×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Imants Kalniņš pieņēmis islamticību (57)

Foto: LETAFoto: LETA

Komponists Imants Kalniņš pieņēmis islamticību, raksta portāls BaltNews.lv.

Tiesa, musulmanis Kalniņš pagaidām ir tikai neformāli, jo oficiāli savu ticības maiņu nav noformējis, taču stāsta portālam, ka dieva priekšā ir musulmanis un patlaban ļoti daudz nodarbojas ar arābu valodu, jo vēlas to apgūt pilnībā

Kā islama priekšrocību iepretim kristīgajai ticībai intervijā portālam Kalniņš min, ka tai nav “dekoratīvo uzslāņojumu”: “Islamticībā ir Dievs kā augstākais paraugs. Taču islams prasa stipru cilvēku – garīgi stipru. Islamā cilvēks paliek ar Dievu aci pret aci. Viņš nevar iesaistīt saziņā ar Dievu nekādus starpniekus, kas viņam palīdzētu ar Viņu sarunāt. Viņš nevar vērsties ne pie Dēla, ne Dievmātes. Viņš stāv Dieva priekšā viens. Viņam pašam par visu jāatbild: gan par to, ko viņš runā, gan par to, ko dara. Tas prasa disciplīnu un garīgos spēkus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. Diez kā Dūdievinš skanēs arābu valodā?

 2. Ticiiba jaunu pienjemis. A apenes arii jaunas ? pilniigi nenoziimiigs fakts, kas atrefereets. Lai tak dara, kaa sirds veelas …

 3. pilnigi pareiza izvele- atbalstu- garigi stiprs imants – ateicies no EBREJU kristus pasacinas

 4. Imant,sodien saku lasit Tava interpretejuma Koranu.Lasu ar lielu interesi un aizrautibu.Turies,esi stiprs un nenem galva visu so rejeju baru.Viss ,kas jauns un nepazistams cilvekos rada neizpratni un tam seko negativisms un noliegums.Lai izdodas viss ieceretais!

  • Ar spridzekļiem jau apkāries?

   • Es jau neesmu par spridzekliem un terorismu,bet par to …kadu lielu darbu Imants ir ieguldijis tulkojot no arabu valodas Koranu.Saku i neta lasit un esmu parsteigta par to.Cik liels laiks vajadzigs,lai iemacitos kaut alfabetu no tiem keburiem.Es par darbu ,kas ieguldits tulkojuma esmu sajusma.Pati esmu katoliete un negrasos neko mainit sava dzivee.

    • Var jau manīt, ka zēns ir pārpūlējies. Varbūt, atpūtai, uzkāpt viņam kaut kur Džamalungmā. Nu tad būs LA ko sensācijai pasniegt!

 5. Sauciet sanitārus! Strenčos ir svaigs gaiss un labi dakteri…
  (Nu nevajadzēja tā, bet…)

 6. Bet Putinam taču islams nepatīk. Kā IK spēs sabalensēties? Varbūt sacerēs slavas oratoriju Putinam tāpat kā padomju laikos Ļeņinam? Man IK atgādina čūsku.

 7. Ja dievs grib kaadu sodiit tad atnem vinam praatu.

 8. Jā, onkulītim viss sagājis ..

 9. Musulmaņi takš arī tiek apgraizīti? Ka Imim nenogriež pa daudz!

 10. Uz vecumu cilvēciņa prāts sagājis ..

  • Pētījums: Gudrība tiešām nāk ar vecumu
   25.augusts 2011
   Gudrība tiešām nāk ar vecumu, liecina jauns pētījums, kurā secināts, ka vecāki cilvēki pieņem labākus un pārdomātākus lēmumus nekā gados jaunie, ziņoja laikraksts “Daily Telegraph”.

