiem, kuriem parādi ir izveidojušies, jo radās problēmas ar darbu vai ieņēmumiem, tad pieredze liecina, ka parādi tiek atdoti pat ātrāk, nekā tas vidēji notiek lielākās valstīs,” pastāstīja Kučers.

Viņš arī atzina, ka iepriekšējā lielā krīze ekonomikā bija deviņdesmito gadu sākumā ‒ 1992. un 1993.gadā iekšzemes kopprodukta kritums bija pat 32%, taču pieredze liecina, ka Latvija tomēr spēj atkopties gada vai divu gadu laikā.

“Tas nozīmē, ka mazai ekonomikai tomēr ir savas priekšrocības un uzņēmumi samērā ātri spēj pārfokusēties uz citu darbības jomu vai citiem tirgiem un tālāk jau izvelk ārā arī savus darbiniekus un līdz ar to sabiedrību kopumā. Ja mēs runājam par ilgtermiņa parādiem, tā noteikti nav liela grupa cilvēku. Ir daļa, kas darbu tā arī nespēj atrast, bet parasti šie stāsti beidzas ar to, ka viņi aizbrauc strādāt uz kādu citu valsti. Tas ļoti tipiski šajā krīzē bija ar celtniecībā strādājošajiem,” teica Kučers.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+