×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Ilvess kritizē Šveici par nevēlēšanos sodīt Krieviju (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess kritizējis Šveici, kura nav sekojusi Eiropas Savienības piemēram un nav noteikusi sankcijas pret Krieviju, tādējādi sodot Maskavu par agresīvo politiku Ukrainā.

Pagājušajā nedēļā Šveice lēma neieviest sankcijas pret Krieviju. Šveiciešu amatpersonas norādījušas, ka par šādu soli izšķīrušās, jo vēlas, lai valsts saglabā neitralitāti, uzņemoties vidutājas lomu sarunās starp konfliktā iesaistītajām pusēm.

Tikmēr Šveices lēmuma kritiķi norāda, ka Šveices bankas ir iecienījuši Krievijas turīgākie cilvēki, un sankcijas pret Krieviju varētu mazināt valsts finanšu sektora ienesīgumu. “Šveicei ir jāsadzīvo ar kritiku, ka tā izvairās noteikt sankcijas tikai tāpēc, lai tās banku sektors iegūtu priekšrocības,” intervijā Šveices laikrakstam “Sonntags Zeitung” sacīja Igaunijas prezidents Ilvess. Šveices Nacionālās bankas dati liecina, ka Šveices bankās Krievijas pilsoņi glabā aptuveni 13,8 miljardus Šveices franku (10,7 miljardus eiro). Tiesa, Ilvess izvairījās komentēt to, vai Igaunija, būdama ES dalībvalsts, centīsies izdarīt lielāku spiedienu uz Šveici, lai tādējādi tai arīdzan liktu noteikt sankcijas pret Krieviju.

Trešdien paredzēta Šveices valdības pirmā sēde kopš vasaras brīvdienām. Laikraksts “The Moscow Times” raksta, ka tās laikā šveiciešu politiķi varētu mainīt savu nostāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un tāpēc ASV un Eiropā ir krīze, bet naftas, gāzes cenas neskatoties uz krīzi nemaz nekrīt. ASV un Eiropu žīdi izslauks sausas, jo viņiem tās ir galvenās konkurentes cīņā par pasaules kundzību.

  2. Tādā gadījumā šveicieši vienkārši ir lopi, kas nolādētās naudas dēļ ir gatavi atbalstīt krievu slepkavas ! Nožēlojami un pretīgi !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+