×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

Imants Lancmanis: nekas labāks par kristietību nav izdomāts (81)

Foto - LETAFoto - LETA

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis

Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis atzīst, ka kristietība un Eiropas civilizācija šobrīd ir pakļauta nopietniem pārbaudījumiem, taču vienlaikus tā ir iespēja rosināt jaunu atdzimšanu. Svētā Pētera baznīcā Rīgā vēl mēnesi būs apskatāma Lancmaņa radītā glezna “Kristus jautājums 2016. gada Lieldienās”, kas piedāvā jaunu skatījumu uz mūžīgi aktuālo Kristus vēstījumu.

Lancmanis secina, ka pēdējo gadsimtu laikā par baznīcas altārgleznām izveidojies zināms stereotips, kas Kristu attēlo kā cildenu, mīlīgu, piedodošu. “Taču man bija skaidrs, ka mūsdienās nevar būt runa par “mīlīgo Kristu”, jo mēs dzīvojam citā laikmetā. Kristietība šobrīd ir tā apdraudēta kā nekad agrāk. Tādēļ arī Kristus augšāmcelšanās aina nevar būt apcerīga, omulīga, jo 2016. gadā Kristus ir drūms un jautājumu pilns, ieraugot mūsu pasauli visnotaļ nekristīgu.”

Lancmanis norāda, ka visiem cilvēkiem, ne tikai kristiešiem, vajag kādu ideju, ar ko viņi varētu samērot savu un citu rīcību. “Nekas labāks par kristietību un tās principiem nav izdomāts. Kristietība cilvēkiem atgādina par viņu pienākumiem un morālo atbildību.” Pēc Lancmaņa domām, tieši baznīca daudzu gadsimtu garumā ir palīdzējusi vienot sabiedrību, pat neraugoties uz to, ka pati baznīca un tās kalpi nereti rīkojušies noziedzīgi. “Es uzskatu, ka Eiropas civilizācija ir spējīga atjaunoties; tikai šobrīd mēs īsti nezinām, kā to izdarīt. Vēsture rāda, ka cilvēces attīstība notiek viļņveidīgi, un šobrīd radies priekšstats, ka Eiropa ir nonākusi krīzē. Tā ir vērtību krīze.”

PILNU SARUNU AR IMANTU LANCMANI LASIET JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ UN E-IZDEVUMĀ

Pievienot komentāru

Komentāri (81)

 1. Tur jau tā lieta ka gadsimtu gaitā izdomāta , padarīta par ērtu valdībām un varām .
  Tāpēc tiekot pie ruļļiem jeb varas cilvēks manās un kļūt nevis par garīgāku būtni bet par materiālistu kurš seko tūktošiem gadus vecām shēmaam pataisot cilvēci vienu otrai psr ienaidnieci materiālisma dēļ. A sākās tas dazjus simtus gadus atpakaļ ka Patieso Kristus vēdisko mācību izmainīja un vēdisko kultūru demonizēja iznīcinot literatūru atrtefagtus un organizējot raganu mediības un karus..Pagātni joprojām slēpj un katrs pats ir atbildīgs uzzināt kāpēc.

 2. cienījamam māksliniekam čuras galvā saskrējušas! Par kādu labumu var runāt sveša jūdu viltusdieva un tā ārlaulības bastarda gadījumā? Šī nelietīgā kristietība ir deldējama no mūsu zemes!

 3. Draudzes nesamaksātais NĪN Atbildēt

  Ieva, tu esi domāt nespējīgs zombijs. Anonymous, tev ar pie galvas daktera ar savām halucinācijām vajadzētu atrādīties. Mācieties vēsturi un sāciet domāt. Jēzus dzīvesstāsts ir izdomāts, šie brīnumi jau bija minēti vismaz 500 gadus pirms kristus kādam citam “pravietim” no cita dieva. Jūs ticat pekstiņiem un sitat sev uz pleca, liekuļu bars.

  • Tas jau nav nekas jauns, ka bezdievim Dieva Vārds ir ģeķība un muļķības, bet pasaulīgie spriedelējumi , filozofija, -ismi, prāta konstrukcijas ir vērtība…..Bez vēstures esmu studējusi arī kultūras , mākslas, Baltu vēsturi, mitoloģiju, indoeiropeistiku….un esmu mācījusies izprast lietu kopsakarību, izcelsmi…..esmu reliģijas mācības skolotāja un zinu, kas kur kā ir attīstījies un kā saplūdušas senās reliģijas , arhetipi…..tieši tāpēc ar roku uz sirds pievienojos Lancmaņa kungam, ka nav nekā labāka, patiesāka un dziļāka kā Kristus Vēsts….kristietība.Un mana pārlieciba ir augusi gan caur zināšanām, gan pieredzi, gan problēmām, gan ticību.

   • Tieši tā… Ja cilvēks ir garīgā būtne, tad kopš radīšanas laikiem ikviena reliģija attīstījās, civlēks centās apjaust sacu Radītāju. Bet Kristietība tad ir omega- pēdējā, kurā Radītājs ir pilnībā sevi atklājis un apvienojis visas lidzšinējās pieredzes…

 4. “Oficiālā reliģija ir sapņa pārdošana pēc valsts pasūtījuma un ar valsts vai iedzīvotāju grupas piekrišanu. Tas ir daudzu vēlmju piepildošs sapnis. Sapnī kombinējas vēlmes pēc nemirstības, vēlmes pēc visvarenas aizsardzības, vēlmes pēc vajadzību piepildīšanās ar maza bērna cienīgu lūgšanos, vēlmes pēc taisnības uzvaras, vēlmes pēc taisnīgas atriebības pāridarītājiem ellē, vēlmes pēc drošības un kārtības un vēlmes pēc mūžīgas baudas paradīzē. Galvenā ir vajadzība piederēt lielai grupai, ideālā un grēcīgā uzvedība tajā, lai visiem būtu līdzīgi un taisnīgi kritēriji.”

