×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Ilvess Rūjienā sveic Latviju eirozonā un tiek pie kāruma – saldējuma (4)

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Izpildot Latvijas un Igaunijas prezidentu aizvadītā gada vienošanos, Andris Bērziņš un Tomass Hendriks Ilvess 2.janvārī ieradās Rūjienā, lai simboliski sveiktu Latviju ar pievienošanos eiro zonai un, norēķinoties ar eiro, iegādātos Rūjienas saldējumu, portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Vizītes sākumā notika Latvijas un Igaunijas prezidentu tikšanās. Sarunas laikā pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas pievienošanās eirozonai, abu valstu aktualitātes, kā arī virzienus jaunajam gadam, kuros Latvija un Igaunija var veiksmīgi sadarboties, tostarp pārrobežu sadarbības, izglītības un aizsardzības jomā. Tāpat abi prezidenti uzsvēruši, ka Latvijas pievienošanās eiro zonai dos papildu iespēju abām valstīm paplašināt līdzšinējo veiksmīgo sadarbību.

Tikšanās laikā Latvijas prezidents Bērziņš Igaunijas prezidentam pasniedza īpašu Latvijas eiro suvenīrkomplektu, savukārt Ilvess Latvijas prezidentam pasniedza Igaunijas pirmās eiro piemiņas monētas no cēlmetāla.

Pēc saldējuma iegādes Rūjienas veikalā Latvijas un Igaunijas prezidents, tiekoties ar dažādu valstu mediju pārstāvjiem, atzina, ka 2.janvāris Rūjienā ir īpaša diena gan Latvijai, gan Igaunijai.

Bērziņš personīgi pateicies Igaunijas prezidentam un Igaunijai kopumā par sniegto atbalstu Latvijai ceļā uz pievienošanos eiro. Savukārt Ilvess uzsvēris, ka Igaunijas un Latvijas pirms 23 gadiem izvēlētais attīstības ceļš ir attaisnojies, ko apliecina arī šī gada sākuma notikums – Latvijas pievienošanās eiro zonai.

Vizītes noslēgumā notika Rūjienas novada domes priekšsēdētāja rīkotas darba pusdienas par godu Latvijas un Igaunijas prezidenta vizītei.

Jau vēstīts, ka Latvija eirozonai pievienojās šā gada 1.janvārī.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Klauns nopirka sldejumu Atbildēt

    Par daudz klauni, tadai mazai tautai ka Igaunija. Bija tur velviens klauns ekscentrikis Igaunijas prezidenta kresla, kurs meginaja nolaizit madamai Olbraitai roku, ber ta nedevas. Sitas, megina panemt letticigas aitas ar letu nacionalo populismu, un nesaprotot ne varda krieviski jau daudzkart paspejis nozakat krievu valodu un kulturu. Par daudz klaunu Esti !!!

  2. Igaunijas prezidents nopirka saldējuma kastīti igauņu krāsās.

  3. Tomass Hendriks Ilvess – īsts savas valsts patriots. Dievs svētī Igaunīju! No Baltījas valstu prezidentiem uz krievu olimpiādi dosies Bērziņš viens pats. Man kauns par Lv prezidenta rīcību.

  4. vairāk un vairāk sāku tos Esti puišus cienīt….!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+