×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Ilvess ieradies Rīgā

ilvess32

Šodien Tomasu Hendriksu Ilvesu Igaunijas prezidenta amatā nomainīs viens no pieciem kandidātiem uz šo posteni.

Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu Rīgas Centrālajā stacijā  sagaida neliels skaits interesentu. Pusstundu pirms Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa ierašanās
Stacijas laukumā ritēja ierastā ikdienas gaita, bet uz stacijas perona  palēnām pulcējās drošības dienesta darbinieki, kā arī gatavojās  godasardzes rotas vīri.

 

Viens no retajiem „cilvēkiem no tautas”  sagaidītāju vidū bija pensionārs un rīdzinieks Vitauts Jākabsons, kurš teicās atnācis paskatīties uz prezidentu. „Igaunija mums ir draudzīga  valsts. T.H. Ilvesu uzskatu pārāku par mūsu prezidentu. Īpaši šodien ieplānoju atnākt šeit,” teica sirmais vīrs. Starp sagaidītājiem bija arī  trīs skolēni – Roberts Čalijs, Aleksandrs Dubovskis un Roberts Semjonovs,  kuriem rokās bija atspirdzinošo dzērienu iepakojumi. Pie stacijas ieraudzījuši rosību un ziņkāres vadīti atnākuši sagaidīt  Igaunijas prezidentu. „Ieraudzīju godasardzes rotu un sapratu, ka šeit kaut kas  notiks. Esmu šeit, jo tas šķiet interesanti – kā nekā  Igaunijas prezidents atbraucis pie mums,” sacīja skolēns Roberts Čalijs.

Nejaušības pēc uz perona bija ieradies arī Arnis, kurš iebraucis ar  vilcienu Rīgā no Jelgavas un pamanījis drošībnieku ņūkli uz blakus perona, tādēļ atnācis palūkoties, kas notiek.  „Informācijas par to, ka pie mums brauc Igaunijas prezidents, bija maz, varēja tās būt arī  vairāk. Es priecājos par Igaunijas panākumiem, man nav ierastās latviešu skaudības,” teica Arnis. Uz perona bija sastopams neliels skaits iedzīvotāju, kuri īpašu uzmanību drošībnieku aktivitātēm nepievērsa.

Amizantu skatu varēja novērot vēl pusstundu pirms vilciena ierašanās,  šur tur stacijas darbinieki piekrāsoja rūsu uz metāla. Dažiem no drošībniekiem līdzi bija suņi. Ap plkst 13.25 stacijā piestāja „Rīgas Vagonu Rūpnīcā” ražots Igaunijas Dzelzceļa vilciens. Mašīnists apstājās mazliet par tālu un viņam  bija jāpabrauc mazliet tuvāk, lai vilciena  durvis, pa kurām izkāps prezidents būtu pretim sarkanajam paklājam.

Izkāpjot no vilciena, Igaunijas prezidents, kuram pie sāniem bija viņa kundze Evelīna, stacijā sanākušajiem teica „Sveiks”. Prezidents  sasveicinājās ar „Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni, kā arī Igaunijas vēstnieku Latvijā Mati Vārmanu un Valsts protokola pārstāvjiem. Tālāk prezidents un viņu pavadošā delegācija devās uz

Stacijas laukumu, kur iesēdās automašīnā un mēroja ceļu uz oficiālo Valsts prezidenta Andra Bērziņa un viņa kundzes Daces Seisumas  sagaidīšanas ceremoniju pie Rīgas pils. Uz Latvijas un Igaunijas robežas  vilcienā bija pievienojies satiksmes ministrs Aivis Ronis, kurš plānoja  brauciena laikā ar Igaunijas prezidentu pārspriests ātrgaitas vilcienu  līnijas „Rail Baltica” projektu. Šī ir pirmā reize pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, kad kāds no valstu vadītājiem oficiālā vizītē ierodas ar vilcienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+