×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Imants Lancmanis: cilvēki ļoti ātri ir aizmirsuši padomju laika nejēdzības (115)

Foto - LETAFoto - LETA

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis

Vaicāts, kādēļ Latvijā tik daudziem ir nostaļģija pēc padomju laikiem, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis atbild, ka cilvēku domāšana mēdz būt ārkārtīgi iracionāla. “Mums vienmēr šķiet, ka tagadējais brīdis ir slikts, ka labie laiki vai nu palikuši pagātnē, vai gaidāmi nākotnē.”

Lancmanis stāsta, ka joprojām izbauda iespēju iepirkties lielveikalā, jo ļoti labi atceras gan pēckara nabadzību, gan to, kā divas dienas vajadzēja stāvēt rindā pēc cukura. “Cilvēki ļoti ātri ir aizmirsuši to, kā padomju laikā izskatījās veikalu plaukti. Man joprojām acu priekšā ir skats, kas pavērās gastronomijas veikalā toreizējā Ļeņina (tagadējā Brīvības) ielā iepretim čekas mājai: visu sienu aizņēma plaukti ar vienu vienīgu produktu, kādām 100 marinētu biešu burciņām. Čeka varēja noskatīties, kādos apstākļos viņiem jācenšas noturēt varu: kad režīms saviem pilsoņiem var piedāvāt tikai marinētas bietes.”

Lancmanis spriež, ka padomju laikā nevienu brīdi nebija iespējams aizmirst sajūtu, ka dzīvojam cietumā. “Tagad redzam aptaujas, ka Krievijā lielākā daļa nožēlo Padomju Savienības sabrukšanu. Krievu tauta vispār īsti nezina, kas ir brīvība, jo viņiem nav tādas pieredzes. Krievu cilvēka dzīvē ļoti liela loma ir ticībai. Viņi vēlas ticēt un negrib vilties. Tā viņi gadsimtiem ilgi ticēja caram, vēlāk ticēja Ļeņinam un Staļinam, bet tagad tic Putinam.”

Lancmanis uzskata, ka Eiropas racionālā domāšana ir mūsu priekšrocība. “Tā radīja priekšnoteikumus demokrātijai, kas balstās uz vēlētāju racionālu izvēli, nevis ticību kādam valdniekam vai diktatoram. Latvieši vispār ir ļoti skeptiska tauta, kurai ir tieksme visu apšaubīt.

Tikai žēl, ka šī skepse nav vērojama attiecībā uz mūsu pašu uztveri. Jo mums nez kāpēc liekas, ka Latvijas gadījums ir īpašs, ka mūsu valdība ir īpaši stulba un noziedzīga. To var redzēt arī tagadējās diskusijās par valsts budžetu. Visiem kritiķiem iesaku neturēt sveci zem pūra un piedāvāt savu ideālo budžetu atbilstoši tiem līdzekļiem, kas ir mūsu valsts rīcībā. Kam pieliksi, un kam atņemsi? Citādi brīžiem rodas iespaids, ka cilvēki domā: kaut kur ir paslēpta mistiska naudas lāde, bet sliktais onkulis sēž tai virsū un mums nedod.”

VISU SARUNU AR IMANTU LANCMANI LASI JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (115)

 1. Mja,lasot komentarus paliek loti skumigi . Nu ,labi ir kas uzskata ,ka PSRS laikos bija uh cik slikti (apspieda ,bada merdeja ,apgerbties nevareja un vel visadas kaites ).Manos skolas gados pie mums brauca uzstaties gan operdziedataji ,baletdejotaji ,rakstnieki un zurnalisti .Musu mazajos Ziguros bija sieviesu un viriesu koris un daudz vel visadu pulcinu ,bet kas ir tagad no ta visa palicis . Cik daudz gramatu un presses izdevumu bija un cilveki vareja daudz ko izrakstit ,bet tagad ir kada situacija ? Protams veikali nebij tik “skaisti “,bet bada tiesam neviens nemira .Pat pasi lielakie dzeraji stradaja un prieks maizes kaut kas ari viniem palika . Apgerbties kurs gribeja ,vareja sut atelje ,ja negribeja pirkt veikala .Kad dzivojam pie “Senites ‘,braucam pec desas uz Rigu un nekad tuksa nebraucam majas . Valst negrib maksat pensionieriem ,bet kas cela tas majas ,skolas ,slimnicas un visu parejo ,kas tagad kalpo Latvijas valstij !? Kas vainigs ,ka izputinaja loti daudzas rupnicas ,fabrikas !? Vai latviesi ir tik dumi ,ka nevareja razot to ,ko vareja pardot !? Ja jau neatkarigi ,tad neatkarigi ,nevis but vasaliem un iztirgot tevuzemi .

 2. Viss jau pareizi teikts, bet cilveki ir padomju laikos nostradajushi ilgus gadus un sañem mazas pensijas. Ta viegli runat para to slinko onkuli, bet TAS onkulis palielina sev un saviem pakalstaigatajiem algas un izdara atri, bet parejie it ka var pagaidit kad uzlabosies situacija. Pirmais kas maní parsteidza Latvija, ka slimnica trigo zarkus. Man palika nelabi. Maní nevelk uz Latviju. Ja gribi cilvecigi dzivot, emigre.

 3. Nejēdzību tagad ir simreiz vairāk, bet iemesls, kāpēc tās vispār ir- tas ir : pilni kontinenti čum un mudž sociālo parazītu, kuri atgādina mēslu mušas, kas rāpjas cita citai pāri galvām, meklējot puvumu. Augšās vieni vienīgi alkatīgi muļķi jau divus tūkstošus gadu.

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. Katram sava pieredze.
  Mani Padomju medicīna izārstēja- piedzimu ar smagu sirdskaiti, Maskavā sirds institūtā mani izārstēja (esmu ik pa laikam redzējusi FB vācam naudu, lai ārstētu smagas sirds kaites bērniem), protams- par brīvu.
  Uz Igauniju toreiz ar vilcienu braucām, tagad sliežu vairs nav (Rūjienas zars).
  Ir lietas, kas toreiz bija ok, ir lietas, kas tagad ir ok. Tās ir nesalīdzināmas lietas.
  Vienīfais, man šķiet, ka daudziem valdībā ir palikušas padomijas laika zamaškas, vasts ir jā liels kolhozs….

  • Tevi izārstēja konkrēti ārsti. Saki paldies viņiem, nevis padomju savienībai. Un nākmreiz, vēlēšanu laikā, pacel savu pakaļu no dīvāna, dodies uz vēlēšanu iecirkni un nobalsto par pareizo partiju ar pareizajiem poliķiem, ja neviens tur nav pareizs, tad pats dibini partiju un dodies kaut ko valsts labā mainīt! Ak jā, tu pa slinku tam esi, tāpat kā pārējie padomju dīvānā pirdēji. Ja jau pie visa sliktā vianīgs ir psrs sabukums, tad kāda velna pēc Lietuvā un Igaunā viss ir kārtībā? Viņi taču arī bija okupēti!

 6. ja tie tev bija zelta laiki,tad brauc prom,ka tu laadies ka vatnica? Palidzshu ar biljetes iegadi uz plasho zemi ar zelta laikiem.

  • Un varbūt vari gudreniek pateikt, Atbildēt

   uz kurieni var aizbraukt un dzīvot t.s. Padomju laikos? Tik nemurgo par Krieviju. Tur ir tāds pat deģenerātkapitālisms kā Latvijā.

 7. Paldies,Lancmaņa kungam par interviju! Uzskatu viņu par erudītāko, inteliģentāko, šarmantāko vīrieti un izcili spriestspējīgāko cilvēku Latvijā! Nē, neesmu vientuļa vecmeita, bet trīs bērnu māte, sešu mazbērnu vecmāmiņa, kura piedzima 1950. gadā un pilnā apjomā esmu izbaudījusi tos ”labos laikus”! Gan tukšos veikalus, gan ”bezmaksas” labumus, bet galvenais, smadzeņu skalošanu, kad es domāju, ka tik labi kā varenajā PSRS nedzīvo nekur citur pasaulē…..Kad ar šodienas skatījumu atceros, kaut vai sieviešu apakšveļu….”bumbierenes” un maisveidīgos krūšturus….!!!!Apavus…!!!!Pelēkās, zilganās,melnās nemodernās drēbes, kuras varēja nopirkt ar neskaitāmiem goda rakstiem un medaļām apbavotās sievietes, par SAVU ALGU–60 līdz 120 rubļiem. Pati esmu stāvejusi naktī rindā, lai nākošās dienas vakarā, kad vietējā gaļas bodē būs pievedums….varētu nopirkt tur palikušās cūku galvas un apkūpinātus sivēnu skeletus, jo gaļu un desas visbiežāk caur sētas durvīm iznesa vietējās CIEMA PADOMES darbinieces, viņu radinieces utt……
  Visi tie ņaudētāji un mūdienu valsts gānītāji, taču, var apvienoties, dibināt partijas, kādas biedrības un ķerties “vērsim pie ragiem” Ievēliet savus deputātus, izvirziet savus ministrus, jo jūs taču ziniet, kā javada šī valsts, kas jādara. cilvēki tad jums sekos, palīdzēs, bet visvieglāk jau ir sēdēt piebezdētā dīvānā un gānīties uz nebēdu..PSRS vinīem sagribējies!!!! Bet, lūdzu, uz austrumiem aiz robežas viss ir, tikai savādak saucas-Krievijas federācija un NVS!!!!