  • Kristietība nav cilvēku uzkonstruēta reliģija, bet Dieva iedibināta pārliecība.Tad, kad satiksiet Dzīvo Dievu kā Sauls, kurš kļuva par apustuli Pāvilu, tad klapes no garīgajām acīm nokritīs. Kad Dievs Jūs uzrunās, patiesi ieraudzīsiet, ka esat akls un nabags grēcinieks…..un , ka arī Jūsu sirdī mājo vēlme , ilgas pēc drošības, miera, mūžīgām vērtībām, mūžīgās dzīvības….to visu mums var nodrošināt vienīgi Dzīvais Dievs.

 5. Varu tikai pievienoties jūsu sacītajam. Šie ateistu komentāri skaidri parāda, cik daudz cilvēkā ir ļaunuma, vienkārši apvainojot kristīgus cilvēkus vai visos pasaules grēkos. Bet daļa no viņiem nemaz nav latviskas izcelsmes – pareizrakstības kļūdas tekstā par to skaidri liecina. Šos ļautiņus pārņēmis akls naids un viņi izgāž savu žulti bez kādas jēgas uz tiem, kuri tic Dievam un tic mīlestībai. Tieši tāpēc jau reliģijas radās, ka pats cilvēks nav nekāds eņģelis, viņā ir ļoti daudz ļaunuma un šajos 2000 gados kopš Kristus šis ļaunums nav mazinājies. Salīdziniet šos dažus kristīgu cilvēku rakstītos komentārus ar tiem, ko un kā raksta ateisti un jūs sapratīsiet, kāds bezdibenis šķir šīs abas cilvēku grupas. Tieši šādas neiecietības, naida un ambīciju apsēstie arī izraisa karus un konfliktus pasaulē. Ateisms ir n-reizes lielāka sērga nekā reliģijas, jo “tie nezina, ko dara”.

  • Paldies par atbalstu….citādi tik skumji paliek, cik latvietis pret latvieti var rupjš un ļauns būt….bet, ja mēs skatāmies ar garīgām acīm, tad protams….ne pret miesu un asinīm mums jācīnās, bet pret šīs pasaules tumsības spēkiem un ļaunajiem gariem pasaules telpā…..un mēs neviens nevaram ieņemt neitrālu pozīciju, jo vai nu mēs esam Kristus kalpi vai grēka vergi…..?

  • Draudzes nesamaksātais NĪN Atbildēt

   Jūsu komentāri jau velk uz nepieskaitāmību.

 6. Lasot visus šos derdzīgos , pārgudros, zaimojošos , nicinošos komentārus tiešām paliek skumji cik latvieši var būt ļauni, akli. bezdievīgi, un patiesi es gribu lūgt par mūsu tautu….”Kungs Jēzu Kristu Tu Dzīvā Dieva Dēls atver tautas acis, sirdis, dod tai žēlastības laiku…redzēt, dzirdēt, saprast, ka patiesi Tu esi Dzīvais Dievs un nav neviena cita….un citam citu mīlēt, kā māca Tavs Vārds. ” Āmen Svētīgus un miera pilnus mums visiem Kristus dzimšanas svētkus.

  • Iedomu kunga vergs, aizver savu zlurkstamo, un piebremze nekaunibu, parmetot normaliem latviesiem, kas netaisas tapt par nekaunu un krapnieku izmantojamiem vergiem, ka pats.

   • Es arī esmu normāls latvietis, jo Kristus ir dzimis par visiem cilvēkiem….tautām….arī pār latviešiem, bet man ir žēl, ka mūsu tautas rindās ir tādi rupji , piezemēti cilvēki kā jūs. Būt Kristus kalpam ir labāk, nekā savu iedomu, egoisma, grēka vergam kā visiem cilvēkiem , kuri dzīvo bez Dieva.

    • Neuzspied savu dievu citiem…… Varbūt ir kaut kas augstāks par mums, bet mans ”Dievs” nekad nebūs jūsu dievs….. Jo Jūsu ir pilns ļaunuma un kalpības. Es neesmu aita kura bez smadzenēm sekotu savam ganam. Es esmu personība, cilvēks ar saviem trūkumiem un labumiem.

     • Es ar to lepojos, ka piederu Kristus ganāmpulkam un esmu viņa aita vai jērs,cik jauki un droši ir apzināties, ka Dievs mani vada zāļainās ganībās, rūpējas par mani, sargā mani un manu namu…īpaši šajā nemiera pilnajā pasaulē, bet man patiesi ir Jūs žēl, ka Jums tā visa nav, jo tāda ir Jūsu izvēle sevi pasludināt par savas dzīves centru un kungu.Un patiesi žēl, ka tad kad Jūs piemeklēs lieli pārbaudījumi, problēmas un sāpes no kā šajā pasaulē dzīvojot,neesam pasargāti neviens, tad Jums nebūs no kā gaidīt mieru, ko pasaule un līdzcilvēki nevar sniegt , jo Jūs apzināti noraidāt Mūsu Debesu Tēva mīlestību.Novēlu Jums no visas sirds Jums satikt Dzīvo Dievu, kurš ilgojas Jūs satikt kā Savu pazudušo dēlu vai meitu vai jēru …vai aitu?

