×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Ilzei patīk zaļā sadaļa

“Vienmēr esmu ticējusi, ka pasaule ir daudz kas vairāk, nekā tikai acīm redzamais un sajūtamais. Jau pirms daudziem gadiem atklāju, ka iespējams izteikt savas vēlmes ūdenim. Tas, ko biju lūgusi, īstenojās par simts procentiem. Tāpēc biju gatava piedalīties arī šajā eksperimentā un cerēju uz līdzīgu iznākumu. Tikai šoreiz problēma ir citāda, saistīta ar veselību, asinsriti kājas. Gribu panākt, lai vēnu labsajūta uzlabotos arī bez ķirurģiskas iejaukšanās,” saka māksliniece Ilze Mežsarga.

Gan stāvot pie molberta, gan veidojot rotas un darinot modīgus apģērbus, gan darbojoties pašas nelielajā mākslas salonā, Ilzei daudz laika nākas pavadīt uz kājām. Smagums kājās aizvien uzstājīgāk atgādina, ka šāds ritms tām nav pa prātam. 


Ilze eksperimentam izvēlējās apstrādātu, jau gadiem iepazītu gaišu ametistu. Eksperimenta vadītāja Dace Rolava, ievadot viņu uzdevumā, paskaidroja, ka ametists ir spēcīgs mentālo aspektu stiprinātājs, galvenokārt palīdz sakārtot domāšanu, taču cerēt, ka divās nedēļās tas pilnībā novērsīs ieilgušās vēnu problēmas, nav pamata. Pārmaiņu efektivitāti būs iespējams pamanīt un samērot tikai dziļi subjektīvi – pašsajūtas maiņā. Vadītāja Ilzei ieteica savas ikdienas sajūtas fiksēt ne tikai vārdiskā atskaitē, bet ar atšķirīgām krāsām atzīmēt arī īpaši izveidotā grafikā: zaļš – kājām labi, dzeltens – ciešami, sarkans – riktīgi smagi. 


– Arī es par sava ametista attīrīšanas vietu izvēlējos saldētavu. 28. maija saullēktā ar vārdiem – esmu vesela, man stipra sirds, laba asinsrite un spēcīgi asinsvadi – akmeni uzlādēju. Nolēmu, ka to darīšu nevis vienreiz visā eksperimenta gaitā, bet katru dienu. Vakarā pateicu akmenim paldies – un saldētavā iekšā. No rīta atkārtoju spēka formulu, kuru vēlāk gan mazliet pamainīju: “Visas manas iekšiņas – tīras, stipras, veselas. Viss strādā perfekti un izskatās labi,” – un ametistu kabatā. 


Grafikā redzams, ka izmaiņas eksperimenta gaitā aizvien pārliecinošāk ved uz zaļo, labās pašsajūtas zonu; bija tikai divas dienas, kad kājas mazliet smeldza un vilka. 


Patlaban jūtos ļoti labi. Tas, protams, nav tāds vieglums, kāds kājās bija pirms dzemdībām. Jau gaidot pirmo bērnu, uz lieliem parādījās nesāpīgs vēnu samezglojums, kas traucēja tikai vizuāli. Ārsts paskaidroja: tas nav nekas veselībai bīstams, bet izskata uzlabošanai vajadzīga operācija. No tās atteicos. Lai sevi lieki nekreņķētu, kājām pievērsu minimālu uzmanību, līdz vienlaikus ar slodzes palielināšanos vēnas sāka par sevi atgādināt jūtamāk. Sapratu – kaut kas jādara. 


Tagad panāktā situācijas uzlabošanās ir salīdzināma ar pašsajūtu pirms šīs pasliktināšanās. Labums ir mazliet nosacīts, tomēr man ļoti svarīgi šo stāvokli noturēt. 


Ko Ilze ieguva eksperimentā


 Es ticu akmenim – ja divās nedēļās bija iespējams panākt izmaiņas, esmu apņēmības pilna iesākto turpināt. Kādu brīdi pastrādāšu ar akmeni, tad apmeklēšu ārstu – ceru saņemt vēl kādu ieteikumu, kā rūpēties par vēnām, neizvēloties operāciju. 


 Piedalīšanās eksperimentā pamudināja meklēt papildinformāciju par asinsrites uzlabošanu – ne tikai kājās, bet visā organismā. Zinu, ka tam noder viss dabiskais, kas skar pēdas un stilbus – bradāšana pa ūdeni, staigāšana pa smiltīm, čiekuriem, akmentiņiem. Esmu sasparojusies noteikti doties atvaļinājumā, vairs neatlikt atpūtu un katru dienu iepriecināšu kājas jūrmalā. 


 Šajā laikā nonācu pie apņēmības izmēģināt organisma attīrīšanu ar badošanos. Lasīju, ka tas ietekmē visu sistēmu darbību, bet jo īpaši uzlabo asinsriti, tātad arī vēnas. 


Vērtē Dace Rolava


Mērķis sasniegts – Ilze sev pierādīja, ka kāju pašsajūtu iespējams uzlabot. Tas jāturpina, izmantojot pēc iespējas vairāk dažādus asinsrites veicināšanas paņēmienus, piemēram – pacelt gaisā un guļot pakratīt kājas un rokas. Tas rosina šķidrumu apmaiņu, aktivē kapilārus. 


Iecere par badošanos ir apsveicama, taču tikai tad, ja zinīgi gatavojas un pirms tam pareizi attīra organismu. Vienkārši dažas dienas neēst – tas organismam tikai kaitē. Vislabāk, ja uz šādu sevis pārbaudi saņemas divatā, tad vieglāk vienam otru atbalstīt. Gan pirmajās četrās dienās, kad ir ļoti grūti, gan ārkārtīgi spējajā enerģijas uzbangojuma laikā, kas sākas piektajā dienā un turpinās vismaz nedēļu. Taču jārēķinās, ka sirdsdarbību un asinsriti šīs pārmaiņas skar krietni vēlāk, kad badošanās jau pabeigta. 


Tomēr pat visiepriecinošākajā variantā vēlams vērsties pa sava ģimenes ārsta un pārliecināties, vai paša acīm saskatāmie uzlabojumi tādi ir arī pēc klīniskajiem rādītājiem. Esot eiforijā, viegli nepievērst uzmanību šķietamiem sīkumiem, kas procesu var vērst vēl vairāk hronisku. Enerģētiskā pašdziedināšanās nopietnu veselības problēmu risināšanā visiedarbīgākā ir tad, ja notiek sadarbībā ar ārstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+