×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Imantā svin spāru svētkus


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Spāru svētkus svin vienmēr, kad kādam namam sasniegts augstākais punkts, un arī šī ēka nav izņēmums,” svinīgā pasākuma laikā sacīja uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule, “visas trīs ēkas tiek būvētas pēc īpaša projekta, kas pielāgots vecāka gadagājuma cilvēkiem, tostarp ar īpašām vajadzībām, kuriem visvairāk nepieciešama Rīgas domes palīdzība.”

Šajā Pārdaugavas rajonā paredzēts uzbūvēt trīs pašvaldības sociālos dzīvojamos namus, kuros pavisam būs 287 labiekārtoti vienistabas dzīvokļi, to skaitā astoņi dzīvokļi būs būvēti un aprīkoti tā, lai tajos varētu dzīvot cilvēki ar kustību traucējumiem. Namu pirmajos un pagrabstāvos būs telpas veselības centram “Imanta”, Rīgas domes Sociālā dienesta teritoriālajam centram un Sociālā dienesta dienas centram. Līdzās dzīvojamām ēkām tiks izveidota autostāvvieta 80 automašīnām, kā arī novietnes 48 divriteņiem. Sociālo dzīvojamo namu projekta pasūtītājs ir “Rīgas pilsētbūvnieks”, projektu autors ir uzņēmums “Eja”, bet celtniecību īsteno abi minētie uzņēmumi “Re&Re” un “Dārti”.

Uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes loceklis Jānis Kosītis atklāj, ka triju sociālo dzīvojamo namu kompleksa celtniecība, kā arī apkārtnes labiekārtošana Rīgas domei pavisam izmaksās 9,34 miljonus latu. Šai nolūkā pašvaldība ņēmusi aizdevumu Valsts kasē tāpēc, ka tai bijuši zemāki kredītprocenti nekā banku piedāvātajiem aizdevumiem.

“Kopš “Rīgas pilsētbūvnieks” sācis savu darbību, pēc mūsu pasūtījuma dažādos galvaspilsētas rajonos un tās apkaimē pavisam gan uzbūvēti, gan iegādāti 56 dzīvojamie īres nami 230 000 kvadrātmetru kopplatībā, tostarp 14 sociālie. Šis, kuram svinam spāru svētkus, būs jau piecpadsmitais. Projektēšanas un būvniecības līgumu ar uzņēmumiem “Re&Re” un “Dārti” “Rīgas pilsētbūvnieks” noslēdza pirms diviem gadiem. Šovasar Imantā iesāktā būvēšanās jau ir tiktāl, ka pirmajai ēkai jau varam svinēt spāru svētkus,” savu gandarījumu neslēpj Jānis Kosītis.

“Ja četrarpus mēnešos, skaitot no pamatakmens ielikšanas pirmajā namā, esam tikuši līdz spārēm, tad ar paveikto varam būt apmierināti,” lepojas uzņēmuma “Re&Re” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš, “ja tikpat labi mums ies arī turpmāk, tad visu triju ēku kompleksa būvniecību un apkārtnes labiekārtošanu pilnīgi pabeigsim nākamā gada jūlijā. Un jau vasaras otrajā pusē šajā namā būs īres dzīvokļi gandrīz trim simtiem senioru.” Uzņēmuma vadītājs atzīst – kaut arī nami jābūvē pēc īpaša projekta, vienlaikus triju ēku kompleksa būvniecība celtniekiem ir racionālāka, nekā būvējot tikai vienu. “Varam vienlaikus pievilkt visām ēkām pazemes komunikācijas.”

Uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes priekšnieks Uldis Bārbalis vēsta, ka pēc visu triju sociālo namu nodošanas ekspluatācijā pārvalde organizēs to apsaimniekošanu un uzturēšanu. “Gādāsim arī par komunālajiem pakalpojumiem, tostarp par siltumu tā, lai to iemītniekiem dažos dzīvokļos nebūtu par karstu, citos par aukstu,” sola Uldis Bārbalis.

Publikācija tapa sadarbībā ar SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”

Uzziņa

SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība, kuru izveidoja ar Rīgas domes lēmumu 2002. gada 26. martā. Uzņēmumu nodibināja, lai veicinātu pašvaldības dzīvojamā fonda attīstību, nodrošinātu dzīvojamo ēku un citu nekustamo īpašumu būvniecību un atjaunošanu. Šī kapitālsabiedrība pēc Rīgas pašvaldības pasūtījuma organizē daudzdzīvokļu dzīvojamo namu un sociālo dzīvojamo namu renovāciju, rekonstrukciju un celtniecību. Kopš uzņēmuma izveides līdz 2011. gadam rīdziniekiem uzbūvēti vairāk nekā 4500 jauni dzīvokļi. Pabeigts pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas lielākais no jauna uzbūvētais dzīvojamo māju komplekss Ulbrokas ielā 13, kas sastāv no piecām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ar 792 dzīvokļiem un daudzstāvu autostāvvietas ar 681 vietu. Visi dzīvokļi izīrēti pēc pašvaldības palīdzības rindā stāvošajiem rīdziniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+