     • Es ar to lepojos, ka piederu Kristus ganāmpulkam un esmu viņa aita vai jērs,cik jauki un droši ir apzināties, ka Dievs mani vada zāļainās ganībās, rūpējas par mani, sargā mani un manu namu…īpaši šajā nemiera pilnajā pasaulē, bet man patiesi ir Jūs žēl, ka Jums tā visa nav, jo tāda ir Jūsu izvēle sevi pasludināt par savas dzīves centru un kungu.Un patiesi žēl, ka tad kad Jūs piemeklēs lieli pārbaudījumi, problēmas un sāpes no kā šajā pasaulē dzīvojot,neesam pasargāti neviens, tad Jums nebūs no kā gaidīt mieru, ko pasaule un līdzcilvēki nevar sniegt , jo Jūs apzināti noraidāt Mūsu Debesu Tēva mīlestību.Novēlu Jums no visas sirds Jums satikt Dzīvo Dievu, kurš ilgojas Jūs satikt kā Savu pazudušo dēlu vai meitu vai jēru …vai aitu?

 7. Draudzes nesamaksātais NĪN Atbildēt

  Lielākie liekuļi, divkoši, cilvēki ar dubultu morāli visi ir ticīgi cilvēki no mana plašā paziņu loka. Dāsnākie, siltākie, draudzīgākie ir tie, kuriem nevajag iedomu draugu, lai uz to atsauktos, dalītu vai uzveltu atbildību vai izmantotu to kā ieganstu.

  • Ļoti žēl, ka jūsu plašajā paziņu lokā nav patiesi neviena ticīgā , kurā Jūs spētu ieraudzīt siltumu, dāsnumu, nesavtību….nu, ko mēs visi esam grēcīgi cilvēki, kuriem vajadzīga glābšana, dziedināšana, žēlastība….tas ir labs pamudinājums Kristus kalpiem būt mīlošākiem……Tomēr gribu Jums ieteikt neiekonservēties sliktajos piemēros, bet skatīties, domāt un redzēt plašāk…cik tūkstošiem nesavtīgu kristiešu dzīvo mums līdzās….cik tūkstošiem nesavtības piemēru cilvēces vēsturē…..pati kopš esmu kristiete jau 27gadus esmu satikusi daudzus, jo daudzus ticības brāļus un māsas no kuriem varu mācīties siltumu, nesavtību, devīgumu……Un Jums arī novēlu iepazīt un satikt Dzīvo Dievu, kurš arī ir dzimis un miris par Jums…..patiesā cieņā Ieva

  • Ne velti kads ir teicis: baidies no kristiesiem, jo to kungs, jo dieva tiem nav, piedod tiem visas nelietibas. Un tiesi tapec tada savu netikumu un pat noziegumu aizgludinasana apmierina visada veida noziedzniekus, kuri tik atnak kungam izsudzet grekus, samaksa, un it ka neka nebutu bijis, viss piedots.. Kadreiz tadas atpirksanas no tiem neesosas sirdsapzinas sauca par indulgencem..
   Bet citadi, kristiesa ka tada jedzikens jau parada, ka tas ir zemisks, domat nespejigs, un amorals nerad°ijums, jo pieludz un attaisno noziedzigu ideologiju, visu tautu ienaidnieku, kuru uzspieda ar asinim un zobenu.

 8. dievs ir Māte Daba. Taisnība jāpāņiem: sēdi upes malā un gaidi, upe aiznesīs tavu ienaidnieku līķus. Dabai pretekļus nevajag, paši sevi iznīcina, pat savu psrs šarikovu sakopojumu paši arī iznīcināja. Slikti darām, ka piebarojam šarikovus. Laiks brexitam arī pie mums.

 9. Ko te materiālisti var cepties: Dieva nav, Dievs ir izdomājums, parādiet man viņu , utt. Ir nožēlojami ka viņu doma nesniedzas tālāk par materiālām lietām: algu, desas luņķi, māju vai automašīnu. Jo tās viņi var redzēt un aptaustīt, tāpēc arī pieņem to visu kā savu patiesību. Bet cilvēks ir arī garīga būtne, kas domā ne tikai materiālās, bet arī garīgās kategorijās un reliģija ir viena no šādām garīgām kategorijām, ko cilvēks nevar ne redzēt , ne aptaustīt. Un liela daļa cilvēku savos uzskatos pieņem arī šādu patiesību. Materiālistiem viņu Bībele bija marksisms un daudzi pat vēl šodien TIC (un akli tic!) šai UTOPISKAJAI IDEJAI un mācībai, gluži tāpat, kā kristieši tic Dievam. Viens tic ideoloģijai, otrs tic reliģijai, kas abas ir sabiedriskās apziņas formas. Kas tad ir ticība? Tā ir ideoloģiska ,reliģiska, politiska vai citāda rakstura cilvēka pārliecība par savu uzskatu pareizību. Vai reliģija dod ko praktisku – jautās materiālisti? Protams, bez garīgā līdzsvara, reliģija cilvēkam palīdz apgūt pareizas morāles normas un veidot uz labestību balstītas ģimeniskās un cilvēciskās attiecības. Esam ļoti dažādi savos uzskatos, tāpēc cienīsim viens otru, nevis iedomāsimies, ka tikai mums vieniem pieder absolūtā patiesība.

  • Piekrītu, ja runājam par sabiedrību pirms 2000 gadiem.
   Mūsdienās, reliģija, kā sabiedriskās apziņas forma, tas ir bieds un nelaime.
   Tas, ja skatāmies uz tuvajiem austrumiem un Āfriku. Eiropā šīs nelaimes piemērs ir Balkānu reģions. Par laimi, pie mums reliģija ir nošķirta no valsts varas.

