×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

“Imantas pedofila” lietā precizē pierādījumus (3)

Fotorobots - Valsts policijaFotorobots - Valsts policija

Pagājuši gandrīz pieci mēneši, kopš 5. augustā aizturēja tā dēvēto Imantas pedofilu. Apsūdzības jo­projām aizdomās turētajam nav izvirzītas, vēl aizvien notiek pierādījumu precizēšana, informē Valsts policijā (VP).

Aizturētajam divdesmitgadniekam, kurš no 2014. gada janvāra līdz oktobrim dzīvojamo māju liftos Imantas mikrorajonā uzbruka piecām meitenēm un kurš aizrāvies ar zādzībām un narkotikām, visu šo laiku kā drošības līdzeklis ir piemērota brīvības atņemšana.

“Būtībā pašlaik ir klusēšanas laiks – darām savu darbu, izvēršam pirmstiesas izmeklēšanu, ko nekad publiski neveicam. Jebkuru publicēto informāciju aizdomās turētā pārstāvji var izmantot pret mums, tāpēc jābūt uzmanīgiem,” saka VP sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava. Ar prognozēm, kad lietu varētu nodot tiesai, VP neaizraujas. “Svarīgākais ir rezultāts, nevis ātrums. Domāju, ka viss izdosies, tikai jāpierāda,” optimismu nezaudē S. Pildava.

Atgādināšu, ka Imantas pedofila meklēšana tika plaši izziņota sabiedrībā un noziedznieka meklēšana ilga 17 mēnešus. Šajā laikā tika pastrādāti jauni noziegumi. Pēc viņa aizturēšanas šā gada 5. augustā atklājās, ka meklēšanā esošais noziedznieks par zādzību jau aizturēts pavasarī un pirms DNS analīžu saņemšanas palaists brīvībā. Tas aktualizēja jautājumu par mūsu izmeklēšanas iestāžu kapacitāti, veicot DNS analīzes. “Jā, mums trūkst cilvēku, arī telpu, bet DNS tāpat nevar noteikt uzreiz,” skaidro S. Pildava. Atbildot uz jautājumu, vai pusgada laikā kaut kas darīts lietas labā, policijas pārstāve min, ka jaunajā gadā atvēlēti līdzekļi vēl viena gēnu analizatora līnijas iegādei.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lēvalda vārdu, bildi un darbavietu publicēja pa visiem portāliem pirms izmeklēšanas un tiesas, kaut gan viņš līdz pat soda beigām savu vainu neatzina. Imantas pedofīls esot atzinies, DNS paraugi esot sakrituši, bet ne čiku ne grabu. Ne vārda, ne bildes. Iemesli atšķirīgai attieksmei?

  2. Spacials pedofils ka neapcietina.! Nez kuram bosam radinieks??

  3. Vai tad nevienai meitenei nenoņēma m.paraugus ?
    Jeb “našam” vilks lietu garumā līdz bezgalībai ?

Draugiem Facebook Twitter Google+