×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. februāris, 2017
Drukāt

Imantas pedofils pārsūdzējis piespriesto 25 gadu cietumsodu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Par Imantas pedofilu dēvētais apsūdzētais Nauris Pikšteins pārsūdzējis spriedumu par brīvības atņemšanu uz 25 gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem, aģentūrai LETA pastāstīja apsūdzētā advokāts Antons Drēbnieks.
Pikšteina aizstāvis savukārt spriedumu nepārsūdzēja.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā, pagaidām lietā vēl rit pārsūdzības termiņš un nekādas sūdzības vai protesti lietā nebija saņemti.

LETA jau ziņoja, ka, novēršot tehnisku kļūdu, Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa (tagad Pārdaugavas tiesa) aiz slēgtām durvīm tā dēvētajam Imantas pedofilam piesprieda brīvības atņemšanu uz 25 gadiem un noteica probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Pērn novembra sākumā Rīgas apgabaltiesa tehniskas kļūdas dēļ daļu tā dēvētās Imantas pedofila krimināllietas nolēma nosūtīt atpakaļ izskatīšanai uz pirmās instances tiesu. Apelācijas instances tiesa konstatēja, ka lēmumā par personas saukšanu pie kriminālatbildības un lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai norādītie noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas datumi par diviem nodarījumiem neatbilst lietas faktiskajiem apstākļiem. Pirmās instances tiesa šo kļūdu nebija novērsusi.

Apsūdzētais Pikšteins tika atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs, un viņam tika piespriests 25 gadu cietumsods, kā arī noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

Vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

2015.gada augustā policija aizturēja tobrīd 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Tobrīd bija zināms, ka kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti vairāki uzbrukumi pret septiņām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts. 2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus. Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Sodam nav samērības, proporcionalitātes ar pārējiem sodiem, kas ir dzirdeti.
  Vienkārši citu briesmīgāku noziegumu gadijumos pēc tam lasam par daudz maigājiem sodiem. KAPEC?
  __
  Mana versija ir, ka toreiz bij loti augsta sociālā spriedze un valsts izmantoja šo puisi sabiedrības zibens novadīšanai par savām neizdarībām.
  Es neko nesaku par bargiem sodiem, bet sekojot šim tad ja ņemam nodarītā proporciju un attiecīgi reizinam, mums daudzi būtu jāsarauj gabalos uz moku rata. Bet tā taču nav. Kāpēc? kāpēc tiek izvilkts viens un rīkota kaut kāda izrādīšanās akcija, nestrādājot ar sistēmu?

 2. Lai sanem ko pelnijis Atbildēt

  Tikai kastret un pec 25-iem palaist.

 3. Vēl 15 gadus pielikt!

Draugiem Facebook Twitter Google+