×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Imantam Lancmanim piešķirts Francijas Ordenis mākslā un literatūrā

Foto - LetaFoto - Leta

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis

Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti 29. oktobrī pasniegs Ordeni mākslā un literatūrā Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim, lai viņam pateiktos par ieguldījumu, attīstot Francijas un Latvijas attiecības kultūras jomā, aģentūru BNS informēja Francijas vēstniecība Latvijā preses sekretārs Jevgenijs Borisovs.

Vēstniecība uzsver, ka Imants Lancmanis ir kaislīgs franču valodas cienītājs un neapšaubāms Eiropas klasicisma eksperts – viens no labākajiem franču kultūras pazinējiem. Viņš bijis festivālu “Pārsteidzošā Latvija” (2005. gadā Francijā) un “Francijas pavasaris Latvijā” (2007. gadā) Goda prezidents.

“Pasniedzot šo ordeni, Francija ir gandarīta par to, ka var pagodināt šo izcilo latviešu personību par viņa ievērojamo darbību Francijā un par to, ka viņš pratis parādīt savas valsts piederību Eiropas kultūras telpai,” pauž vēstniecība.

Ordenis mākslā un literatūrā ir Francijas Republikas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+