   • Neizglītota vienkāršošana. TA galvenais nemieru iemesls, kopš 7 gadsimta ir Islāms. Džihādu izgudroja Muhameds vai viņa kalīfi, bet Islāms ir džihāda sakne. 100 gadu laika džihādisti iekaroja visas kristiešu valstis Z Afrikā līdz pat mūsdienu Spānijai. Balkanu problēma ir Islāma Turcijas kalifāta atnesta. Musulmani ar varu spiežot konvertēties vietējos radīja naidīgu populāciju Eiropas un kristietības idejām. Bulgārija, Kosova, Albānija, ,Hercogovīna šie nemieri ir Islāma radīti, ja tikai ņem vērā, ka Serbi kā nacionālisti nebija ar mieru, ka Horvāti un Slovēņi kļūst neatkarīgi, kaut tās bija kristiešu valstis. Tur nav reliģisku kara iemeslu, bet nacionālu.
    Islāms ir visu laiku agresīvākā reliģija, jo tās (Allaha un Muhameda) vārdā ir nogalināti vairāk nekā 200 miljonu cilvēku. Citu reliģiju cilvēki ir karojuši un savu dievu vārdā, bet viņu agresija nevar līdzināties Islāma, jo tikai Islāma mērķis ir iekarot visu pasauli priekš sava Dieva, citās reliģijās tā nav.
    Ateisma reliģija arī izraisīja 1 un 2 pasaules karus, jo tad mēroga slaktiņus pseido-kristīgā Eiropa pirms Darvina nebūtu pieņēmusi, pēc Darvina Eiropa par kristīgo vairs neizlikās, bet aktīvi cīnījās pret kristietību, rezultāts – nāk Islāms un Darvinisms ir pret to bezspēcīgs.

 10. Dieva vārds – Apustuļa Pāvila 2. vēstule Timotejam 4. nodaļa:
  3.: Jo nāks laiks, kad viņi nepanesīs veselīgo mācību, bet uzkraus sev mācītājus pēc pašu iegribām, kā nu ausis niez,
  4.:un novērsīs ausis no patiesības, bet piegriezīsies pasakām

  • “… Dieva vārds “- hmm, tas taču žida vārds, žīdu bībeles vārds, židu izdomāto pasaku vārds, nekas vairāk. . Kur tad ir Dievs, kas to redzējis, kas to ir zdomājis un kam tas vajadzīgs?

   • Ar seno baltu vārdu Dievs agrāk apzīmēja Debesis. Skatot dainas un teikas, redzam, ka tas jēdziens ir Visu ietverošs bez robežām visos aspektos – šodien varam teikt – Visums. Vācu mācītājs Gliks, tulkojot žīdu svētos rakstus Toru, sava kunga Jahves vietā (visticamāk, ar nolūku) dažviet to izmantoja, tādējādi radot pilnīgu sajukumu terminos. Īstenībā jūdu (žīdu, jevreju) kungs Jahve nav un nevar būt baltu Dievs.

    • Tur jau tā šaura cilts domāšana: “ticēt daudziem dieviem, žīdu, baltu, slāvu utt, bet ne vienam vienīgam.”
     Ja tāds baltu dievs ir, tad viņam nav ko piedāvāt pārējai pasaulei vai arī citu tautu dievi ir stiprāki un neļauj viņiem izplesties. Jebkurā gadījumā lokāls dievs nav dievs, bet visticamāk kāds kritušais eņģelis, kas grib lai viņu pielūgtu un godinātu kā dievu un citu tautu dievi ir tādi paši. Nav jēga ticēt lokālam dievam. Vai nu tici Visaugstākajam vai netici nemaz, bet pagānisms ir nožēlojams.
     Par Glika Bībeles tulkojumu arī nevajadzētu melot.
     Vārds dievs Glika laikā apzīmēja nemirstīgu garīgu superbūtni, (ebreju valodā nevis JHVH bet Elohim). JHVH ir Bībeles Dieva īpašvārds un Gliks to iztulkoja – Tas Kungs.

    • Mīļais cilvēk, un kā pašam škiet, no kura laika tad nāk tās Dainas un teikas, kuras saglabājušās? Pateikšu priekšā- pašas vecākās no 16., 17. gs… To apliecinās ikviens antropologs, filologs… Bet, ak vai, tas taču ir “kristietības laiks”… Tāpēc arī tik daudz pārklājas baltu dzīvesziņa ar kristīgo ētiku… Salīdzini pats…

  • Interesantakais jau tas, ka visvairak tic, uz vella parausanu, tiesi tie, kas mazak zin gan par to pasu bibeli, gan to, kam un kapec tic. Ka tik kungs, kam klausit, ka tik gans, kas gana un cerp..
   Jo Jahve ir judu dievs. Un tikai. Pie tam talu no vieniga un galvena, jo ir vietejais tuksnesu dievins, dieviba. Ne velti kada no tekstiem pavid sada fraze: nelugties CITUS dievus.., kads no MUMS. Tas vien nozime, ka tas nav 1.
   Pie tam ne maz svarigs moments, ko ari parasti neievero, vai vnk nezin, ir tas, ka bibele, kaut salikta kopa, bet krasi janodala VD, kas ir judu dala, no JD, kura tai piekabinata. Jo JD tika sacereta 4. gs imperatora Konstantina uzdevuma. Lidz tam bija gan reinkarnacija, bet nebija “dieva dela” un “greku izpirksanas”, kas tika iefantazetas imperatora uzdevuma. Ta ka faktiskais kristiesu dievs ir tas kungs imperators un ta parstavji no baznicas. Cita dieva tiem nav. Jo Jahvem, kuram sakotneji to meginaja iesmeret, tada delina nav. Jo ka citadi par to nezinatu judu priesteri? Ttatad tas sanak faktiski judu dieva apmelojums, judu ticibas aizskarums, kas nevareja turpnaties un tika no bibelem iznemts. Ja vecakas bibeles kkur vel Jahves vardu atradisiet, runa ir par JD, tad jaunakas ta noteikti nebus. Jo tie ir meli. Un ar iznemsanu to ir apstiprinajusi ari kristiesus krapjosie gani, tie kungi, kuriem tie tic uz vella parausanu.

