×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. marts, 2014
Drukāt

Imantā pastiprināti patrulē policija, meklējot pedofilu

Foto-LETAFoto-LETA

Imantā notiek iekškvartālu piebraucamo ceļu remontdarbi.

Kamēr policijai vēl nav izdevies notvert pedofilu, kurš Imantā pastrādājis dzimumnoziegumus pret četrām mazām meitenēm, Imantas apkaimē šonedēļ pastiprināti patrulē arī Rīgas Pašvaldības policija (RPP), savukārt nākamnedēļ, kad beigsies skolēnu brīvlaiks, izglītības iestādēs notiks konsultācijas bērniem un vecākiem par drošību ārpus mājas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja RPP priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs (GKR), Imantā norīkotas ne tikai vairākas oficiālās patruļas, bet arī speciālās patruļas, kuras, līdzīgi kā kriminālpolicijas darbinieki, patrulēšanu veic civilā apģērbā.

RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izdalīti noziedznieka fotoroboti un sākts darbs izglītības iestādēs, aptaujājot skolu darbiniekus. Ņemot vērā, ka noziedznieks ir samērā jauns, iespējams, viņš nesen pabeidzis skolu un kāds skolotājs viņu pēc attēla varētu atpazīt.

Ja līdz nākamās nedēļas sākumam pedofilu joprojām nebūs izdevies notvert, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments nākamnedēļ, kad beigsies skolēnu brīvdienas, aicinās arī skolu atbalsta personālu, psihologus, sociālos darbiniekus, runāt ar skolēniem par riskantām situācijām, kas var veidoties uz ielām, skolā un citur. Izglītības iestādēs darbu turpinās arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas speciālisti.

“Ja policija neatrisinās situāciju, atrodot šo cilvēku, būsim gatavi sniegt skolām konsultācijas un informāciju, kā bērniem papildus skaidrot situācijas, iespējamo rīcību, iesaistot arī vecākus,” šonedēļ Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē skaidroja departamenta direktora vietnieks Ivars Balamovskis.

Ja būs nepieciešams, konsultācijas notiks arī pirmsskolās, kaut arī šajā vecumā bērnus atved un aizved vecāki. “Konsultācijas veiksim tajā vecumposmā, kurā psihologi uzskatīs par nepieciešamu. Psihologi uzskata, ka tai jābūt sarunai, kas lieki nesatrauc bērnu,” skaidroja Balamovskis, norādot, ka bērnu atmiņā vēl varētu būt palikusi arī Zolitūdes traģēdija.

Komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) savukārt mudināja visus rīdziniekus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot policijai par aizdomīgām personām. “Aicinu visu sabiedrību iesaistīties. Ir daudz cilvēku, kas visu dienu vēro pa logu pagalmu, rotaļlaukumus. Ja kāds redz aizdomīgu vīrieti, kas vēro bērnus, labāk piezvanīt policijai. Šis ir bezprecedenta gadījums Rīgā,” uzsvēra deputāte.

Domnieks Jānis Šmits sprieda, ka Imantā notikušās nelaimes ir traģiski gadījumi un izmantoja iespēju mudināt kolēģus pievērst īpašu uzmanību cīņai ar pedofiliju. “Šāda veida noziedzniekiem nav vietas mūsu sabiedrībā, un viņi ir visos veidos jāizolē. Zinot mēģinājumus Eiropas Savienībā legalizēt pedofiliju, aicinu visus ar tikpat lielu degsmi uzstāties un vērsties pret mēģinājumiem šo lietu legalizēt,” pauda Šmits.

Jau ziņots, ka pagaidām nenoskaidrots jaunietis Imantā, Zentenes un Dammes ielas apkaimē, veicis trīs smagus dzimumnoziegumus pret četrām meitenēm astoņu līdz desmit gadu vecumā. Pēdējais uzbrukums noticis 14.martā, kad cietušas divas meitenes. Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Vīrietis varētu būt 165 līdz 170 centimetrus garš, 15 līdz 20 gadus vecs vai vecāks, bet jauneklīga izskata. Viņam varētu būt brūni, nedaudz viļņoti mati, galvas vidū mati garāki, tumšas uzacis, šaura piere, seja pumpaina, ar rētām, iešķībs deguns, uz rokām dzimumzīmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+