 8. krievu laiki bija zelta laiki vot sitie ir noladeti laiki kaut vini spragdami nenospraktu

  • Tas ir labi, ka tev, sovjetu deģenerāt, ir slikti un ka tava dzīve ir neciešama. Tas ir labi. Valstī arvien vairāk ir jāturpina pilnveidot ekonomiskā un mentālā sistēma, lai tādiem kā tu, dzīve katru dienu būtu neciešama un tava vienīgā vēlme būtu pēc iespējas ātrāk nosprāgt. Tas ir labi, ka tev dzīve ir neciešama un ka tu gaidi savu nosprāgšanu, nevienam nevajadzīgais cilvēces atkritum.

 9. Es pateiksu savu viedokli…ir pienācis laiks…tad es redzēju maza tikai vienu skatpunktu…nezinot ka bija ir un var būt savādāk… tā bija tā laika ideologija kas veidoja sabiiedrības kopdomāšanu…makslinieki…aktieri ??? – ķertie !!! Mēs….mēs celsim….būs tikai….sagaidījām ?! Ja man tagd būtu….iespeja ? es tur nekad vairs neatgrieztos….tajos laikos….kaut kas neiet kopā ar manu pasaules uztveri….Var daudz ko manīt ja nepareizi….bet atpakaļ nekas nav atgriežams…..tas ir neatgriezeniski…kā konfekšu kaste kad viss apēsts……es tikai nedaudz ..tas nekas ak tas tik tā……

 10. Tik tiešām cilvēki ātri aizmirsuši šo padomju laiku nejēdzības. Pilnībā piekrītu Lancmaņa kungam. Nu palasiet komentārus, cik tie ir daiļrunīgi: pensija kohozniekam 12 – 30 rbļ, lielākā pilsētās un ierēdņiem 120 rbļ (bet cik tādu bija?), vidējā alga 70 rbļ, tukši veikalu plaukti, valstij apkārt “dzelzs priekškars”, kur ārā laiž tikai izredzētos un speciāli pārbaudītus, pieliekot klāt “stukačus”. Ziniet ,kāpēc jums bija bezmaksas izglītība un medicīna, lēti sociālie pakalpojumi? Tāpēc ka jums bija superzemas pensijas un algas! Valsts to atņēma no jums un pārdalīja šīm vajadzībām. Mērķis taču bija vispār jūs atstāt tikai valsts apgādībā, lai jums nav nekas jāmaksā (komunisma princips!). Un šis utopiskā ekonomika arī bija galvenais iemesls, kāpēc šī VALSTS IZPUTĒJA. Jo viņa vienkārši nevarēja pavilkt šo bezmaksas un lētu pakalpojumu kokteili, par kuru te daudzi šodien tā priecājas. Jūs viņu izputinājāt! Protams, cilvēkam patīk, ka viņu apgādā, jo pašam vairs nevajag domāt un sevi piepūlēt. Bet pasaulē nav tādas ekonomiskās sistēmas, kurā cilvēks bez piepūles un domāšanas varētu nodrošināt savas vajadzības. Kāpēc tad sociālistiskā Ķīna atjaunoja privātīpašumu? Pirms te vaimanājiet un grimstat nostaļģijā, sāciet domāt un PAŠI rūpēties par savu dzīvi! Jo šo vaimanu galvenais motīvs ir izteikti sociālistisks – kāpēc valsts par mani nerūpējas, ja man tik slikti – vainīgi ir politiķi, deputāti, ierēdņi, tikai ne es pats…

 11. “sliktajos”komunistu laikos pēc pārtikas rindās nestāvētāji,kā es,badā nenomira,bezdarba nebija,bija iespēja strādāt 2 vietās un ļoti labi nopelnīt,ubagu un bezpajumtnieku nebija,no dzīvokļiem ārā nesvieda,studijas un ārstēšana bija bezmaksas,neviens neubagoja naudu operācijām! Tagadējā pseidokristīgā sātanistu valdība dara visu,lai darbaspējīgie bēg uz ārzemēm pie īstiem kristiešiem,kuri par darbu atbilstoši samaksā. Jūs,b. Lancmani”,tajos”sliktajos”komunistu laikos slikti pelnījāt? Neesiet nomiris badā rindās stāvēdams?!

  • Labi teikts.

  • tagad arī neesi nomiris , ja raksti

  • Klaji meli. Kā tad nesvieda ārā no dzīvokļiem? Kuros dzīvokļos tad krievu ofiņi 1944.gadā ievācās, ja ne tajos, no kuriem izsvieda Latvijas pilsoņus?

   • beidz vienreiz fantazēt un Atbildēt

    pieminēt nez kādus aizvēsturiskus laikus. Runa ir par Padomju Savienības attistības periodu, t.i. sākot ar 1955 gadu.

  • Bomžu nebija, jo tos vienkārši izmeta no pilsētas. Tagad arī varētu visus Rīgas bomžus izmest kaut kur, piemēram, aiz robežas vai kādā purvā, problēma būtu atrisināta. Arī tagad neviens badā nemirst, tā kā nevajag pļūtīt. Ja tev tajos laikos desas bira no depesīm, apsveicu, kas bija tavi radinieki – čekisti vai gaļas veikala pārdevēji?

 12. Savukārt šo laiku nejēdzības aizmirst nevarēs ļoti ilgi! Kad beidzot politikāņi apjēgs, ka cilvēkiem ir jādzīvo, nevis jāmēģina izdzīvot!

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2012. gada decembris): Neskatoties uz to, ka Latvija esot “spējusi izkļūt no ekonomiskās krīzes, piedzīvojot strauju ekonomikas izaugsmi jeb tā dēvēto “veiksmes stāstu”, un Valdis Dombrovskis ( V-“jenotība” ) premjera amatā ir noturējies kopš 2009.gada”, šīs valsts iedzīvotāji joprojām ir ļoti kritiski noskaņoti pret valdības darbu – lai gan starptautiskajā arēnā Latvijas valdība šogad (2012.) esot “baudījusi īpašu popularitāti un teju ik dienas saņēma atzinīgus vārdus par šīs valsts izkļūšanu no finanšu krīzes un ekonomisko augšupeju”, Latvijā, par spīti iepriekš minētajam, valdības popularitāte, iespējami politkorekti izsakoties, nu nepavisam nav liela – tieši tāpat, kā šīs valsts sabiedrības ticība nu jau krietni vairāk nekā 20 gadus jeb aptuveni jau ceturtdaļu gadsimta (!?!) “ilgtspējīgajam”, varas turētāju “elites locekļu” populistiski sludinātajam un masīvi reklamētajam “veiksmes stāstam”…
  —–
  .
  Latv(ĀN)ijas “veiksmes stāsts”.
  ( SILES “valsts” 25 gadu “ilgtspējas sausais atlikumus” )
  ( ‘konceptuālais rezumējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pa(r) “latv(ĀN)iju” klīst kā LĀSTS,
  Šīs “valsts” un SILES “veiksmes stāsts” ~
  Priekš “glupās Tautas” fantazēts,
  Un “masmēdekļos prom(au)cēts”:
  “Lai VISA pasaule skauž mums,
  KĀ “veiksmes stāsta” shēmojums,
  Tiek “aprobēts” uz “latv(ĀŅ)iem” ~
  Šīs MUĻĶU zemes LUMPEŅIEM!…”

  Jau “ilgtspējīgi” ZOMBĒTS tiek:
  “Nav “valstij” muļķos jāpaliek,
  Bet – “jāstrādā”, lai Tauta ļauj,
  Ka “vara” to “bez naža kauj” ~
  Mums, biedri, tas ir izdevies!!!
  TĀDS “veiksmes stāsts” ir ienācies,
  (Un “konceptuāla pieredze”),
  Ka – “jāinformē” pasaule:
  .
  Par “valsti”, kas smok PARĀDOS
  (Ko “prominences” neatdos ~
  Uz “glupās Tautas” pleciem liek,
  Lai n-tām paaudzēm “prieks” tiek).
  Par “shēmām”, KĀ tiek “pūlis kāsts”
  (Bet salaupītais – SILĒ gāzts),
  Ar “nodokļiem” un “nodevām” ~
  (Ap rīklēm) “jostām savilktām”.
  .
  Par “augstās mājas” MUTANTIEM,
  (No “politbandu sarakstiem”),
  Kas tēlo “tautas priekšstāvjus”
  (Jo – “vēlētājs dod mandātus”).
  Par “premjeriem” un “ministriem”,
  Kas “strādā valdībā” – priekš tiem,
  Kam “stipendiju” sarakstos,
  Pa pilnam kontu “ofšōros”.
  .
  Par LIEKĒŽIEM, kas piezīžas,
  Pie “valsts” – kā kazas slaucamas,
  Un var laist muļķi “padomēs” ~
  Līdz “partkoms” citur “aizrotēs”.
  Par AUGĻOTĀJIEM “banksteriem”,
  Kam ļauts no “pūļa” VIENTIEŠIEM,
  “Cirpt procentus” (līdz “bankrotiem”)
  Ar “kredītiem” un “līzingiem”.
  .
  Par “ķēķa tiesām” SISTĒMĀ,
  Kur kretīns skaitās “godība”,
  Un bandīts – ‘mentu’ “tiesībsargs”,
  (Kā “profs” un Cilvēks – jēgā vārgs).
  Par ZOMBĒJUMIEM (masīviem),
  Priekš “bauriem” (glupi pasīviem),
  Caur “masmēdekļiem” (“lojāliem” ~
  Par “jūdasgrantiem” pērkamiem).