   • Nu jau meli gāžas kā plūdi no kalniem.
    Lasi Bībeli! Bībeles Dievs vienmēr ir pozicionējis sevi kā Visas pasaules Dievs, kā visu cilvēku radītāju utt.
    Man patīk, iesāk ar apgalvojumu, ka ticīgie nelasa Bībeli un sāk melot ar pirmajam frāzēm.
    Sāc lasīt ar pirmo grāmatu, “tuksneša” Dievs radīja pasauli, kas mudžēt mudž no dzīvības, uzsūtīja tik daudz ūdeni, ka viss apslīka, sajauca visas pasaules cilvēku valodas utt.
    Komentētajs pat s nav lasījis vai arī apzināti melo komenāru lasītajiem. neviens no variantiem nav labs.

  • Cienījamais Kārli! Jūs sākat savu komentāru ar vārdiem “Ko te materiālisti var cepties”, – sevišķi iecietīgi tas neizklausās manās ausīs. Īpaši, izlasot Jūsu komentāra beigu daļā, kur aicināt uz iecietību – “Esam ļoti dažādi savos uzskatos, tāpēc cienīsim viens otru, nevis iedomāsimies, ka tikai mums vieniem pieder absolūtā patiesība”.

 11. sliktāks arī nē, katoļi radīja fašismu, pareizticīgie staļinismu

  • Kāpēc melot tik atklāti? Katoļi neradīja fašismu vai nacismu.
   Nacionālisti to izdarīja. Nacionālisma uzplaukumu radīja Darvinisms. Fašisti, komunisti, nacisti, maoisti ir tieši Darvina mācības rezultāti. Gan Hitlera, gan Staļinam, gan Mao pagrieziena punkts bija Darvina sugu izcelšanās teorija. Darvinisti, kas skaitījās katoļi varēja būt Hitlera sekotāju pulka, bet Hitleram patika garīguma tumšā puse, Staļins arī nebija pretī palīgā šad tad saukt šamaņus. Tā, ka nevajag viņus parādīt kā kristietības ideālus. Kristietības ideāls ir Jēzus. Viņš nosaka, kas ir viņa māceklis. Ne Hitlers, nedz Staļins, nedz Mao tādi.

 12. ja ielīdis baronu pilī,tad jādzied baronu dziesmas.Briesmīgi ieiet Rundāles pilī apzināties tās šausmas kādas pieredzēja tajā laikā mūsu senči.Par to viņš klusē,bet tautai tā pils nav dārgums,bet bieds

 13. ja nezin kas ir labs ,tad tā var spriest,bet vai tas ir labs ja garīgi iznikstam kristietības garā

 14. Labi kristietibas butibu atspogulo kada afrikanu tiesibu aizstavja teiktais: Kad vini atnaca, viniem bija tikai bibele, bet mums visa zeme. Tad vini teica, lai aizveram acis un noticam (to meliem un pasakam…), bet, kad atveram acis, tad bibele bija iebazta mums, bet visa zeme piedereja viniem..
  Tada luk vienkara, tipiski kristietiska sagadisanas…

 15. Atzīšanās komentārs.Pa punktiem sakārtots.
  1.Imants Lancmanis ir mans daudzu gadu CILVĒKS, sākot ar brīdi,kad “Literatūrā un Mākslā”bija nopublicēts viņa dzīvesbiedres portrets. Viņi abi – mani cilvēka mūža piemēri un apbrīnas vērtie.
  2. Pētot skolas vēsturi un uzrakstot par tās tradīcijām gandrīz 100gadu garumā, sev secināju , ka par kristietību domāju tāpat kā Lancmanis šobrīd to pateicis..Tā nes tautai svētību.
  3. Daudzas skolas savā darbā izdarījušas līdzīgus secinājumus. Tā mierīgi , bez liekas ažiotāžas.

 16. ” “Nekas labāks par kristietību un tās principiem nav izdomāts.” – šeit nu Lancmanim taisnība: kristietība un tās principi ir cilvēku izdomāti, tātad secinājums – izdomāta ir visa Jēzus dzīve, viņa veiktie brīnumi, krustā sišana, augšamcelšanās – tas viss ir izdomājums. Bet ļaudis šiem izdomājumiem tic. Apustulis Pāvils teicis, ka,m ja Kristus nav augšāmcēlies no miroņiem, tad velta ir mūsu ticība. Tātad – ja tā augšāmcelšānās ir tikai izdomāta (kā saka Lancmaņa kungs), tad ticība tai ir tikai velta laika nosišana.

  • Intervijā Lancmanis neteica vārdus cilvēces izgudrots. Ja Dievs ir tad tam jābūt domajošai būtnei, kura izdomā un izdara.