   Divi eksperimenti, kas izstrādāti, lai atspoguļotu reālistisku lēmumu pieņemšanas scenāriju, pierādīja, ka vecākiem cilvēkiem veicas nesalīdzināmi labāk, ja runa ir par lēmumu pieņemšanu, kas noved pie ilgtermiņa ieguvumiem.
   Gados jaunie pētījuma dalībnieki steidzīgāk pieņēma lēmumus, kas solīja tūlītēju ieguvumu, bet 60 līdz 80 gadus vecie dalībnieki izrādījās lietpratēji stratēģisku lēmumu pieņemšanā, ņemot vērā tālāku nākotni.
   Agrāk veiktie pētījumi liecināja, ka mūsu spēja pieņem lēmumus ar gadiem mazinās, bet šie pētījumi koncentrējās uz lēmumu pieņemšanu pa vienam vienā reizē.
   Teksasas universitātes psihologi uzskata, ka šie testi bijuši neobjektīvi attiecībā pret vecākām smadzenēm, un izstrādājuši jaunus testus, kas prasa dalībniekiem izsvērt katru lēmumu, ņemot vērē to potenciālo ietekmi uz nākotni. Proti, rīkoties līdzīgi, kā tiek darīts reālajā dzīvē.
   Rezultāti, kas tiks publiskoti žurnālā “Psychological Science”, liecina, ka dzīves laikā iegūtā gudrība palīdzējusi vecākiem cilvēkiem pārspēt jaunākos pētījuma dalībniekus, jo viņi lēmuma pieņemšanas procesā spējuši aptvert lielāku kopainu.
   “Mēs atklājām, ka vecāki cilvēki ir spējīgāki, izvērtējot tūlītējos un vēlākos katras [izvēles] iespējas labumus,” atzīmēja pētījuma vadītājs.
   “Jaunākie pieaugušie izrādījās labāki vienīgi tad, kad bija jāapsver tūlītējs atalgojums, bet otrs eksperiments prasīja attīstīt teoriju par to, kā atalgojums strukturēts vidē. Jo lielāka pieredze, jo labāk tajā veicās,” viņš piebilda.

 11. Tas viss ir alkohola sekas.Tagad atliek veel aizbraukt uz SIRIJU,sitam dziesminiekam …

 12. Jā, ko tik nesarakstīs cilvēks, ja nezin vārdam jēgu. Ticība līdz šim bija musulmaņu, bet islām nozīme ticība Visaugstākajam vienīgajam kuram ticēja gan Būda, gan Mozus, gan Jēzus, gan Muhamed. Tā kā jā rakstāt rakstiet ar pratu ne viss kā papagaili.

 13. stāvēt DIEVĀ priekšā ir LIELĀ ATBILDĪBA!AR VĀRDIEM UN DARBIEM, NE PA KREISI NE PA LABI! UN DIEVS SĀKA! JA NE BUS TEV SODĪT NE VIENU! SODĪT VAR TIKAJ DIEVS! BET KĀ VIŅŠ TO DARĀ?

 14. Jaunībā viņš mācījās ķīniešu valodu. Cik tālu ar to tika?

 15. Slims vai apsēsts!

 16. Viņa darīšana. Kas man jāpriecājās, vai jābēdā, – man nospļauties, tas jau sen ir Latvijai pazaudēts.

 17. Uz vecumu sajucis prātā!:) Cerams ka nekļūs par pirmo LV dzihādistu:)

  • Man liekas, ka tur jau sen ir problēmas ar AUGSTĀKO PADOMI…. Onkulis, neskatoties uz savu popularitāti, droši vien sirgst ar kompleksiem…. Par to liecina daudzkārtējā precēšanās…..

 18. Un kad tad Krists sekos tēva pēdās? Vai jau devis savu svētību?

 19. man jau liekas, ka dievturībā arī cilvēks ir “viens pret viens” un tam jābūt stipram – ar kurām niansēm tad islāms tā “paņēmis” bijušo mākslinieku? izklausās, ka citās reliģijās pietrūcis spēka izpausmju…

 20. Man liekas,ka Im.Kalniņš ir tik ļoti vīlies latviešos,Latvijas nacionālpolitikā,Latvijas politiķos,ka viņa prāts meklēja izeju un atrada to islāmā.

  • islāma politiķos nevar vilties nu nekādi! un kur nu vēl islāma nacionālpolitikos….

  • domājot par reliģiju par nacionālo jau nu nemaz nevajadzētu domāt. Tāpat arī par politiku ne. Tā ir cita kategorija. Bet, ja tu vilies savā nācijā, tātad tevī nav iekšējā spēka ko dot šai nācijai un tu meklē spēku no ārpuses. Tāds brīdis jau var pienākt.