  Par “simtlatnieku” “liekačiem”,
  Ko klaušās dzen par santīmiem,
  Pie pašvaldoņu vergturiem ~
  Priekš “komunāliem rēķiniem”.
  .
  Par “striķa & ziepju pabalstiem”,
  Kas pašvaldoņu “labdariem”
  (No “darba algu” tūkstošiem),
  Ir “jāatgrūž priekš ubagiem”.
  .
  Par “pensīšiem”, kas badā mirst,
  Jo – viņiem (p)ieteikts neaizmirst:
  “Kam nav ko ēst, tam – HUĻI di#st!” &
  “Bez skaidām – NAFIG mežu cirst!”
  .
  Par “emigrantiem” (masveidā),
  Kam “trimdā” Maize jāgādā,
  Jo – “valsts” pat darbu noskauda,
  Kad Tēvzemi tiem atņēma.
  .
  Par māmiņām, kas nedzemdēs,
  Jo – saviem bērniem negribēs,
  Ne “veiksmes stāsta” absurdus,
  Ne “valsts” un SILES vagarus.
  .
  Par demogrāfiem “raudošiem”,
  Ar KATASTROFU draudošiem,
  Jo – Tauta arvien straujāk dilst,
  Kas “veiksmes stāstam” neiebilst…”

  Šķeļ apziņu kā MURGS un LĀSTS,
  ŠĪS Muļķu Zemes “veiksmes stāsts”,
  Ko BLEFO rukšķošs SILES balsts ~
  Šī NAV ne Latvija, ne Valsts,
  Par kuru Letiņš “stāv un krīt”:
  Kaut zobiem plēst un pīšļos mīt,
  Var trulus KRETĪNUS, kas To,
  Ar “veiksmes stāstiem” ap(zaimo).
  .
  ‘ANNO’ ~ 21.12.2012.

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Grafomāns O.M. atkal klāt…

   • kas arī bija jāpierāda Atbildēt

    dermoliberastu lumpeņpropagandas totāli nozombētais tukšd!rsējs ar specdienestu savervēta stukača palamu “vērtējums” atkal klāt un kārtējo reizi lopiski negausīgi rij paša & sugas biedru piegānītos sū#us.

    P.S. PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird (tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”) – šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

 14. Vai nejēdzības ir pieļaujamas Eiropas Savienības paraugvalstī,kā Latviju nodēvēja Andris Vilks?

 15. Neviena nejēdzība nav attaisnojama tikai ar to,ka tā ir mazāka! Kā pareizi ir pateicis Raimonds Pauls: “Cilvēki grib dzīvot,nevis izdzīvot”! Pašreizējo sociālekonomisko situāciju Latvijā nav obligāti jāsalīdzina ar situāciju padomju okupācijas gados! Latvija taču ir viena no 27 ES dalībvalstīm un tikai viena no bijušajām PSRS republikām! Salīdzināsim! Salīdzināsim pirmskara Latvijas divdesmit neatkarības gados sasniegto ar sasniegumiem divdesmit piecos gados pēc neatkarības atjaunošanas! Miera laika laika apstākļos,nevis,kā toreiz-tūlīt pat pēc Pirmā Pasaules un Pilsoņu kara! Sākot ar rūpniecību un beidzot ar nodokļiem un obligāto veselības apdrošināšanu,algām,pārtikas un zāļu (ne jau datortehnikas un mobilo telefonu) cenām! Salīdzināsim ar Poliju,uz kuru nedēļas brīvdienās brauc iepirkties tik daudzi Latvijas iedzīvotāji.Kapēc? Kādēļ ne otrādi,kā,piemēram,pirms kara,kad Latvijā darbu atrada daudzi poļi! Vienu tādu sastapu pat Polijā.Jā,bija ne tikai tukši pārtikas veikalu plaukti,bet pat periods,kad normēta Latvijā tika baltmaize un to nopirkt varēja,ja bija ārsta izziņa,bet rupjmaize bija ar krietnu kukurūzas miltu piejaukumu,tādēļ ļoti ātri kļuva akmenscieta.Un pat deviņdesmito gadu sākumā,kad tika izsniegti taloni pārtikas iegādei ēdnīcās,daudzi varēja,aiznesuši mājās jau aukstas, pārliecināties,ka,piemēram,kotletēs pārsvarā bija rupjmaize,kas,ēdot tās bez mērces un aukstas, bija ļoti labi manāms.Bet padomāsim arī par to,kāpēc,tepat kaimiņos,Lietuvā,gan vācu,gan krievu okupācijas gados,gan arī šodien,pārtika ir bijusi un ir pieejamāka un lētāka! To pašu vārītās desas luņķi astoņdesmito gadu sākumā Viļņā varēja nopirkt,izstāvot nelielā rindā,bez problēmām.Rīgā to meklējām pa visiem gaļas veikaliem-skatījamies,kur pie veikala ir sastājusies pircēju rinda.Lēts bija un visur pieejams tikai alkohols.Brīvības (toreizējā Ļeņina ielā,Matīsa tirgus mājā bija pat bufete,kurā uz darbu dodoties varēja kājās pie galdiņa stāvot,salāpīt vislielākās paģiras,ar 100 gramiem degvīna un ķilavmaizīti! Nekas nedrīkstēja aizkavēt piecgades plāna pirmsrermiņa izpildi.Pat negantas paģiras! Tā bija.Bet tas nenozīmē,ka mums ir jāsamierinās joprojām ar piecreiz mazākām algām,nekā daudzviet Eiropas Savienībā,par iztikas minimumu daudz mazāku neapliekamo minimumu,21% PVN likmi “luksusa precei”maizei un politiķu nevēlēšanos atjaunot Latvijā pat ES valstu progresīvo ienākuma nodokli un slimokases,kā Igaunijā,Lietuvā,Grieķijā u.c.Eiropas Savienības valstīs.

  • ” Pašreizējo sociālekonomisko situāciju Latvijā nav obligāti jāsalīdzina ar situāciju padomju okupācijas gados! ”
   IR jāsalīdzina un par to daudz jārunā: jo tagad šai jomā IR daudz sliktāk!
   Lai ko tādu vairs nekad neatkārtotu un neiebrauktu vēl dziļāk, tas katram būtu jāapzinās.

 16. LTF auseklīši ļoti ātri aizmirsuši par solījumiem pozitīvi risināt padomju laiku nejēdzības migrācijā, demogrāfijā, ekonomikā un ekoloģijā. Problēmas tikai saasinās un padziļinās – un papildus vēl bezdarbs un korupcija “valsts nozagšanas” līmenī!

 17. Biju domājis Lancmaņa kungu biški gudrāku esam, bet te sanāk ka viņš visus padomju gadus pārticis tikai no marinētām bietēm.
  Tūlīt sāksies kampaņa -Enģeļi pār Latviju-kur nelielai daļai no slimajiem bērniem varēsim zioedot naudiņu, lai šie bērni varētu dzīvot šajā brīvestības valstelē, kur katrs bērns piedzimst ar 10 000 eiro parāda tarbu kaklā.

 18. vispār jau saka, ka cilvēkiem nostaļģija pēc jaunības. Arī tiem, kuriem tā paiet Ziemeļkorejā?!

 19. Tāpēc,ka to nejēdzību vietā nākušas citas- vēl nejēdzīgākas.

 20. Wau! (kā tagad modē teikt 😀 ) Tiešām esmu nelielā šokā! Iespaids tāds, it kā lasītu komentārus kādā krievu portālā, nevis konservatīvi nacionāli noskaņoto ļaužu iecīenītajā avīzē! Ja tie nav troļli, kas raksta, tad izskatās, ka tiešām vairs nav labi! Uzskatu, ka jebkurā lietā svarīga objektivitāte – arī novērtējot bijušos un šos laikus. Arī tad te dzīvoja cilvēki un nebūt ne viss bija tik slikti. Tie taloni jau bija tikai, kad viss jau sāka jukt un brukt un arī tikai tāpēc, ka paaugstināto pieprasījumu izraisīja ažiotāža, tāpēc nav korekti tos piesaukt. Tomēr trūkumu bija nesalīdzināmi vairāk un tie neatsvēra relatīvo pārticību un stabilitāti. Personīgi es tagadējā Latvijā, ar visiem tās trūkumiem un nejēdzībām, jūtos labāk nekā toreiz. Tomēr saprotu cilvēkus, kuri gadu vai veselības dēļ vairs nespēj tikt galā ar dzīvi, ja piedevām vēl “paveicies” dzīvot denacionalizētā (paldies nelaiķim Grūtupam un co) mājā un/ vai uz saimnieka zemes. Jauni un veseli cilvēki var meklēt labāku dzīvi lielajās pilsētās vai pat ārzemēs, bet ko lai dara cilvēki gados ar švaku veselību?! Ja galīgi nav naudas ne dakteriem, ne zālēm, ne iztikšanai, tad tādām lietām, kā vārda un preses brīvībai (relatīvā), iespējai ceļot un c ir maza vērtība. Un preču pārpilnība drīzāk dzen izmisumā nekā priecē, jo veikali pilni, bet nopirkt neko nevari! LA – iesaku jums izkopēt šos komentārus un nosūtīt Saeimai un prezidentam, uzsverot, ka tie ir Latvijas avīzes nevis, piemēram, Vesti lasītāju komentāri.

 21. Zinātājs Lancmanim Atbildēt

  Imants, tev ir taisnība, bet part teikto ir daudz iebildumu. Es salzīdinu, kas man bija pieejams un kāda sociālā drošiba bija tolaik un tagad.
  Man tagad priekša medicīnas nāves “kvotas’un pieejamība pie ārsta pēc mēnešiem vai nemaz. Torei zbiju pilnīgi drošs un paēdis arī. Jā, beidzamā laikā bija rindas visur, jo KP palaida grožus, teicās, ka jāatdala politika no ekonomikas, partija no izpildvaras. Un parāva vaļā – visas preces aizgāja pa pakaļejām veikala durvīm. “dabūt” jau varēja, rinda bija, bet 10 -100 reizes īsāka, kā pēc veselības kvotām.
  Man bija sociālā drošiba. Es teiktu tā, ka mums vajadzēja kā anekdotē: sieva par vīra slimību, viena vieta pēc kreisā soļa sapampusi: dakter noņem viņam, vīram sāpes, bet resnums lai paliek. Mums vajadzēja noņemt okupāciju, bet režīms lai paliek.

