Kultūra
Māksla

Imanta Klīdzēja personālizstāde Rīgas Porcelāna muzejā0

Publicitātes foto

Rīgas Porcelāna muzejā no 20. aprīļa būs apskatāma mākslinieka Imanta Klīdzēja personālizstāde “Kustības dimensija”, vēsta muzejs.

Kārtība vai haoss? Paredzama vai pilnīgi neprognozējama subjektīvā patvaļa? Mākslinieks Imants Klīdzējs darba uzdevumu, ko izvirzījis strādājot pie jaunākajiem darbiem, raksturo šādi: “Vai kustībai var būt dimensija? Kustība ir darbības forma kādam priekšmetam vai vielai pārvietojoties nosacītā telpā. Un kustībā esošās lietas atstāj pēdas – redzamas vai mazāk pamanāmas trajektorijas, līknes, pēc kurām varam spriest par subjekta esamību, raksturu un dinamiku. Tā ir kustība materiālā. Šoreiz porcelānā.”

Mākslinieku interesē struktūru porcelāns. Struktūra šajā gadījumā atklājas kā kustības komponente, veidojot mākslas darba formu. Imanta Klīdzēja minimālistiskā estētika, kurā ir svarīga faktūra, atklāsies arī izstādē eksponētajos autora jaunākajos darbos.

Imants Klīdzējs (1956) ir viens no atpazīstamākajiem latviešu keramiķiem. Paralēli radošajam darbam un dalībai izstādēs un starptautiskos simpozijos, mākslinieks strādā mākslas pedagoģijas jomā. Viņa pēdējo gadu darbos iezīmējas vēsmas, kurās atspoguļojas Ķīnas apmeklējumos gūtā pieredze un iespaidi. Idejas, kas radās strādājot Ķīnā, joprojām ietekmē mākslinieka rokrakstu.

Imanta Klīdzēja personālizstāde “Kustības dimensija” Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma līdz 10. jūnijam. Savukārt 18. maijā mākslinieku varēs sastapt un uzdot viņam jautājumus ciklā “Mākslinieks runā”.

LA.lv