×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Iļģuciema sieviešu cietumā mitinās 12 mazuļi

Foto-LETAFoto-LETA

Šonedēļ vienai no Iļģuciema sieviešu cietuma ieslodzītajām piedzimis mazulis, līdz ar to šajā cietumā kopā ar savām ieslodzītajām mātēm pašlaik mitinās 12 mazuļu.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē aģentūrai BNS pastāstīja, ka šie bērni ir vecumā līdz četriem gadiem, kas ir maksimālais vecums, līdz kuram bērns ar māti var atrasties ieslodzījuma vietā.

Ieslodzītajām mātēm ar bērniem cietumā ir īpaša nodaļa un sarūpēts viss cietuma apstākļos nepieciešamais, lai viņi varētu justies komfortabli.

Cietuma administrācija gan bērna pārvietošanās brīvību nevarot ierobežot, proti, ja bērnam ir kāds radinieks vai aizbildnis, tad viņam ir tiesības ar mātes atļauju mazuli izvest ārpus cietuma mūriem.

Ieslodzītajām sievietēm tāpat kā vīriešiem ir iespējams dibināt arī ģimeni, izciešot sodu, jo katram ieslodzītajam ir tiesības uz ilgstošu satikšanos, piemēram, palikt cietumā pa nakti.

Likums gan neparedz, ka cietumos ar bērniem var mitināties arī ieslodzītie tēvi.

Jau ziņots, ka Iļģuciema sieviešu cietumā mātes cerībās atrodas arī sieviete, kuru tur aizdomās par astoņus gadus vecā dēla nogalināšanu.

Iļģuciema cietums ir vienīgais sieviešu cietums Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+