  Mums bija toties toreiz pilnīga sociālā drošiba par algu, par dzīvokli, par iztiku arī, jo zinu, ka kādreiz man dārzīņ/s bija, ja kas. Man bija naud, bija darbs. Un toreiz tomēr tauta dzima, mirstība bija zemāka par dzimstību utt. Skola bija, slimnīcas bija, aptiekas un pasat nodaļas bija, autobusi bija. Man vajadzēja novērst putekļus uz ceļa gar māju, kad izbūvēja jaunu ceļa posmu pa vidu vairākām mājām, bija atkāpušies no projekta. Uzrakstījui vēstuli – sūdzību Celtniecības ministram, ka tas manu jauno ģimeni apdraud, māja jāatstāj, viss pagalms, māja putekļos – un pēc diviem – trim mēnešiem ap 300 m uzlēja asfaltu.
  Tu šodien vari izstiepties un sarauties, ko tādu panākt! Cilvēks šodien ir zemāks vērtējams par suni. Man pensija par krievu laika darbu nepienākoties, jo esot daļu kalpoju svešai valstij. Man atņēma tagad visu – ļāva privatizēt dzīvokļus un visas mājas iemeta kolhozā, zemi zem tām atņēma un ņirgājas par tautu – jūs komunistu kalpi, nekas jums nepienākas, neko neesat nopelnījuši, mēs “baltie baroni” esam saimnieki, jūs vergi. Pensijās nav naudas, jo mēs jums vergiem algas nemaksāsim (vēdertiesu, jā), mjums nav ko maksāt nodokļos – lieli nodokļi, kau valsts un pašvaldības maksā par pasūtījumiem pilnā apmēra’, kas jau ierēķināts, Sanākam, Izlaupam un Aizlaižamies (SIA), kabatas piebāžam un stāstam – mums lieli nodokli, ražotne sabruka. Investīciju bankieris vakar TV teica – Maksātnespējas administrācija – bandīti, ozrganizētas noziedzības iestāde. Šādu iestāžu ir pārāk daudz. Tā ir mūsu laime!

  • Gramatika tevi nodod kā kremļa trolli nevis vecu latvieti. Vokatīvs ir “Imant”, nevis “Imants”, neviens latvietis gados nekad Imantu neuzrunās: “Imants, kā tev iet?” Tā, lūk, kremļa trolli.

  • Saprotams, kāpēc dzimstība bija lielāka, nekā mirstība. Jo proporcionāli vairāk ir bērnu un mazāk vecu ļaužu, jo mazāk mirušo. ”Sodienas sabiedrība, nezin kāda velna pēc, iedomājas, ka bērns ir luksusa prece, kamēr auto ir kaut kas tāds, kam obligāti jābūt! Paši vien vainīgi! Tad ar;ī sāciet dzemdēt tos bērnus un domāt, ko vairāk vajag – pārtiku, apģērbu, ko itin labi var pirkt humpalās, vai jaunu auto, iphone un datoru! Kāpēc ģimenes, kas čīkst, cik viss ir slikti, var atļauties bērnam telefonu, bet šis bērns pēc tam var atļauties skolā apsmiet to vienu vienīgo klasesbiedru, kura vecāki nevar atļauties jaunu glaudāmtelefonu? Kāpēc? Ko jūs īdat par nabadzību, ja paši neprotat izvērtēt savas priotitātes un vadīt savas finanses? Savu pakaļu nevarat aizvilkt uz vēlēšanām vai ievēlat “pofig kaut ko” un tagad sūdzaties? Pieauguši cilvēki, ar nopietnu dzīves pieredzi, bet stulbi bez gala! Var redzēt, ka jūs par savu dzīvi atbildību uzņemties nejēdzat, tāpēc jau dievināt padomju laikus, kuros valsts visu jūsu vietā bija izdomājusi! Jūsu gadi un bagātā pieredze nabadzībā un bardakā galīgi nav devusi neko, vai drīzāk – neesat no tā spējuši paņemt pareizās atziņas, lai spētu radīt paši savu labo, saulaino dzīvi! Kaunieties!

   Un jā, kolīdz kāds saprātīgs cilvēks izsaka savu viedokli, tā metat noriet, jo redz, cilvēks saka patiesību, ir sapratis, kā jādzīvo, ir spējis savu dzīvi veidot tā, lai labums ir i pašam, i citiem, bet jums – SKAUŽ! VISU CIEŅU LANCMANIM!

 22. Katram ir SAVA vēsture par padomju gadiem!
  Bija BEZMAKSAS izglītība tāpēc bija iespēja bez bažām beigt gan vidusskolu, gan augstskolu, kur vēl bija stipendija. Pēc studijām bija NORĪKOJUMS uz konkrēto darba vietu.
  Kad šo stāstu šodienas jaunajiem viņi NETIC, ka pirms 25 gadiem bijusi BEZMAKSAS augstākā izglītība…
  Bija arī MEZMAKSAS medicīna – slimnīcā ar puiku gulējām bez maksas un par to nemaksājām ne kapeikas… Tagad grūžot naudu alkatīgā purnā, tik un tā švaki ir ar to ārstēšanu… Zobārsts arī bija BEZ maksas. Tagad zobārsts paņēma 100 eiro un pat prātā nenāca man iedot čeku par tiem 100 eiro, it kā man aiz loga būtu naudas koks …
  Toreiz bija daudz KVALITATĪVĀKA pārtika kā tas ir šodien…

  • Par zobārstu maksāt vajadzēja kapeikas, Slimnīcā gulēju, kad vajadzēja, tad ārstēja visu, ka tik pasūdzies, tagad ārstē vienu locekli. Saku, man sāp vēders vai vēl kas – saka – nē, nav ģimenes ārsta nozūtījuma un samksā 10 EUR par gulēšanu tagad. Alga bija maza, bet ja atceries – par 50 rubļiem varēju pasūtīt uz gadu laikrakstus Cīņa, Padomju Jaunatne, Lauku Avīze, un Pravdu, ja strādāji valsts darbā, vairākus žurnālus: Veselība, Lauku Dzīve,berniem, kādu 7-8 izdevumus. Ko tu šodien pasūtīsi par 50 EUR vai latiem? Tramvaja biļete bija 3 kap, trolejbusa 4 un autobusa 5 kap. Personālās pensijas 120 rbļ pietika visam. Ko tu vari izdarīt ar šodienas pensiju? Zāļu uzlējumi bija 3, 5, 10 kap, bet šodien tie paši pa 2-5 Eur. Cik pensija – 250? Labi ka tāda.

   Ta ka nav ko salīdzināt. Šodien valsts patiesi, kā te raksta, bandītiska, tiek izlaupīta un nekam naudas nav< Tu, Imants, raksti – cik ir tik ir tās naudas. Valstī nav varas, nav tiesiskuma, visa tauta iedzīta uz tiesu pēc sauciena – Visu zemju proletārieši – uz tiesu. Un kādi likumi! Bet iegaumēsim, es nenolādu savu valsti un zemi, to es nenonicinu, pēc okupācijas neslāpstu, bet nolādu varu un mafiju.Tauta pazemota un piesmieta. Kas vainīgs? Varbūt tev, augsti cienījamais Imants Lancmanis, ir atbilde?

  • ir tāda, ka arī šodien tepat Latvijā ir bezmaksas izglītība un stipendijas maksā. Ja labi mācies, nav problēmu, vien sīkums, ka jāmācās. Un arī zobārsts bērniem līdz 18 ir bez maksas, tiesa, rindā jāpastāv, bet profilaksei var izstāvēt un zobus kārtībā turēt. ņaudēt vajag mazāk, tad arī viss būs.

 23. Es esmu ar Jums vienos gados, Lancmaņa kungs, un arī man ir saglabājušās atmiņas un fotogrāfijas par savu jaunību. Beidzu Rīgas Politehnisko institūtu ar specialitāti-skaitļošanas tehnika un rūpniecības automatizācija. Kopā ar Rīgas Universitātes kodolfiziķiem un ķīmiķiem mēs veidojām Salaspils kodolreaktoru, Olaines ķīmiķu pilsētiņu, Jelgavas RAF un Valmieras stikla šķiedras rūpnīcu. RRR “Saktu”,”Rigondu”, VEF “Spīdolu” un telefona centrāles pazina visā PSRS no Karpatiem līdz Kamčatkai. Tagad Eiropas savienībā esam trešajā vietā no nabago gala. Aiz mums ir tikai Rumānijas romi un Albānijas kontrabandisti.
  Lancmaņa kungs! Es uzskatu, ka ir trīs lietas, kuras neattaisno Jūsu pārdomas par nostaļģiju un brīvību.
  1. Latvijā ir normāli, ja māte nevar pabarot savus bērnus tad tai jāiet uz ielas par prostitūtu. PSRS tas nebija iedomājams.
  2. Kauns Latvijas valstij ir tas, ka cilvēkiem jāziedo nauda kāda līdzcilvēka dzīvības glābšanai. Valsts medicīnas iestādes uzskata par normālu desmitiem cilvēku nāvi nevis ārstu vai zāļu trūkuma dēļ, bet slimnieks ir nabags.
  3. Katram Latvijā piedzimstošam zīdainītim ap kaklu ir ķēde,jo viņš jau ir kādam parādā tūkstošiem eiro. UN VISI MŪSU BĒRNI LĪDZ MŪŽA GALAM, KĀ ROMAS VERGI, NĒSĀS ŠO ĶĒDI !

