×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Ilvess: Rietumi nevajadzīgi piekāpjas Krievijai Ukrainas jautājumā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rietumi nevajadzīgi piekāpjas Krievijai Ukrainas jautājumā, intervijā portālam “Delfi.lv” norādīja Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Vaicāts, vai mūsdienu Eiropa, ieskaitot Baltiju, ir labi sagatavojusies dažādiem scenārijiem, Igaunijas prezidents norādīja, ka, ja runa ir par Eiropu, tā noteikti nav gatava. “Pirmkārt, mazo tēriņu drošībai dēļ. Mani īpaši uztrauc, ka Velsā mēs nolēmām palielināt aizsardzības izdevumus, bet daudzas valstis tieši samazina tos, pārkāpjot Velsas norunu. Mēs lasām avīzēs, ka vācu armija mācībās lieto slotas, jo viņiem nav ieroču, un tas rāda, ka neesam gatavi,” viņš norādījis, skaidrojot, ka tikai pēc gada Eiropa ir nolēmusi, ka kaut kas jādara ar dezinformācijas jautājumu.

“Pēc mana Briseles foruma apmeklējuma pagājušajā nedēļā es varu teikt, ka viena lieta ir skaidra – ja rietumu līderi zināja, kā reaģēt, ja Padomju Savienība veica dīvainas darbības vai pauda šokējošus izteikumus, tad mūsdienās amatpersonas nezina, kā atbildēt, ja Krievija veic iebrukumus ārpus savas valsts teritorijas; viņi vienkārši izvēlas klusēt,” intervijā pauda Ilvess. Savukārt, runājot par Krievijas veikto Krimas okupāciju un iespējamajiem draudiem Baltijas valstīm, Igaunijas prezidents pārliecinoši norādīja, ka Igaunija, viņaprāt, ir visaizsargātākā savas pastāvēšanas vēsturē. “Un es arī domāju, ka rietumi nevajadzīgi piekāpjas Krievijai Ukrainas jautājumā. Taču galvenā premisa ir, ka mēs esam NATO, bet Ukraina nav. Ukrainai nepalīdz, jo tā nav NATO dalībvalsts. Tāpat NATO nepalīdzēs Somijai un nepalīdzēs Zviedrijai. To Andress Fogs Rasmusens skaidri pateica pirms trim gadiem, kad viņš bija NATO ģenerālsekretārs,” skaidroja Ilvess, piebilstot, ka “šis stāsts ir pilnīgi citāds nekā ar Baltiju”.

Tāpat viņš vērsa uzmanību uz faktu, ka, “ja NATO neaizstāvēs Baltiju, tad ar NATO ir cauri”. “Mēs esam pilnīgi citādā situācijā, un Krievijā to ļoti labi apzinās. Viņiem nepatīk, ka mēs esam NATO. Cilvēkiem nav iemesla uztraukties, ka NATO armijas te nebūs, jo tā nav tagad Ukrainā. Ukraina nav NATO dalībvalsts, un tāda vēl nebūs ilgu laiku. Jo viņiem vēl daudz kas jāpaveic, lai tur tiktu. Mēs savu darbu padarījām,” piebilda Ilvess.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šobrīd galvenajām rietumvalstīm nav stingra vadoņa. Putleru var nospiest uz ceļiem bez kara, mērķtiecīgi un konsekventi izmantojot sankcijas. Redziet kā gāja ar irānu.

  2. rietumiem ir lielas bailes no krievu lāča, baltieši jau lāča darbības ir izbaudījuši paaudžu paaudzēm.

  3. Prieks par kaiminjvalsti Atbildēt

    Prieks par kaiminjvalsti, ka tiem ir tads prezidents – taisnu muguru, tieshu valodu

  4. Zviedru NATO ignorēšanai varbūt jāzaudē Gotlande, kuru ieņemt jau plānoja Staļins. Tikai tas Kurzemes katls izjauca. Tas pats uz Somu Ālandu salām…

Draugiem Facebook Twitter Google+