Reuters/Scanpix

Iļjins apstājas pēc 200 metru pusfināla 0

Latvijas kanoe airējās Dagnis Iļjins trešdien Riodežaneiro olimpisko spēļu 200 metru distancē ierindojās 21.vietā.
Olimpisko spēļu debitants Iļjins vispirms savā priekšsacīkšu braucienā ierindojās piektajā vietā, kas viņam ļāva iekļūt pusfinālā. Latvietis no uzvarētāja atpalika par nepilnām četrām sekundēm.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Savukārt savā pusfināla braucienā Iļjins bija pārliecinoši pēdējais no septiņiem dalībniekiem, turklāt viņa laiks – 45,082 sekundes – bija sliktākais no visiem dalībniekiem. Tādējādi latvietis neiekļuva ne A, ne B finālā un sacensības šajā distancē noslēdza 21.vietā.

Iļjins otrdien Riodežaneiro olimpisko spēļu 1000 metru distances sacensībās izcīnīja 13.vietu.

Iļjins pie dalības olimpiskajās spēlēs tika pēdējā brīdī, jo sistemātisku dopinga pārkāpumu dēļ no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm diskvalificēja Baltkrievijas un Rumānijas kanoe un smaiļošanas sportistus, līdz ar to notika Olimpiādes ceļazīmju pārdalīšana. Pie vienas no tām tika arī latvietis.
Patlaban 23 gadus vecajam Iļjinam šīs bija pirmās olimpiskās spēles. Talsinieks 2013.gadā pasaules U-23 čempionātā 1000 metru distancē izcīnīja sudraba godalgu.

Latvijas godu Riodežaneiro šajā sporta veidā aizstāvēs arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš startēs 200 metru distancē.