  • Valmieras stiklašķiedra joprojām ir dzīvāka par dzīvu un tai ir meitasuzņēmums arī ASV. Bet par “smalkajiem” radioaparātiem un telefonu centrālēm – kāpēc 90.gados pēc neatkarības atjaunošanas visi tik šaausmīgi ātri pārgāja uz ārvalstu analogiem? Vai ne tāpēc, ka ārvalstu analogi bija labāki, modernāki? Ja būtu bijis milzīgs pieprasījums, tās rūpnīcas taču būtu saglabājušās.

   • 1. Jo tos sūdus ko ražoja VEF vairs nevienam nevajadzēja, vnk., pagooglē ko ražoja Panasonics, philips, Sony utt tajā laikā!!
    2. VEFu gribēja nopirkt SIEMENS, bet valsts vīri sāka ar aploksnes pieprasīšanu!

 24. Es neesmu aizmirsusi. Tad bija mana jaunība un jaunībai ir savas atmiņas. Bet jaunību neatgūt. Politisko sistēmu negribu, negribu atpakaļ. Un ietu uz barikādēm sargāt Latviju. Bet Saeimu nesargātu, pārāk bezkaunīgi – Barča, Siliņš, visa Vienotība. Tiem visiem ļautu iet pensijā.

 25. Visos laikos ir bijusi tarakani sava valsti,but nu tagat vel iet traka lv.cik daudz aizbraukusie,,dzimteni pamet,jo lai nenomerdet savus barnus bada! PSRS laikso bij darbs un medicina bezmaksas,nakotne! Visi bij paedusi,galdi luza svetkos,tatat nevajag te tagat murmulot!Jua pagaja tie 25.g un no sis valdibas nekadas jegas,tik zog naudu,visu pacelse,te un purva grimst latvija..Labi ka atvera robezas,ta viena katla maltos,apsistu viens otru,jo est gribas un tt.PSRS laiki bij visslabakie,a tagat neesam vajadzigi neka,un it iapsi musu berni.Ieveleja to Vejonis,un ko vins labi dara?NEKO! Tik sanem algu!

  • Es arī piedalījos barikādēs ar mērķi,kad sāksies cita dzīvošana,būs labāk,būsim saimnieki savā zemē! Bet vai tas tā ir? Saimnieki ir,bet vai tie esam mēs?Tagad mūsu Prezidents paziņo,kad ar sveštautiešiem jārunā viņu nevis Latviešu.tāpat ar korupciju Prezidents ļoti uztraucies kamdēļ Steļčēnoks netika virzīts otrajai kārtai? Sakiet,kas notiek? Uz ko mēs ejam? valodā! Tāpat arī radio raidījumā par barikāžu dalībniekiem deputāts šŅORE no NA teica,kad barikāžu dalībniekiem,nekur un nevienam,nav vajadzīgas nekādas atlaides,ne pie ārsta ne sabiedriskajā transportā nav vajadzīgas1 man ir jautājums: Kādēļ vajadzīgas piemaksas tiem deputātiem kuri nobalsoja par Latvijas neatkarību? Viņi bija drošībā,jo mēs viņus sargājām.Kā tas izprotams,viņiem vajag,bet tiem,kuri riskēja ar savām dzīvībām,tiem nekā,lai priecājas,kad palika dzīvi!!!

 26. Sie laiki nav saliidzinaami.Vispirms lielaako latviesu dalu,seviski inteligenci,izniicinaaja,noslepkavoja,aizsuutiija us Sibiriju,kur atkal mira badaa,Latvijas bankas izlaupiija,gan privaato,gan valsts zeltu aizveda,paneema lauku saimnieku lopus,kas veelaak no bada bija jaakar strikos,jo pasi nostaaveet nespeeja.Virsnieki iegaaja muusu dziivoklos{arii manu vecaaku 4 istabu },pie visa,kas tur bija.Veelaak produktus,ziepes,tualetes papiirus saneemaam uz taloniem.Neturpinaasu,vareetu veselu graamatu sarakstiit par to “Labo”dziivi padomju laikos.

  • Jā, bija tiem laikiem ne mazums mīnusu, bet stāstīt tiem, kas tos laikus atceras, cik tad pilnīgi viss bija briesmīgi un cik tagad viss ir brīnišķīgi, gan nevajag. Man tie briesmīgie astoņdesmitie bija vidusskolas, studiju, ģimenes veidošanas un bērnu dzimšanas laiks. Neko sliktu neatceros – godīgi strādājām, nedzērām, nepīpējām, un arī bez blatiem nebijām ne pliki, ne badā, arī mašīnu varējām atļauties un braukt kur vajadzēja. Jā, bija laiks, kad cukurs bija uz taloniem, bet bija iespēja sovhozā dabūt cukurbiešu lauka gabaliņu, pašiem izravēt , novākt un nodot, pretī saņemot attiecīgu cukura daudzumu, tikai nevajadzēja slinkot… Jā, bija uz taloniem gan benzīns, gan alkohols un cigaretes, un tie taloni tika doti pat zīdaiņiem, tā ka mēs visus savus alkohola un cigarešu talonus iemainījām pret benzīna taloniem no tiem, kam mašīnas nebija, bet alkohols un cigaretes bija pirmās nepieciešamības prece, un benzīna trūkumu arī ne mirkli neizjutām…Briesmīgi grūti tie laiki bija slaistiem, jo par nestrādāšanu varēja tikt cietumā, grūti bija zagļiem, jo tad tiešām tikai cietums,un par tādiem apjomiem, kā zog šodien, arī lodi pierē varēja dabūt, grūti bija dzērājiem, kas nevienā darbā (pat ar ļoti iecietīgo attieksmi pret dzeršanu) nevarēja noturēties…grūti bija tādu tipu ģimenēm, bet pārējie varēja dzīvot, tikai nevajadzēja slinkot.

 27. Ir jau taisnība kunga teiktajam ir,lai cik pašlaik mums cilvēkiem iet grūti un mūs apliek ar vien lielākiem nodokļiem… ES NEPARKĀDU NAUDU NEVĒLOS ATPAKAĻ PSRS LAIKUS,NE PAR KAĀDU NAUDU!!!
  TOS PAZEMOJUMUS NO KRIEVU PUUSES KO MUMS LATVIEŠIEM BIJA JĀIZCIEŠ-NEGRIBU NEKO DZIRDĒT PAR KRIEVIEM UN VIŅU NĀCIJU UN PSRS!!!!!!!!!!

 28. Esmu pārsteigts – absolūtā pārsvarā padomjlaikus slavinoši komentāri. Un tas LATVIJAS AVĪZĒ!!! Tas vairs nudien nav labi – tā fiksi vien var iebraukt otrā grāvī!

 29. Mazāk jau nu muldētu.Aizmirsuši,kā tad.Brīnums kā vēl nestāsta ka badā apmira.Toties tagad nevar vien izvēlēties,kuru ķīmiju labāk rīt,izvēle neizmērojama.Kāpēc tas gudrais nestāsta,kā autobusā pa 5 kapeikām brauca,kā pie ārstiem pa velti gāja,kā par dzīvokli 3 rubļus mēnesī maksāja,un cilvēki uz ielām staigāja smaidīgi,nevis kā tagad.Par nedēļas bērnudārzu 13.50 maksāja.Vai tagad vispār var bērnudārzu apmaksāt vieglu roku?Bērniem izvēlēties vien nespēja,kurā pulciņā stāties,visi pa velti.Mazāk jau melotu un cilvēkiem,kuri tajā laikā vēl nebija dzimuši,stāstītu pasakas.Slikti bija tiem,kas nespēja sazagt cik gribās,kā to veiksmīgi dara tagad,privatizējot to,ko padomju laikos strādājot,iekopa tie,kuriem pat pensija nepienākas par to.Daudzbērnu mātēm,mātēm varonēm, pensija bija no 45 gadu vecuma,nevis kā tagad,mūžs nostrādāts,bērni izaudzināti,var izmest mēslainē,cilvēks vairs neskaitās cilvēks.Un tādiem meļiem kā šis kārtējais,nesanāks jaunatni apjāt.Vēl jau dzīvi ir viņu vecāki,kas patiesību zin.

 30. Padomju laikā tautai tika nodrošinātas tiesības uz darbu. bezmaksas izglītību, ārstēšanos slimnīcās un sanatorijās, piešķirti bezmaksas dzīvokļi. Nebija nepieciešamības pēc pabalstiem, atkritumu konteineros nerakņājās.

  • Tāpēc nerakņājās,ka nebija nekas atrodams.Veikali bija tukšās pomijkas.