 17. Es teikšu, ka vienā otrā gadījumā arī pati zinātne ir balstīta uz pieņēmumiem. Skolā māca, ka cilvēks cēlies no pērtiķa un vispār pēc Darvina teorijas sarežģītākās dzīvības formas uz zemes esot cēlušās no vienkāršākām. Ģenētika ir pierādījusi, ka iedzimtības nesēji ir hromosomas un tur izvietotie gēni. Tad kāpēc cilvēkam, kurš ir sarežģītākā dzīvā būtne uz zemes ir tikai 46 hromosomas, bet ēzelim 66, šimpanzei 48, melnajam prusakam arī 48, karpai 104, bet parastajam osim 46, tikpat cik cilvēkam? Tad kurš no kura te cēlies, cienījamie zinātnieki? Darvinisma evolūcijas teorijas pamatā ir mainība, bet no šodienas skatu punkta mutācijas, kas ir mainības pamatā, par 98% ir kaitīgas, jo rada saslimšanas un novirzes no normālas organisma attīstības. Tomēr, ja šī teorija ir pareiza, tad kur ir starpformas starp pērtiķa un cilvēka attīstību? Tādu nav! Un tad zinātnieki spriež – izzudušas. Bet tas jau nav nekāds pierādījums, tikai fantāzijas!

  • bet vai tad Bībeles koncepts nav fantāzija?

  • Neesmu zinātniece, bet redzu, ka Jūs pilnīgi nepamatoti pieņemat, ka cilvēks ir sarežģītākā dzīvā būtne.

  • Gruti ir tad, ja iestregst 1, vai otras, ticibas, fantaziju, melu robezas un nespej saskatit neko tam pari. Kristietiska ideologija, kura ar pasu sadomatu “dievu”, “dievadelu” starpniecibu izliekas par religiju, ir tikpat patiesa ka darvinticiba, kura ari balstas tikai uz kada sadomatu un uzturetu fantaziju, iedomu ticesanas. Tapec ta nav zinatne, bet ticiba, religija, kuras “pamatojumi” ir veikli sapiti meli, vai pienemumi, kuriem ar realitati, nav, un nevar but, neka kopeja.
   Ja izlistu arpus darvinticigo blezu citigi uzbuvetas un apsargatas sienas, tad izraditos, ka jau sen ir virkne daudz sakarigaku teoriju, kuras ir gan logiskas, gan sistemiskas, atskiriba no darvinistu piedavata haosa, no kura nupat, it ka, nezin ka kkas veidojas.
   Sakot ar to, ka tada evolucija nemaz daba nepastav, arpus izdomajuma, protams. Kur kads sai bridi evolucione, kur ir tas pusformas? Nav.
   Pie tam, kas pats interesantakais, un ta saukto darvinistu apzinatu bledibu apstiprinoss, ka pats Darvins, kad izvirzija so teoriju, pienemumu, bija teicis, ka, ja tas neapstiprinasies fosiliju izrakumos, ta, evolucijas teorija, JAATMET! Bet darvinisti, visdrizak totalas aprobezotibas unj nespejas pasi neko saprast, to neatmeta, bet tikai sadomaja melus, fantazijas, uz kuram talak celta ta sapnu pils, kurai ar realitati nav neka kopeja. To apstiprina tiesi mineto fosiliju izmeklejumi, kuru jau ir vairak ka diezgan, Nav atrasts NEVIENS !!! tas teorijas apstiprinajums. Tiesi otradi, sugas, kadas tas ir bijusas pat pirms simtiem milj gadu, palikusas lidz sim dienam, kuras, protams, saglabajusas. Ttad sugas veidojas pavisam pec citiem principiem. Daleji tos deklarejis Lev Berg “Nomogenezis”.

  • Draudzes nesamaksātais NĪN Atbildēt

   Ivar, beidz apcerēt savus zinātnes pieņēmumus, tev nepadodas, tu nesaproti korelācijas. Paņem bībeli un ej baznīcā padziedi, vergs.

  • Geķīgajiem kristiešiem Atbildēt

   Dārgie kristieši, jūs esiet tik augstprātīgi….ģeķīgie latvieši, kad jūs reiz piedzīvosiet dzīvo dievu, materiālisti, kuriem tik desas luņķis interesē – tā apsaukājiet ateistus. Arī es esmu daudz lasījusi, piemēram, veco derību. Kādu morāli tur var smelties!?Kā pareizāk apkaut, nodedzināt pilsētas un izvarot?! Ļoti iespējams, ka jūs kristieši nemaz neesiet to lasījuši. Var noprast, ka par Darvina teoriju ir ļoti ļoti greizs priekšstats, starp citu cilvēks no pērtiķa nav cēlies, bet mums ir kopīgs sencis. Man ticība ir cilvēku izdomājums, ko izdomājuši lai varētu samierināties ar nāves nenovēršamību. Būtu jaukāk, ja būtu šīs pēcnāves dzīves!!! Piekrītu, bet pierādījumi?! Nav pilnīgi nekādu, pēc bioloģiskās nāves neviens nav atmodies! tupa ticēt ir vnk stulbi.

 18. Nožēlojami! Nolaisties līdz baznīckunga vāvuļošanai! No Lancmaņa neko tāDU NEBIJU GAIDĪJIS. PIETIEK ATCERĒTIES AMERIKAS INDIĀŅU IZNĪCINĀŠANU AR DIEVA VĀRDU UZ LĀUPĀM VAI HITLERA POLITIKAS ATBALSTĪŠANU, LAI SAPRASTU, CIK “GARĪGA” IR ŠĪ GARĪGĀ IESTĀDE – KRISTIETĪBA.

  • Kurā momentā kristīgā baznīca (nevis atsevišķi indivīdi) ir atbalstījusi nacismu? Kristieši, sevišķi katoļu priesteri, tika pakļaut nežēlīgām vajāšanām.
   P.S. Pirms izteikt apgalvojumus, vēlams saprast jautājumu.

