×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Ilvesu ierindo 100 svarīgāko tvitera lietotāju sarakstā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV ekonomikas un politikas žurnāla “Foreign Policy” izveidotajā sarakstā ar 100 svarīgākajiem sociālā tīkla “Twitter” kontiem, kuriem jāseko, lai cilvēks būtu informēts par pasaulē notiekošo, iekļauts arī Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Igaunijas prezidents iekļauts “Foreign Policy” saraksta politiķu un diplomātu sadaļā, kur atrodas arī Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts, Venecuēlas prezidents Ugo Čavess un ASV senators Džons Makeins. Kā norāda “Foreign Policy”, “”E-stonia” prezidents regulāri publicē domas par tehnoloģijām un ekonomiku, taču patiesi virsrakstos nonāca šogad ar rupjībām pilnu tirādi pret “The New York Times” komentētāju Polu Krugmanu”.

Ilvess jūnija sākumā tviterī sniedza sarkastisku atbildi Nobela prēmijas laureātam Krugmanam, kurš pievērsis uzmanību tam, ka Igaunijā nav notikusi īpaša tautsaimniecības atveseļošanās. Krugmans savā publikācijā minēja, ka cilvēki, kas aizstāv stingrus soļus Eiropas tautsaimniecībā, bieži vien norāda uz Igauniju un to, kā Igaunija ir izgājusi no krīzes. Rakstam viņš pievienoja grafiku ar datiem par Igaunijas iekšzemes kopproduktu. “Tas ir labāk nekā nekādas atveseļošanās, bet vai tiešām tas ir ekonomisks triumfs?” vaicā Krugmans.

Ilvess viņam tviterī sniedza sarkastisku atbildi. “Labāk rakstīsim par kaut ko tādu, par ko mums nav nekādas saprašanas, būsim pašapmierināti, valdonīgi un aizbildnieciski. Galu galā viņi ir tikai melnstrādnieki,” tviterī raksta Ilvess. “Liekas – Nobels tirdzniecībā nozīmē, ka tu vari gudri izrunāties par fiskāliem jautājumiem un pasludināt manu valsti par “tukšaini”.”

“Bet – jā, ko gan mēs zinām? Mēs esam tikai truli un muļķīgi austrumeiropieši. Neapgaismoti. Kādu dienu arī mēs sapratīsim. “Nostra culpa”,” ironizē prezidents. “Varam “taisīt virsū” austrumeiropiešiem – viņu angļu valoda ir slikta, viņi neatbild un patiešām dara to, par ko viņi ir vienojušies, un atkārtoti ievēl valdības, kas ir atbildīgas.” Ilvesa spriedumi piesaistīja ārvalstu mediju uzmanību, viņa atbilde apspriesta daudzās tīmekļa vietnēs, arī tviterī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+