   • TIEŠI TĀ,NEBIJA MISKASTĒS PĀRTIKAS,I NEBIJA KO RAKŅĀT,BET RAKŅĀJĀS TĀOAT,TIKAI UZMANĪGI,LAI CITI NEREDZ UN DARBS BIJA GAN,JO BAIDIJĀS NESTRĀDĀT-BŪS CIETUMS,PAR KATRU PĀRKĀPUMU LIKA CIETUMĀ..DIKTATORU LAIKS.KRIEVU LAIKS BRRRRRR

    • Jā, atšķirībā no šodienas, par zagšanu tiešām lika cietumā, tādos apjomos kā šodien, zagt nevarēja, jo tad ne tikai cietumu, bet arī lodi pierē varēja dabūt…Ja godīgi dzīvoji un godīgi strādāji, neviens cietumā nelika…
     Jā, bija tiem laikiem ne mazums mīnusu, bet stāstīt tiem, kas tos laikus atceras, cik tad pilnīgi viss bija briesmīgi un cik tagad viss ir brīnišķīgi, gan nevajag. Man tie briesmīgie astoņdesmitie bija vidusskolas, studiju, ģimenes veidošanas un bērnu dzimšanas laiks. Neko sliktu neatceros – godīgi strādājām, nedzērām, nepīpējām, un arī bez blatiem nebijām ne pliki, ne badā, arī mašīnu varējām atļauties un braukt kur vajadzēja. Jā, bija laiks, kad cukurs bija uz taloniem, bet bija iespēja sovhozā dabūt cukurbiešu lauka gabaliņu, pašiem izravēt , novākt un nodot, pretī saņemot attiecīgu cukura daudzumu, tikai nevajadzēja slinkot… Jā, bija uz taloniem gan benzīns, gan alkohols un cigaretes, un tie taloni tika doti pat zīdaiņiem, tā ka mēs visus savus alkohola un cigarešu talonus iemainījām pret benzīna taloniem no tiem, kam mašīnas nebija, bet alkohols un cigaretes bija pirmās nepieciešamības prece, un benzīna trūkumu arī ne mirkli neizjutām…Briesmīgi grūti tie laiki bija slaistiem, jo par nestrādāšanu varēja tikt cietumā, grūti bija zagļiem, jo tad tiešām tikai cietums, grūti bija dzērājiem, kas nevienā darbā (pat ar ļoti iecietīgo attieksmi pret dzeršanu) nevarēja noturēties…grūti bija tādu tipu ģimenēm, bet pārējie varēja dzīvot, tikai nevajadzēja slinkot.

  • Jūs, pilsone, to dzīvokli laikam dabūjāt, tādēļ vēl šodien nespējat no prieka rimties. Mans tēvs nebija tik labs pilsonis. Gadiem bija dzīvokļa rindā rūpnīcā trešais, dzīvojām 5 cilvēki vienā istabā. Kā uzcēla jaunu namu, tā dzīvokļus saņēma visi iebraucēji. Tā ka katram no mums sava pieredze ar to leiputrijas zemi.

 31. Personīgi man paveicās – visus šos gadus bijis stabils darbs un alga mazliet virs vidējās, tāpēc varēju, pārāk nešikojot, izbaudīt jauno laiku priekšrocības – iepirkties, gluži katru santīmu neskaitot, paretam aizbraukt uz ārzemēm un t.t. Taču daudziem cilvēkiem dzīve tika salauzta tieši atjaunotajā Latvijā. Bezdarbs, izmisīga nabadzība, denacionalizācija, ierēdņu un mājas saimnieku gandrīz neierobežota patvaļa, ptihvatizācija un citi “jaukumi” sagrāva daudzu cilvēku dzīves. Pašlaik, protams, vairs tik traki nav – arī tāpēc, ka amerikāņi un ES dažkārt sadod mūsu bāleliņiem pa pirkstiem, kad galīgi zaudē pacietību. Tomēr korupcija, ierēdņu patvaļa, pērkama tiesa un policija, denacionalizēto māju saimnieku patvaļa, kuru valsts tā īsti pat necenšas ierobežot, absurdi likumi kādas ietekmīgas personas interesēs, dīvaini tiesas spriedumi un t.t. Tas viss turpinās arī šodien. Kopumā ņemot, es pat teiktu, ka pašlaik nejēdzību ir krietni vairāk nekā PSRS laikā. Es to laiku atceros bez nostaļģijas un neparko negribētu atpakaļ. Tomēr jāatzīst, ka tā īsti, bez atrunām, ir realizējies tikai viens sapnis – iespēja ceļot un pārcelties uz dzīvi ārzemēs. Tas ir milzīgs un nenovērtējams ieguvums, tomēr gribētos arī citus – un tepat Latvijā. Protams, starp ieguvumiem jāpiemin arī vārda un preses brīvība, kaut gan arī tā ir apšaubāma – partijas diktāta vietā nācis īpašnieku diktāts.

  • Aizmirsu pieminēt vēl vienu ieguvumu – vizuālās izmaiņas. Latvija pa ;siem gadiem vizuāli mainījusies ļoti, un nav vairs tā jākomplekso salīdzinājumā ar ārzemēm. bet arī te ir ko piebilst. Polija pārticības ziņā ir apmēram vienā līmenī ar Latviju. Kad braucu tai cauri pirms 15 gadiem, tā bija tikpat pēlēka un vienmuļā kā Latvija. Taču tagad to vairs nevar ne pazīt! Un renovētu soc. laiku māju tur ir nesalīdzināmi vairāk. Viņi daudz labāk pratuši izmantot Eiropas finansējumu.

  • E-UUU CIENĪTĀ PENŠA UN UZ KURĀM ĀRZEMĒM TAD JŪS KRIEVU LAIKOS BRAUCĀT?????

   • Ja nu tā gribi zināt, tad biju Ungārijā, VDR, Polijā, Čehoslovākijā. Iespējams, ka būtu aibzbraukusi arī kapitālistu Vāciju. Izbraukāju PSRS Eiropas daļu tā, ka vieglāk ir nosaukt vietas kur nebiju, nevis otrādāk. Tā ka viss bija atkarīgs no tā, kā tu uzvedies aiz robežas, jo šo uzvedību kontrolēja rūpīgi. Kas nu bija, tas bija. Ja neprati uzvesties, tad nākošreiz arī nekur vairs netiki.

 32. Kā vienměr liels prieks ir lasıt viedā ,notikumus Latvijā labi izprotošā cilvēka domas,bez visiem zināmo pagātnes un tagadnes faktu “šķirošanas”.Nu apbrìnojami,cik nenovīdìgi[tas esot marsisma pamatā)Ne pazemots,nolamāts cilvèks,ne vadìtājs,ne arì pats gānītājs ko iegùst,tikai zaudè,piesārņo garìgo telpu.Skumji ,ka šī gaušanās nebeidzas….kļūst baisi,ka atkal varam nonākt”atbrivotāju”. rokās,tie taču tepat blakus….

 33. ES nodokļus un algas Latvijā! Atbildēt

  Cilvēki nav gatavi padomju laika nejēdzības aizvietot ar jaunām-“Jaunā laika/Vienotības” nejēdzībām!

 34. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.” ?

  Un, arī: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  =======

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u bankās svešās,
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Progmērus” liek proponēt,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Ontūn, necenties tik dikti, tev tik un tā nesanāk.

   • kas arī bija jāpierāda Atbildēt

    dermoliberastu lumpeņpropagandas totāli nozombētais tukšd!rsējs ar specdienestu savervēta stukača palamu “vērtējums” atkal klāt un kārtējo reizi lopiski negausīgi rij paša & sugas biedru piegānītos sū#us.

    P.S. PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird (tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”) – šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

 35. Kandzai cukura nebija. Bet kadas tagad nejedzibas.

 36. Kāpēc gan man būtu jāatceras tālaika nejēdzības? Vai tikai tāpēc, lai nerunātu par tagadējām, kuras dažkārt ir baismīgākas par tā laika?

 37. Ļautiņiem ir tendence atcerēties labo, bet $ūdu$ aizmirst, jo nāk nākamie … Arī es padomiju atceros: bodes bij krietni patukšas, bet boršča burciņu rindas parādījās astoņdesmito otrajā pusē. Nez vai jaunie tagad saprot to, ka bodē vnk NEBIJA ne desas, ne gaļas. NEKĀDAS! Bet ja gadījās, bij jāstāv pāris stundu rindā, atkaujoties no priekšā lienošiem visu kalibru VETERĀNIEM. Ar apģērbu, apaviem, mēbelēm un vēl daudzko bij līdzīgi. Varu turpināt vēl ilgi; BET – nez kādēļ toreiz jutos DROŠĀK …

  • Piekrītu, drošība bija krietni lielāka… Ja vien nebiji pēdējais slaists un dzērājs, bija garantēts darbs un alga. Pat ar minimālo algu, kas bija 70 rubļi uz rokas, varēja dzīvot. Mans 3 istabu dzīvoklis(60m2) Ogrē vasarā maksāja 18 rubļus, ziemā(ar visu apkuri) 22 rubļus, plus vēl elektrība, cik nu notērēji(4 kapeikas kw)un 3,5 rubļi telefons (kopā max 35 rubļi)- tie bija visi komunālie izdevumi mēnesī par 3 istabu dzīvokli. Pamēģiniet šodien ar pusi minimālās algas, kas uz rokas sanāk 272 EUR, samaksāt par tādu dzīvokli…Par pārtikas cenām pat runāt negribās…Tad visdārgākais rupjmaizes kukulītis maksāja 32 kapeikas, ķieģelītis jau sākot ar 16 kapeikām, baltmaizes batons dārgākais bija 22 kapeikas… Cik šodien maksā tā mākslīgi uzpūstā maize, mēs katrs redzam veikalā…un tā ir ar pilnīgi visām precēm…pie tam rūpniecības preces, neatkarīgi no cenas, lielāko tiesu ir vienreizējās lietošanas. Ja tajos laikos nopirki kaut vai ledusskapi, tad zināji, ka kalpos gadu desmitiem, tagad pērc un zīlē- izturēs līdz garantijas beigām, vai salūzīs nākamajā dienā pēc garantijas beigām…

  • P.S. Imants neļaus samelot – TOREIZ bomžu nebij, bet par ĢEOLOGIEM, t.i. konteineru revidentiem strādāja, pardon, TĒRĒTIE. Tāpat nebij bezpajumtnieku, bezdarbnieku un to, kas netika pie daktera vai izglītības …
   BET – es vairs negribu tos laikus vēlreiz pieredzēt! Un ir traks tas, kas apgalvo pretējo …

 38. Patiesībā jau cilvēki vienus mēslus ātri aizmirst tad, kad tiem pāri nāk vēl lielāki mēsli… Tieši tas ir noticis ar mums…Jā, bija tiem padomju laikiem daudz mīnusu, bet slavēt šos laikus tikai tāpēc, ka ir lielveikali uz katra stūra, un plaukti vai lūzt no veselībai kaitīgiem, pārķīmķotiem produktiem???

