×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Ilvess: Ukrainai nepieciešama militārā palīdzība (5)

ilvess1

Ukrainai ir nepieciešama militārā palīdzība, pretējā gadījumā tā zaudēs karu valsts austrumos, jo Krievijas karavīriem, kas karo separātistu pusē, ir pieejami moderni ieroči, otrdien Tallinā paziņoja Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) pirmo viceprezidentu Fransu Timmermansu, Ilvess norādīja, ka Krievijas karavīri piedalās konfliktā Ukrainā. Viņš sacīja, ka visas valstis to ir atzinušas neoficiāli, bet ne oficiāli.

Prezidents uzsvēra, ka separātistu pusē tiek izmantotas modernas ieroču sistēmas, kuru izmantošanai ir nepieciešama pamatīga apmācība. Ukraina izmanto vecāku bruņojumu un zaudēs karu, ja nesaņems militāro palīdzību.

Ilvess piebilda, ka Ukraina ir jāatbalsta, bet vienlaicīgi ir jāprasa, lai Ukraina veiktu reformas.

Viņš norādīja uz britu vēsturnieka Timotija Gārtona Eša nesen publicēto rakstu, kurā viņš aizstāvēja militārās palīdzības sniegšanu Ukrainai, sakot, ka “dažreiz tikai ieroči var apturēt ieročus”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tas tikai pasliktinās situāciju un beigsies ar to ka izcelsies pasaules karš jo Putins jau nu noteikti nepadosies.Tas tomēr ir ļoti liels risks.Un vēl…ukrainā ir daudz atomelektrostaciju,tā ka eiropai nu noteikti pietiks…

  2. Agrāk jau Gribauskaite ir izteikusi publisku atbalstu ukraiņu brīvības cīņītājiem pret Krievijas agresiju, tagad to pašu dara Ilvess. Kā ir ar mūsu Prezidentu?

    • Kad sirdī Kremļa zvaigznes un vēlēšanās sagaidīt ”atbrīvotājus”… – Kat tik neatbrīvo pie reizes arī no =kājiņām= kā tas tiem karoga vicinātājiem Krimā ir iznācis – to jau nosaka jaunie atbrīvotāji.

  3. Tu pats esi “nojūdzies” !!! Brauc prom uz savu etnisko dzimteni krieveli !!! Un nebojā te gaisu !

  4. Ilvesam taisnība,gudrs vīrs!

Draugiem Facebook Twitter Google+