×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Ilvess: Baltijas valstīm visvairāk jāsatraucas par ES sabrukumu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Tomass Hendriks Ilvess

Baltijas valstīm vairāk vajadzētu satraukties par Eiropas Savienības sabrukumu nekā par transatlantiskajām attiecībām, intervijā žurnālam “Ir” saka Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Pēc Ilvesa domām NATO ir ASV svarīgākās līgumattiecības ar Eiropu un tās ir labi darbojušās, bet viņš uzdod jautājumu, kas notiks, ja [4. decembrī Itālijas premjerministrs Mateo] Renci zaudē referendumā un atkāpjas no amata, jo galvenais opozicionārs Bepe Griljo grib referendumu par Eiropas Savienību.

“Kas notiek, ja Marina Lepēna kļūst par Francijas prezidenti? Viņa arī grib rīkot referendumu par izstāšanos no ES. Kas tad notiks? Paliks kaut kāda Ziemeļu federācija? Dziļākie jautājumi par fiskālo atbildību nav atrisināti, tie nepazudīs, un neticu, ka Vācija šajos jautājumos piekāpsies. Ir jādomā par neiedomājamo,” sacīja Ilvess.

Savukārt uz jautājumu par sliktāko scenāriju, proti, vai tādā gadījumā varētu turpināt pastāvēt mazāka ES un vai tajā vietas būtu Baltijas valstīm, Ilvess atbild, ka nezin vai tāda varētu saglabāties.

“Vai mums tur būtu jābūt? Mums nebūtu izvēles. Nu, būtu izvēle, ja mēs vēlētos kļūt par Moldovu,” piebilda Ilvess.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ilvess nekā nesaprot. E.S. piekopj politku, kur nesaglabāsies neviena nacionālā valsts un neviena Eiropas tauta. Ko nozīmē ” KAUT KADA” Ziemeļu federācija? Kāpēc kaut kāda.
    Ilvesam diemžēl nevar uzticēties, jo viņš ir zem globālistu kalpaka. Bet globalisti melo kā zirgi. Lai kā man simpatizētu Ilvess..

  2. vēl vairāk Baltijas valstīm jāsatraucās par savu sabrukumu!

  3. Tavs “diplomats” jātura lielgabala šāviena attālumā no valstu likteņa lemšanas, īpaši Baltijas reģiona !!

  4. Kuram kalpo Ilvess ?
    Rotšildiem ?

Draugiem Facebook Twitter Google+