 39. Vemt gribas par šiem. Vienkārši vārdu trūkst.

 40. jā,protams, tās ir vakardienas un šodienas galējības.Bet viens ir skaidrs: toreiz mums nebija savas valsts ,valdības un sava prezidenta. Nu ir !!!!!!!! Bet viņi nemīl un ,godīgi sakot, nicina savu tautu. Piemērs, tirgus, pensionāre pērk 2 kartupeļus, jā, nevis 2 kg., bet 2 gb. Nu tālāk vairs nav kur. Bēda viena: mēs NETICAM savai valdībai, mums nav sadarbības, jo deķis tiek vilkts tikai uz vienu pusi, jūs jau saprotat uz kuru…

 41. 50 pret 50 % Tas spole , lai nemuld ! Kā dzīvoja kolhoznieki pat trūcīgos kolhozos zinām . Viņi tur dzīvoja un bija paēduši ar visu mazo 16 rbļ pensiju , bet tagad gan visas tās sētas ir tukšas . daļa no tām sētām likvidējās ,kad slēdza brīvajā Latvijā cukurfabrikas , jo sākumā atbalstīja cukurbiešu audzēšanu un kad zemnieki sapirka tehniku , likvidēja cukurfabrikas un sekas nebija ilgi jāgaida . Tagad Latvijā palikuši tie ,kas dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina un tie kurus atbalsta ārzemēs strādājošie radi .Lancmani , K.Streipu ieskaitot un viņiem jāspēlē tāda mūzika kādu pasūta maksātājs. Vēl Latvijā palikuši strādnieki ,kas strādā ārzemju uzņēmēju labā . Un Lancmanim nebūtu darbs Rundāles pilī ,ja tā pils nebūtu padomju laikā saglabāta !

  • Neaizmirsti, ka Lancmanis piedalijās pils atjaunošanas no paša sākuma. Lai nu kam, bet viņam jau nu gan par to visu LIELS PALDIES!

 42. Nu šo laiku nejēdzības sit pušu padomjlaiku nejēdzības!!!! Lancmaņa kungam toties nav saprašanas,cikvalstī ir minimālā alga un cik valstī ir cilvēku,kas vispār šo minimālo dabū. Visi taču nevar būt pils saimnieki,deputāti un ministriju darbinieki. Kāda alga ir pārdevējiem Jusu tik iecienītajos lielveikalos!!!!!

 43. Paldies Lancmaņa kungam par prātīgu runu.

 44. kas vainas bija tiem laikiem ? super ,nu ja izredzētie tika līdz bulgarijai vai cijai ..a mēs parastie pa krimu Soču pludmalēm.. jā needu salami desas ,toties Jus ēdāt ,nebiju KP biedre ,taapevblati izpalika ,BET BIJA DARBS ALGA UN GIMENES KOPAA ,A KAS TAGAD ?BRIIVIIBA ….BRIIVIIBU NEVAR IEDOT TAA IR PASIEM JAAJUUT ,,,

 45. Čeka varēja noskatīties, kādos apstākļos viņiem jācenšas noturēt varu: kad režīms saviem pilsoņiem var piedāvāt tikai marinētas bietes.
  ——————————————————
  Čeka savu varu ir noturējusi. Un ko tavs mīļotais režīms saviem pilsoņiem piedāvā tagad? Dažs labs pat tās marinētās bietes vairs nevar atļauties nopirkt, jo pat no pensijas jāmaksā nodokļi režīma uzturēšanai! Patiesi, progress ir jūtams!

 46. Rundāles pils saimnieks var lielīties ar prieku iepirkties lielveikalos, jo saņem labu algu. Ko lai dara cilvēki, kam nav tādas iespējas? Par to, ka nevajag lamāt valdību – vārna, vārnai jau acī neknābs, jo Lancmaņa k-gam gan jau ir savs labums no valdības.

  • Viņš ne tikai saņem labu algu, bet arī par viņu nomaksātus nodokļus. Bet ko lai saka tie nelaimīgie, kuri ir spiesti strādāt mikrouzņēmumos, saņemt par to grašus un vispār aizmirst par pensiju un medicīnisko palīdzību?!
   Re, kā režīma zelta rīklīte dzied, un kas gan nekait? Krieviem šajā sakarā ir labs teiciens – moja hata s kraju, ņičevo ņe znaju.

 47. Neatceros gan tukšus plauktusne galvaspilsētā ne mazpilsētās.Precu klāsts bija mazāks,bet nopērkams un veselīgs.Tagad plaukti pilni,bet ne mūsu minimālas algas saņēmejam nav par ko nopirkt veselīgu pārtiku.Atliek vien ESsaindētajai lētajai impota precei,vai tiem produktiem ko pati valsts ,kura to sūta,savā valstī uzturā vispār neizmanto. Padomju laikos SESs būtu aizliedzis tirgot vispār lietot šādu preci,jo neatbilst standartiem. Bet mums jau nav izvēles un Veterinārajai parvaldei ir vienalga kas plauktos,galvenais siltais krēsls un kasīšānās tur ,kur tā vispār nav vajadzīga,bet kaut kā jau jāparāda ka daudz strādā un algu nopelna.Vismaz kādiem izdabājot nav jāsēž uz minimāliem ienākumiem.

 48. Lancmanis stāsta, ka joprojām izbauda iespēju iepirkties lielveikalā
  —————————————–
  Lancmani, kāpēc neizbaudi iespēju sameklēt ēdamo miskastē, kā to dara daudzi Latvijas iedzīvotāji!
  Varbūt vēlams būtu arī izbaudīt iespēju padzīvoties pa patversmēm un panakšņot zem kāda tilta vai zem kāda krūma?
  Un vēl. Varbūt ir jēga aizdomāties līdz tam, ka “brīvās Latvijas” laika nejēdzības bieži vien pārspēj padomju laika nejēdzības ar savu nepiepildāmo rijību un alkatību, ar atklātu cinismu?!

  • Tas ir labi, ka tev, sovjetu deģenerāt, ir slikti un ka tava dzīve ir neciešama. Tas ir labi. Valstī arvien vairāk ir jāturpina pilnveidot ekonomiskā un mentālā sistēma, lai tādiem kā tu, dzīve katru dienu būtu neciešama un tava vienīgā vēlme būtu pēc iespējas ātrāk nosprāgt. Tas ir labi, ka tev dzīve ir neciešama un ka tu gaidi savu nosprāgšanu, nevienam nevajadzīgais cilvēces atkritum.

 49. Man patīk, ka LA ievieš cenzūru uz komentētāja vārdu/uzvārdu sistēmā. Tas vien norādā par milzīgajiem demokrātijas panākumiem un demokrātijas ” izaugmi” Latvijā

 50. Ilmārs, 8 gadus vecs Atbildēt

  Kāpēc Latvija tajā padomju savienībā iestājās brīvprātīgi?

 51. Lancmaņa kungs, man prieks, ka Jūs varat iepirkties lielveikalos. Bet vai Jūs varat iedomāties, kā jūtas cilvēki kas to nevar darīt mazās pensijas, bezdarba vai mazo algu dēļ? Kad ir jāizkalkulē līdz pēdējam centam, kā izdzīvot? Vai zināt, kā jūtas cilvēks, kas nav paēdis, jo nav par ko, nav ar ko samaksāt komunālos un jādzīvo ar pabalstu, kas ir smieklīgs lai izdzīvotu? Nez vai Jūs to zinat. Jā, padomju laikā nebija daudz, ko pirkt, bet tagad nav par ko pirkt. Padomju laikā nebija jābaidās, ka paliks bez jumta virs galvas, ka nevarēs samaksāt medicīnas pakalpojumus, ka nebūs darba, ka nebūs ko ēst. Padomju laikā neviens neņirgājās par pensionāriem un neteica, ka viņi dzīvo uz citu rēķina un paši neko nav nopelnījuši – kā tagad to atļaujas pateikt ministre Viņķele. Tikai nez no kurienes ir radušās visas tās valsts materiālās vērtības, kuras pārņēma Viņķele un viņai līdzīgie sāka iedzīvoties. TO RADĪJA TIE PAŠI NICINĀMIE “LIEKĒŽI” PATREIZĒJIE PENSIONĀRI. KO tagad ir radījuši “strādīgie” neliekēži ??? Bardaku valstī – lūk ko!!! Tauta 26 gados ir novesta līdz nabadzībai, valsts izzagta, lūk kur tagadējo vareno varoņdarbs. Vai nevarēja saglabāt pasaules nozīmes rūpnīcu VEF, RRR, Popova rūpnīca,vagonu rūpnīca, Jelgavas RAF un utml. Un tagad sūkstamies, ka mums nav nekā un vainīga padomju iekārta. Strādājot ar prātu un pārdomāti, to visu bagātību varēja saglabāt un attīstīt tālāk un tagad Latvija būtu ar stipru ekonomiku. Es neslavēju padomju laikus, bet nopeļu analfabētisku rīkošanos ar tautas saražotajām gan materiālajām, gan garīgajām vērtībā un to izsaimniekošanu. Ne mums ir zinātne, ne izglītība, ne ekonomika, bet toties ir plikas pakaļas (protams, kādiem 10% ne, tiem ir miljoni) . KĀPĒC TAUTA BĒG NO LATVIJAS? SKUMJI PAR LATVIJU!

  • tajos “labajos padomju laikos” ļoti daudziem bijušajiem kolhozniekiem par smagā darbā pavadīto mūžu pensija bija 12- 25,- rbļ. Šaubos, vai mūsdienu vaidētāji spētu tolaik izdzīvot ar šo naudiņu. Arī pilsētnieku 100,- vai 120,- rbļ algas lika skaitīt katru kapeiku + vēl rindas veikalos utt.

