Foto – LETA

Ilgtermiņa rezultāti – tikai nākamgad
 0

18. februārī aprit gads pēc tā saucamā divvalodības referenduma. Premjera Valda Dombrovska ziņojumā Saeimai par nacionālo drošību atzīts, ka divvalodības referendums sašķēla Latvijas sabiedrību.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Premjers norādīja, ka parakstu vākšana par krievu valodu kā otru valsts valodu un tai sekojošais referendums nelabvēlīgi iespaidoja piederības izjūtu Latvijas valstij. Šo procesu ietekmē saasinājās pretrunas starp dažādām Latvijā dzīvojošajām sabiedrības daļām gan par valodas, gan arī citiem svarīgiem jautājumiem, negatīvi ietekmējot valsts iedzīvotāju vienotību un radot sociālo spriedzi.

Valdība integrācijas pasākumiem sāka pievērst pastiprinātu uzmanību pēc tautas nobalsošanas, kurā tika noraidīta ideja arī krievu valodai Latvijā piešķirt valsts valodas statusu. Patlaban Kultūras ministrija (KM) apkopo sabiedrības saliedētības pasākumu rezultātus, informēja KM Sabiedrības integrācijas departamenta direktora pienākumu izpildītāja Anita Kleinberga. Integrācijas pasākumu īstenošanā iesaistīta KM, Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, Valsts kanceleja, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, Sabiedrības integrācijas fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Visām jāiesniedz pārskats par gada laikā paveikto, un KM sola rezultātus apkopot nākamās nedēļas laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Padarīto mērīs pēc vairākiem rādītājiem – īstermiņa rezultātiem un ilgtermiņa ieguldījumiem, sacīja Kleinberga. Lielākā daļa pasākumu esot vērtējami kā ilgtermiņa ieguldījums, un to rezultātus paredzēts izvērtēt 2014. gadā.

Valdības vadītājs 2012. gada 21. februārī izdeva rezolūciju, kas paredzēja atbildīgajām institūcijām izstrādāt pasākumu kopumu, lai Latvijā veidotu saliedētu un iekļaujošu sabiedrību un stiprinātu nacionālo identitāti. Pasākumu plāns tika pieņemts 29. maija sēdē, papildus tam atvēlot teju miljonu latu. Vēl pirms tam Latvijā pieņemtas Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības attīstības un sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādnes 2012. – 2018. gadam.