×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Ilze Eņģele “Kāzu tiešraide”

lr_kaazas2

Romānā televīzijas šova tapšana ir ass, ap kuru grozās galveno varoņu atainotais dzīves gabaliņš. Katrai sevi cienošai telekompānijai ir pa šovam, kurā “parastais cilvēks” vai jau slavenība dzied, dejo, strādā, uzņem ciemiņus un iet ciemos, sacenšas par kādu skanīgu titulu, risina privātās drāmas un tā tālāk – publisko nodarbju saraksts atkarīgs no autoru izdomas un dalībnieku gatavības izpausties kameru priekšā.

 

Minēto pārraižu varoņi uz īsāku vai garāku laika sprīdi kļūst tautā pazīstami, līdz tos nomaina nākamo šovu zvaigznes. Mums, ekrāna otrā pusē sēdošajiem, nav ne jausmas, kas īstenībā notiek zilā ekrāna otrā pusē – vai tiešām viss notiek tik gludi, kā izskatās? Cik gan drāmu, nejaušību un kuriozu palikuši ekrāna otrā pusē aiz glītās, raitās bildītes? Kādas patiesās emocijas un reālās dzīves notikumus slēpj sapostie dalībnieki? Kā jūtas raidījuma veidotāji – katram ir kādas cerības, pieredze un privāti iemesli izveidot raidījumu tieši tādu, kādu mēs to redzam savos ekrānos.
Autore parāda galveno varoņu dzīves fragmentu, nesniedzot viennozīmīgus vērtējumus, ka tas ir labi, bet tas – galīgi peļami un nosodāmi.
Izdevniecība “Lauku Avīze”, sērija “Lata romāns”, 2012. gads, 240 lpp. Cena Ls 1,95.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+