   • O,jā 120 pensija bij jau baigi labi,manam tēvam bija 16 rubļi,jo bija strādājis kolhozā un mežrūpsaimniecībā un gadus tad kopā neskaitīja,nesanāca pilni gadi ne kolhozā ne mežniecībā!

    • Dzīvoju ar 112 eiriķiem lielu pensiju. Pēdējos 20 darba gadus strādāju savā saimniecībā. Pienu biju spiests atdot par 4 santīmiem litrā. Viens uzpircējs ir tos nesamaksāja. Labību atdevu par 3 santīmiem kilogramā, gaļu par 30 santīmiem kautsvarā. Maizītei miltus pat nevarēju atļauties sabīdelēt, izgatavoju dzirnavas pats, malu un sijāju miltus, lai tiktu pie maizes. Strādāju bez brīvdienām un atvaļinājuma visus 20 gadus. Vairāk sakasīt pensijai nesanāca.

  • Aiva! Es atceros savu bērnību,kad dzīvojām žurku pilnā mājā! Kur arī bija pasts,vēl viens 1-istabas dzīvoklītis,mūsējais 2-istabu(kur varēja izmantot vienu istabu)!Otrā galā mājai bija minerāļu noliktava! Dzīvojām no 1978-1987 gadam,līdz piedzima jaunākais brālis,(trešais pēc skaita) tad tikai piešķīra dzīvokli hrušķovkā! Skaistā padomju savienības dzīve!!!!!!

   • Mārtiņ, nevajag izņemt personīgo no konteksta. Jā, cilvēki dzīvoja dažādi, bet es neslavēju padomju laikus – to man , lūdzu, nevajag piedēvēt. katram ir sava sāpe, bet nevajag jaukt lietas.
    Ar cieņu – Aiva.

  • lATVIEŠU TAUTA ARĪ PSRS LAIKĀ BIJA NABAGA+ PAR LATVIEŠIEM ŅIRGĀJĀS!!!!

 52. Paldies par interviju! Oi, atceros vienīgo reizi, kad izmantoju talonu, tas bija 90. gadu pašā sākumā un tas bija cukura talons. Iegāju universālveikalā Minska, ja atmiņa neviļ, Lubānas ielā. Veikals bija gandrīz pilnīgi tukšs no precēm izņemot pāris burciņas ar nenosakāmu saturu, bet uz galda zāles vidū bija galds ar milzīgu cukura kaudzi, no kuras darbinieces tos šķipelēja maisiņos. Nudien cilvēkiem par to visu ir dziļa amnēzija.

  • Uz tiem veikalu plauktiem gan man gribās atbildēt vecā Dalināna vārdiem- VAJAG MAZĀK RĪT….
   Kontekstā ar Imantu Lancmani gan gribas teikt sekojošo- lai nu kā tur bija, PSRS sekmēja Rundāles Pils atjaunošanu no budžeta līdzekļiem, ko tagadējā demokrātijas vara LR nevar atļauties- ir japiesaista privātie zidotāji. Vēl lielāka ironija ir tā, ka ziedotājs ar vislielāko pienesumu nav no letiņu miljonāru vidus bet gan no tiem, kurus šeit labāk vairums nevēlētos redzēt. Cik zināms, Rāvja kungs ir ziedojis 50 000LS savlaik pareizticīgo katedrāles kupola apzeltīsanai, LMT ( Binde) – Steinwei flīgeļa iegādei MA kamerzālē… un virs 100 000 letiņu demokrātijā izaugušo miljonāru pienesumi Latvijas kultūrai un kultūrv;esturei beidzas…tā paknapi pateicībā par savām iespējām un to realizēšanu

  • nez,no kā tad pārtikāt?

  • Nepavisam neesmu padomju laika fans, tomēr lietas jāvērtē objektīvi. 90 – tie gadi bija laiks, kad viss juka un bruka. Arī agrāk valdīja vielementārāko lietu deficīts, tomēr ne tik liels kā 80 – to gadu beigās. Atceros, ka līdz apm. 1975 gadam veikalos pārtikas preču netrūka, bet tad vispirms pazuda desa, tad gaļa un pēc tam arī piena produkti.

   • Pārtikas preču veikalos nebija ne līdz 75 ne vēlāk.Ja reizi nedēļā kaut kur izmeta kādu zilu vistu vai desu,tad bija jāstāv rindā pāris stundas un vēl bērni jāņem līdz,lai panīkst rindā,jo tad varēja dabūt 2kg nevis vienu.Pārtikas preces bija tikai tirgos,bet daudz dārgāk.Tā bija Rīgā.Nez kur jūs tās pārtikas preces esat redzējis.?

 53. Lietuvā padomju laikā pārtikas veikali tukši nebija ,to nepieļāva viņu kompartiju vadoņi Sniečkus un Brazauskas.Labi atceros latviešu pūļus ,kas, no saviem moskvičiem un žiguļiem izkāpuši, pirka leišu desas un gardo biezpiena sieru Možaikos .Pats mēnesī pāris reizes braucu iepirkties. Nelokāmie lietuvieši visūr bija mums priekšā ,tā pat kā igauņi tagad ,kuriem pie mazāka iedzīvotāju skaita ieņēmumi budžetā lielāki,min . alga lielāka,veselības aprūpe labāka.

  • Nauda pat nebūtu dzīvē galvenais. Galvenais ir tuvinieki. Galvenais ir masu emigrācija un imigracija.
   Teiksim igauņi neemigrē masveidā ārā no savas valsts. Viņiem, sķiet ari ir savas tautas apziņa. Jo viņi ļoti reti veido mutantus t.i. jauktās laulības ir izņēmums. Nav tādi kranči kā mēs, kuram vienalga ar ko..
   ____
   Varu gan pateikt, ka labas vietējās pārvaldes ir tikai amortizācija. E.s. politikas ievirze un globālistu nākotnes mērķi vislabāk izpaužas tieši pie mums. Tā ir tautu un valstu iznīcināšana.

  • Lai gan arī amortizācijai ir nozīme. Jo kā redzam – arī iepriekšējais marksistu sojuzs sabruka un Igaunija un Lietuva no tā izgāja sausākām kājām.
   Mums ir sašķeltāka teritorija un kontingents un Rīga ir kopš krustnešiem bijis okupantu perēklis. Tā to varu tikai skaidrot.

 54. Vajadzētu šo jautājumu uzdot tiem, kam dēļ medicīnas aprūpes kalngalu sasniegšanas jāgulstas kapā. Gads paiet kamēr savāc visas analīzes, beigās konstatē ļaundabīgo audzēju kurš šai laikā kļuvis neārstējams. Ar ārzemju lielveikalu neatsvērsi medicīnu, izglītību un darba nodrošinājumu. Arī tiem nosalušajiem bomzīšiem, kam dzīve malusi līdz mielēm šādu jautājumu var uzdot.

  • Un kas tad tie mīļie bomzīši ir?Ne nodzērušies un strādāt negribošie?Padomju laikos nedrīkstēja nestrādāt un nevienam pat prātā apspriest ka maza alga.Tagad var visu un visus,rupji sakot,nodirst.It īpaši anonīmos portālos,kur paša bilde un vārds drusku piedomā pie teiktā.

  • Pilnīgi piekrītu.Un padomijā es audzināju piecus bērnus,alga pietiekoša,medicīna jeb kurā laikā un par brīvu.Ja labi strādāji tiki uz sanatoriju.Nevienam nebija jālūdz pabalsti.Tik ilgi esam brīvā Latvijā,bet ar katru gadu arvien sliktāk.Mūs tā saujiņa kas Latvijā palikuši,vienkārši iznīcinās.Iznīcinās kā visas rūpnīcas,Mums vajadzēja tikai strādāt ,bet tā vietā visu izpostīja.Te labi ir tikai tiem kuri pie tā posta labumiem tikuši.Un tie bomzīši jau rodas,ka cilvēks to slogu nevar vilkt,viņam visu atņem un vienalga kas ar viņu notiks.Pirms 20 gadiem mēs bijām bagāta maza valstiņa,bet nu nabagi.

   • Jā medicīna bija par brīvu, bet kāds taču par to visu maksāja. Par medicīnu, kā tādu, vispār nevaru piekrist . Kad 1977 badā aizvedu uz Stradiņiem savu māti uz pamatigāku veselības pārbaudi( ar nosūtijumu no Valkas slimnīcas), mūs vienkārši rupji lamājot izdzina ārā, sakot ka nepareizi noformēti medicīniskie slēdzieni. Brauc mājās, te nav ko meklēt visādiem lauku pāķiem! Māte pēc tādiem apvainojumiem pateica, ka varbūt arī neesot slima, varbūt ārstiem taisnība. Pēc diviem gadiem tika veikta operācija, atklājās vēzis 4 stadijā. Neko ārā jau negrieza, sašuva ciet, tikai jautāja, kāpēc agrāk neesam pie ārstiem griezušies( māte regulāri jau 12 gadus sūdzējas par veselību). Medicīniskās pārbaudes padsavienībā bija ik gadu. Iecirkņa terapeite pateica, manai mātei, ka viņa vienkārši grib slimības lapu, jo negribot strādāt. Zildeguņi pie minētās ārstes par piecīti slimības lapas dabūja bez grūtībām Mātes darba grāmatiņā(to ieraudziju pēc viņas nāves) bija papildus ieliktnis pateicībām par labu darbu, jo standarta grāmatiņā ierakstiem trūka vietas. Vai man būtu sajūsmā jabauro par labo dzīvi padsavienībā?

   • Ja labi strādāji ar paka.u,tad tiki uz sanatoriju un saperināji nākošo….un viss par brīvu….

Draugiem Facebook Twitter Google+