×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Smagās otrdienas un melnās sestdienas kukū (i’m just fuc*i’n crazy) (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

“I’m just fuc*i’n crazy!” (“esmu vienkārši jucis”), kliedz no skatuves smagā roka onkulis Ozijs, ik pa brīdim smalkā balstiņā atgādinot vecajiem faniem un atklājot jaunuļiem, ka viņš ir “kukū”. Basi un bungas. Bijušais “Alice Cooper” bundzinieks Tomijs Klufetoss ir vienreizējs. Pirmais, kas manā izpratnē “pārsitis” Kozija Pauela solo (Cozy Powell, bijušais Rainbow un Black Sabbath bundzinieks). Tas neaizmirsīsies tik ātri.

Kungi mierīgi un dižciltīgi atbumbo koncertu uz 90. gadu ekrāna efektu fona, pabeidzot pasākumu ar tradicionālo jumta nonešanas “songu” “Paranoid”, kas beigās monotono sirds drebinātāju pasākumu tomēr atsvaidzina.

Būtībā ar to vēl varēja arī sākt, jo viducī sāk nākt miegs. Prieks ka pirmo atvadu tūri esam redzējuši, bet cerības ieraudzīt ko jaunu ir veltas – gadi, gadi, gadi – varbūt tiešām visam beigas?” koncerta iespaidos dalās datormākslinieks un grupas daiļrades cienītājs Roberts Blumbergs.

Savukārt ziņu aģentūras vēsta, ka grupas “Blach Sabbath” koncertu otrdien Rīgā apmeklēja 10 000 cilvēku. Grupas “Black Sabbath” mūziķi Ozijs Osborns (Ozzy Osbourne), Tonijs Aiomi (Tony Iommi) un Gīzers Batlers (Geezer Butler) Rīgā bija ieradušies savas atvadu turnejas “The End” laikā. Šī koncertturneja ir pēdējā, noslēdzot vairāk nekā četru dekāžu bagāto “Black Sabbath” pastāvēšanas vēsturi.

Apjomīgā pasaules turneja sākās gada sākumā Ziemeļamerikā, bet šovasar “Black Sabbath” uzstājas Eiropā, kopā apmeklējot 14 valstis, tostarp Latviju.

Pirms 46 gadiem Birmingemā, Lielbritānijā dibinātā apvienība karjeras laikā saņēmusi neskaitāmus apbalvojumus, tostarp vairākus “Grammy”, bet 2006.gadā “Black Sabbath” tika uzņemti Rokenrola slavas zālē.

Koncerts nav atstājis vienaldzīgus arī sociālo tīklu lietotājus.

Ozijs vieno paaudzes: visapkārt bija daudz tautas, kam bija 40/50+ gadi, man ir 20+, bet man blakus visus tekstus zināja meitēns ap 10 g 😀

Tue Jul 05 21:27:17 +0000 2016

Arī tvitera lietotāja Kristīne Āboliņa norāda, ka “Black Sabbath” ir pierādījums tam, ka vecums nav šķērslis.
Black Sabbath ir kārtējais pierādījums tam, ka vecums nav šķērslis, ja metāls plūst asinīs! \m/ Dievīgs koncis!

Tue Jul 05 20:40:38 +0000 2016

Koncertu par interesantu atzinuši vairāki tvitera lietotāji.
Black Sabbath noblieza strauji un monolīti; bez pārsteigumiem, bet bez garlaikošanās. Acis (& ausis) atraut nevarēja…

Tue Jul 05 19:40:46 +0000 2016

Tas nebija šovs, tas bija metāla koncerts! Hail Black Sabbath! \m/

Tue Jul 05 19:29:20 +0000 2016

Koncertu apmeklēja arī Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.
Black Sabbath! fb.me/BzPeng2a

Tue Jul 05 19:44:51 +0000 2016

Tikmēr tvitera lietotājai Džī Andrai labāk paticis “Black Sabbath” koncertu iesildošās grupas “Rival Sons” taustiņinstrumentālists.
Aizraujošākais “Black Sabbath” koncertā bija iesildītāju “Rival Sons” taustiņnieks un viņa bārda.

Wed Jul 06 06:43:47 +0000 2016


Iepriekš medijos izskanēja informācija par grupas “Black Sabbath” prasībām pirms koncerta. Vairāki interneta lietotāji tās izsmējuši. Interesi izraisījis, piemēram, fakts, ka Ozijs ēd tikai ekoloģiskus ēdienus, kā arī to, ka ēdieni nedrīkst saturēt glutēnu un cukuru.

Latvijas Radio žurnālists Ivo Leitāns uzskata, ka tieši ekoloģiskā pārtika ir bijusi izšķirīgs enerģijas radīšanas faktors mūziķiem.

Atceros, komentāros visi ņirgājās par Black Sabbath raideri, bet tā veselīgā ekošmeko pārtika viņiem nāk par labu. Tāda enerģija!

Tue Jul 05 19:09:26 +0000 2016

Uzņēmējs Sergejs Bižāns, visticamāk, arī pamanījis ekoloģiskās pārtikas iedarbīgumu un atzinīgi novērtē Ozija kustīgumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies par labo rakstu. Rada loti labu vispārēju prieksstatu.

Draugiem Facebook Twitter Google+