×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Imantdienas – atgriešanās svētki

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Imants Kalniņš

Šogad 8. un 9. jūlijā Cēsu Pils parka estrādē notiks komponista Imanta Kalniņa mūzikas svētki – gan īpašā bērnu koncertā, gan tradicionālajā Imantdienu koncertā. Šogad jubileju svin ne vien komponists Imants Kalniņš, bet arī pašas Imantdienas, kam šogad svinama 40. jubileja. Pēc ilgākiem un īsākiem muzikāliem pārtraukumiem uz skatuves gaidāma vairāku iemīļotu mākslinieku un grupu atgriešanās – muzicēs grupas “Turaidas Roze”, “Raxtu raxti” un “Autobuss debesīs”, kā arī īpašie viesi – Renārs Kaupers un dziedātāja Agnese.

Dubultajos svētkos klausītājiem tiks dāvāti daudzi jaunu dziesmu pirmatskaņojumi vairāku kolektīvu izpildījumā. Koncerta pirmajā daļā tradicionāli uzstāsies grupa “Turaidas Roze”, solisti Olga Rajecka un Uģis Roze. Viņu izpildījumā skanēs gan jaunas dziesmas, gan labi pazīstamas melodijas. Pirmatskaņojumus un jau iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas pēc gandrīz gada klusāka kocertperioda piedāvās arī apvienība “Raxtu raxti”.

75. jubilejas gadu Imants Kalniņš uzsācis, savas mūzikas kolektīviem dāvājot vairākas jaunas dziesmas, tostarp vairāki skaņdarbi speciāli komponēti “Autobusam debesīs”. Pēc ilgākas radošas pauzes šopavasar grupa atgriezās pie klausītājiem ar jaunu Imanta Kalniņa dziesmu “Vēl es turu tavas rokas” ar Broņislavas Martuževas vārdiem. “Tā ir priekšvēstnesis šīgada jaundarbu klāstam, kuru klausītāji pirmo reizi pilnā apjomā varēs novērtēt Imantdienās Cēsu pils parka estrādē,” atklāj grupa.

Koncerta kulminācijā uz skatuves kāps Renārs Kaupers, atdzīvinot 1997. gada ieraksta “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” dziesmas. Līdztekus Imantdienu apmeklētājiem būs unikāla iespēja atkal dzirdēt pirms vairākiem gadiem no Latvijas emigrējušās dziedātājas Agneses balsi. Īpaši šim pasākumam par godu viņa solījusi ierasties Latvijā un piedalīties Imantdienu koncertā, dziedot pazīstamākās Imanta Kalniņa dziesmas gan no jau minētā albuma “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” un arī “Es redzēju sapnī”.

Jubilejas Imantdienu ieskaņā gaidāms arī īpašs pasākums ģimenēm un bērniem – “ImKas sapņu grāmata”. Tas aicinās izbaudīt Imanta Kalniņa mūziku bērniem plaša izpildītāju sastāva sniegumā. Režisores Ingas Cipes un mākslinieciskā vadītāja Marta Kristiāna Kalniņa veidotajā koncertā piedalīsies Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā, grupa “Autobuss debesīs” un Cēsu dziedošie un dejojošie bērni. Daudzskaitlīgā un krāšņā izpildītāju sastāva sniegumā skanēs daudzas labi pazīstamas un paaudžu paaudzēs iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas no animācijas filmām, kino filmām un teātra izrādēm bērniem.

 

Varbūt noder!

Koncerti:

8. VII 20.00 “ImKas sapņu grāmata” – koncerts bērniem (EUR 10 un 20)

9. VII 20.00 Cēsu Pils parka estrādē (EUR 15 – 32)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+