  • Korāns iztulkots jau pasen – nu kāpēc tikai tagad iešana islāmā? Un tieši kā tas notiks, ja ir publisks paziņojums? Un kā notiks dzīvošana islāmā – šī ticība taču prasa ne tikai attiecīgas reizes diennaktī noliekties Mekas virzienā un nodziedāt kanonus, tur ir arī citas prasības pret sadzīvi! Tas viss tiks darīts vai būs tikai garīga piesliešanās un PR?

 21. ImKa sagājis islāmā.

 22. nu ja, kad ar daudzsievību vairs nevar izcelties, jo Dž.Dž jau uzminis uz papēža, gan jau citi ar vēl būs tad atliek allah akbar

 23. Spēcīgs cilvēks vienmēr ir aci pret aci ar Dievu. Bez starpniekiem. Tā viņam ir ikdiena. Kāds tur sakars ar ticību?

 24. Pēc komentāriem spriežot daudzi latvieši ir islamfobi. Ko musulmaņi ir nodarījuši sliktu latviešu tautai? Un kas dažiem latviešiem liek būt neiecietīgiem pret citām reliģijām (izņemot kristietību)?

  • nu kas teicis, ka viņi ir neiecietīgi? Domājams, latvieši ir daudz iecietīgāki, kā daudzu citu ticību pārstāvji! Nu piemēram, ievērojami iecietīgāki kā pareizticīgie vai islāmticīgie… tie vispār negrib pieņemt citus variantus!

  • Visu cieņu pasaules reliģijām, visu cieņu islāmam….Ja vien tam patiesi TIC… Bet te iet runa par kārtējo latvju ampelmani….. Piedodiet, par bijušo Valsta vīru…))

 25. ja būtu pievērsies pederastijai, tad gan slavētu un godinātu pa visām avīzēm

 26. Latviešu hinduists Atbildēt

  Tikai nacisti var uzskatīt, ka visiem latviešiem obligāti jābūt kristiešiem.

  • Stāsti labāk par saviem krieviem un liec latviešus mierā.

  • nekad hinduists šādi neizteiktos! un nacistiem nav nekāda sakara ar ticībām – kas tā par pēdējā laika trollisko modi piesaukt nacismu. Šai teritorijā nekad nav uzskatīts, ka latviešiem jābūt kristiešiem – tā domāja tie, kas “nesa” kristietību. Latvieši ļauj katram brīvi un kā vēlas piekopt pašam savu ticību. Tikai viņi to dara klusām.

 27. Tiesaam Kalninam laikam ir vecuma marasms….

  • neaiztieciet ImKu! Atbildēt

   Daudzi pasaulslaveni mākslinieki ir pievērsušies Islāmam. Daudzi mazizglītotie sašutuma paudēji to nezina

   • kāds tur sašutums Atbildēt

    nav nekāda sašutuma – tikai tāda maza “sabiedriskā apspriešana” – tāpēc taču tas iešana islāmā arī tiek publiski darīta, vai ne? Nu islāms noteikti ir interesants, tāpat kā interesanta būtu pilnīgi visu reliģiju padziļināta izpēte. Bet nu ilgi viņš jau iet, kādus gadus 10 kā iet… Labi būtu, ja ImKa publicētu kādu pupulārzinātniski atšifrētu informāciju par to islamu savai tautai, ne jau visi spēs savas dzīves laikā paskatīties šai dārgumu krātuvē…

 28. Ar Dievu Imantdienas!

 29. Nedomāju, ka viņš ir jebkad bijis sakarīgs cilvēks, bet ja tagad vairs vēl ar savu galvu nedraudzējas, tad tas ir skumji. Ko darīt! Vecums dara savu un laikam, neatgriezeniski?

 30. Izrādās, lai sacerētu dziesmas, smadzenes nav nepieciešamas. Ko Dimiters iezīmēja, Kalniņš pārliecināja. Lai dzīvo mūziķi bez smadzenēm, tikai nerunājiet!

 31. .................... Atbildēt

  garīgos spēkus…………tikai deputātos nē

Draugiem Facebook Twitter Google+