   • Rīgas bīskaps Alberts dabūja Romas pāvesta svētību dibināt Daugavas krastos kristīgu vācu valsti, izkaujot šejienes baltu tautas visdrausmīgākajā genocīdā. Ap 100 000 viedāko baltiešu sadedzināti un noslīcināti t.s. raganu prāvās, “nocērtot tautai galvu”, bet pārējos pazemojot līdz lopiskumam (atceramies kungu pirmās nakts tiesības uz bauru līgavām). Par viena gada kalpošanu krustnešu ordenī – grēku atlaide uz mūžu un tiesības paturēt salaupīto.

    • Livonija nekad nav bijusi vācu valsts. Tas augstmaņi visupirms bija vietējo dižciltīgo un vācu dižciltīgo politisko laulību bērni. Pamatiedzīvotaji turpināja palikt un runāja savas valodās, valsts valoda vācu, jo Livonijā ietilpa ari somugru izcelsmes ciltis, nevarētu uzspiest kādu vietējo valodu par valsts valodu.
     Katoļu baznīca tajā laika bija politizēta, tapēc tās rīcība ar vien mazāk atgādinaāja Kristus mācību. Kristietības centra tomēr ir Kristus un viņa mācība nevis Romas baznīca.
     Ja būtu noticis genocīds mēs runātu vāciski un mums nevienam nebūtu Baltu gēnu.

    • Nokurienes šitādas šaušalīgas muļķības esi sasmēlies? Avotus vari norādit?

   • Jebkuram pāvestam, vienkāršam katoļu mācītājam, inkvizitoram vai ticīgam psihopātam ir un ir bijis viens un nemainīgs Patiesības avots – bībele. Ja to tik ļoti pārprot, tad dievs nav spējis skaidri izteikties. Galu galā no tik super varenas un gudras būtnes varētu sagaidīt, ka izdomātu kā aiznest šo superziņu visiem neizkroplotā veidā.

 19. Cilvēks nevar samierināties – kā tā, es dzīvoju kopā ar visiem, sabiedrībā, rīkojos daru un te man jāiet proj;am ar visu savu prātu – nāves sods jau no dzimšanas. Prātiņš domā – jābūt aizkapa dzīvei. Lielāku aplamību nevar izdomāt, Visas radības ir pilnīgi vienādas ar savu atšķirīgo attīstību. Visas. Cilvēks ir tāds pat dzīvnieks kā visi lopi, nu ja ar savu prātu un apziņu.
  Radītājs ir bijis, bet cilvēks savu radītāju tūkstošu vai miljonu gadu gaitā ir iznīcinājis – tur tas dievs izdomāts, pareizi izdomāts, ka pats no sevis nekas neradās. Var gadīties, ka cilvēks pēc simtiem gadu vai jau rīt atklās dzīvības izcel’šanās mākslu, kura ir tik vienkārša un elementāra kā pieci pirksti, ko tādēļ nevar atšifrēt. Varbūt to atklās kāds pamatskolnieks.
  Bet zini, cilvēku tas jaunais radījums, daudzi jauni radījumi iznīcinās, ar laiku, pataisīs par savu kalpu. …

 20. Man patīk, ka mūsu galvās klejo “slepenais Dievs – visus spējīgs radīt, sodīt, nesodīt, piedot. Vai nav vareni, slepens tāpat kā visu valstu valdību darbība.
  Imant, kādēļ tik varena būtne slēpjas no savien sodāmajiem? Slepenais tiesnesis? Slepjas krūmos un debesīs uzkāpis!

 21. Kuri tad ir tie īstenie un pareizie kristieši? Atbildēt

  Tam,ka kristietība ir pati labākā,noteikti nepiekristu,ne tikai musulmaņi,bet arī jūdaisti.Lai gan visām šīm trijām reliģijām ir kaut kas kopīgs pat ar budismu,(kas ir daudz senāka (un nevardarbīga reliģija),kaut vai,piemēram lūgšanu krelles,bet jūdaistiem vēl arī pats lūgšanas veids.Un,vai tad par pienākuimiem un morālo atbildību nerunāja jau mūsu senči,vēl pirms kristietības uzspiešanas ar uguni un zobenu? Vai Dievs netiek pieminēts daudzās mūsu tautasdziesmās? Un nav nekas dzirdēts,ka tajos tālajos laikos,zemgaļu,kuršu,lībiešu un latgaļu ciltīm būtu pastāvējusi daudzsievība,par kādu lasām Vecajā Derībā! Par vairākiem simtiem Zālamana sievu nemaz jau nerunājot! Un ar ko tad vienoja baznīca sabiedrību? Ar zemnieku klaušām,miesas sodiem,raganu sārtiem un pirmās nakts tiesībām muižniekiem? Neaizmirsīsim,ka sprediķi un lūgšanas toreiz baznīcās tika nolasītas latīniski un zemnieki no tā visa neko nesaprata!Un indulģences arī nespēja nopirkt!
  Ne tikai islāms,ir sadalījies divās naidīgās,viena otru apkarojošās grupās-šīitos un sunnītos! Arī kristiānisms ir radījis tik daudz dažādu,savā starpā konkurējošu novirzienu un pat sektu,ka te ir grūti pat runāt par kaut kādu pašas baznīcas vienotību! Mormoņi,presbiterāņi,anglikāņi,pareizticīgie,vecticībnieki,jehovieši,katoļi,kalvīnisti,baptisti,adventisti un vēl un vēl dažādu nosaukumu reliģisku grupējumu!

 22. Ja cilvēks sāk neticēt Dievam, tad viņš sāk ticēt visam pārējam.

 23. Mārtiņa Lutera vārdi, ko viņš veltījis visādiem “ap reliģiju” darboņiem – kaut jel viņi atrastu citu nodarbošanos!

 24. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Kristietīība vispirms ir likumība!!!

