Mūzika

Imanta Ziedoņa “Zaļā pasaka” – koncertuzvedumos Rundāles pilī 0

Skolas vecuma bērni un jaunieši 25. oktobrī būs īpaši gaidīti Rundāles pils muzeja apmeklētāji. Šajā dienā pils Baltajā zālē plkst. 13:00 un 15:00 izskanēs divi Liepājas Simfoniskā orķestra koncertuzvedumi “Zaļā pasaka” diriģenta Andra Vecumnieka vadībā, informē muzejā.

Imanta Ziedoņa Zaļā pasaka simfoniskajam orķestrim un teicējam tapusi 2013. gadā, atzīmējot komponistes, JVLMA profesores Selgas Mences jubileju. Darba tapšanā iesaistījās gan pati profesore, gan JVLMA bijušie un esošie studenti – Ēriks Ešenvalds, Anitra Tumševica, Laura Gustovska, Evija Vecumniece, Ieva Klingenberga, Juta Bērziņa un Platons Buravickis, no kuriem liela daļa ir mācījušies pie profesores.

“Darbs veidots piecās daļās, un, kaut arī katram autoram ir savs muzikālais rokraksts un skatījums uz pazīstamo literāro darbu, visiem kopā ir izdevies klausītājus ievest aizraujošā pasakas pasaulē,” pastāstīja LSO valdes loceklis U.Lipskis.

Skaņdarba muzikālie tēli ietver visu Zaļās pasakas tematisko spektru – no ļoti reālistiskiem pilsētas trokšņu un dabas skaņu atdarinājumiem līdz pat poētiski liriskam, vienlaikus varena un mierinoša, meža atveidam. Muzikālo ietērpu papildina Imanta Ziedoņa pasakas teksts, stāstnieka Enriko Avota izpildījumā.

Biļetes uz koncertu var iegādāties www.bilesuparadize.lv  un koncerta dienā pilī, savukārt pils apmeklējumam koncerta dienā skolēnu un ģimenes biļetēm noteikta 50% atlaide.

LA.lv