Latvijā
Novados

Ilgu laiku pavadīja guļam uz grīdas: mājās ķermeņa atdzišanu piedzīvo trīs latgalietes 16

Foto-LETA

Aizvadītajā diennaktī mediķi saņēmuši trīs izsaukumus, kuros konstatēta ķermeņa atdzišana dzīves vietā, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Visi trīs gadījumi skāruši gados vecākas sievietes Latgales un Rīgas reģionā. Visas pacientes nonākušas situācijā, kad pēkšņu saslimšanu, iespējams, insulta rezultātā kļuvušas bezpalīdzīgas un nav varējušas izsaukt palīdzību.

Tā kā radinieki vairākas dienas nav spējuši ar cietušajām sazināties, ierodoties viņas apraudzīt dzīves vietās konstatēts, ka sievietes ilgu laiku pavadījušas guļam uz grīdas, kā rezultātā iestājusies ķermeņa atdzišana. Visas trīs cietušās nogādātas mediķu uzraudzībā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī izpildīti 1047 izsaukumi, 169 no tiem – saistīti ar traumām.
Latgalē divas sievietes cietušas no suņu kodumiem. Vienu cietušo sakodis pašas suns barošanas laikā, bet otrs negadījums noticis, kad uz ielas uzbrucis cietušajai nezināms suns.

Tāpat slimnīcā nogādās astoņus gadus vecs zēns, kurš mājās spēlējot bumbu izsitis stiklu, kā rezultātā guvis plēstu brūci augšstilbā.

Savukārt Kurzemē, kāds vīrietis guvis apakšstilba lūzumu veicot mašīnas remontdarbus, kad lūstot stiprinājumam, mašīna uzkritusi uz kājas.

LA.lv