  Nelikumīgi un zvēriski iznīcinātā atjaunotā Rīgas Latviešu Biedrība – lūk, L A T V I E Š U galvenā problēma, jau 23 gadus!!!

  Cienījamais mākslinieks un ģeniālais latvietis nerunā par 1993.gada 18. febrāra A S I N S N A K T I kad komunisti un čekisti tautai atņēma māmuļu!

  Kad aizliedza atjaunotos, likumīgos 1938.gada Rīgas Latviešu Biedrības statūtus!

  Lasiet manu rakstu : “Mosties , celies, strādā”! (internetā)

  Valdis FREIMANTĀLS.

  • Latvija vispirms ir Māras zeme. Krustneši pirms izkāva simtiem un tūkstošiem mūsu senču un gudros, kuri zināja visu par šo zemi. Mācēja ārstēt, celt, audzēt, mīlēt un cienīt, pretī saņemot pletni un verga kreklu. Piedodiet, bet kristietība no Baltijas ir jāpatriec kopā ar visiem viltvāržiem un pašpasludinātajiem dievekļiem.

 25. Atslēgas vārds – izdomāts.

 26. ikviena reliģija ir varas ierocis, jo tās visas ir cilvēku pašu radītas. Viegli ir manipulēt ar nepierādāmām lietām un ar iebaidīšanu turēt paklausībā. Senāk tas bija vienīgais veids, kā savākt pūli, ko sauca par sabiedrību. Šodien zināšanas un arī attieksme situāciju maina un reliģijas zaudē savu nozīmi. Drīzāk ir vajadzīga sekulāra ētika.

 27. Pilnībā piekrītu Lancmanim, ka kristietība ir cilvēku izdomājums un ir viena no lielākajām afērām pasaules vēsturē.

 28. Šeit materiālisti, tur Dieva mīlestības skartie. Tīrākā segregācija.
  Tieši tas pats tonis, kā šeit apspriestajā rakstā:
  forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=478943&t=478943

 29. Te jau komentus raksta tikai materiālisti, kuri tic materiālām lietām vai pielūdz marksismu, kura moto skan apmēram tā: “Es vienmēr pats sev tuvākais, jo vēders dievs visaugstākais!”.Tāpēc arī marksisms balstīts vardarbībā un naida kultivēšanā (kaut ko atņemt, pārdalīt, jo pie manām problēmām vienmēr vainīgi būs citi). Reliģijas cenšas risināt cilvēka garīgos jautājumus, kā morāles, savstarpējo attiecību, labā un ļaunā problēmas un tml. Reliģijas sludina mīlestību (“Dievs ir mīlestība”). Cita lieta, ka uzrodas cilvēki, kuri ļaunprātīgi izmanto reliģijas kā aizsegu savu laicīgo, negodīgo, arī noziedzīgo mērķu vai varas realizēšanai (krusta kari vēsturē vai terorisms šodien). Tomēr pamatā reliģijas noliedz vardarbību. Tas ir kultūras mantojums, kurš saglabājies cauri gadsimtiem, tāpēc tikai muļķis vai aprobežots cilvēks var ņirgāties par šīm lietām. “Vērotājam” ieteiktu nepārspīlēt vienu dzejoli no Veidenbauma dzejas konteksta, jo viņš tāpat kā tu bija materiālists. Turpat var citēt arī ko citu:” Metām, metām, rīts jau ausa; Zudušas bij raizes ar; Kājas galvu knapi klausa, utt.” Un cik tur daudz ir morāles?

 30. Tāpēc ka tik nekristīgi esam tik slikti arī dzīvojam.

 31. Pēc būtības kristietība ir ļoti plastisks materiāls, derīga gan kapitālismam, dzimbūšanai, gan nelielās devās noderēja arī komunismam. Kamēr grozi to vaigu, viss ir vietā. Bet kas notiek, kad apnīk to vaigu grozīt.

 32. Imant, pamēģini opiju!

 33. Atceros senāk rakstītās rindas :
  Virs zemes nav taisnības
  Dūrei tik spēks ;
  Kas varmākam pāri dara ,
  Nosaukts tiek grēks
  Un cienīgtēvs zaglis teic sprediķus,
  Tik pacieties debesīs labāki kļūs.
  Kas laika gaitā ir mainījies? Cienīgtēvu vara gājusi mazumā,to pārņēmuši augļotāji- baņķieri visā pasaulē,kas periodiski mākslīgi rada ekonomiskās krīzes par kurām maksā visi kam ir kaut kāds sakars ar bankām.
  Starp cienīgtēviem ar zaglīgām un pedofīliskām nosliecēm gadījās arī kāds godīgs Dieva kalps,tā pat kā arī visi komunisti nebija pār vienu kārti metami.

  • Paturpināsim Veidenbaumu:
   “Bet ticīgo muļķu visvairāk ir radīts,
   Tie galviņas nokar un pasakām tic.
   Uz ceļiem tie krīt, kad sists tiek un badīts,
   Un Dieviņam pateic, kad piekrāpj tos cits.”

  • Cienīgtēvs slikts- ticību nevajag,
   Dakteris slikts-medicīnu nevajag,
   Skolotājs slikts-izglītību nevajag…tā varam noliegt visu .

 34. …un arī sliktāks…

 35. Ja Lancmanis domātu, ka cilvēces literārais mantojums var kalpot morālei un ētikai, es piekristu.
  Bet I. Lancmanis saka, ka nav nekā labāka, kā motivēt cilvēkus viņus apčakarējot.
  Kristietības balsts un būtība ir cilvēka pazemošana (bezierunu grēcīgums kopš dzimšanas).
  Līdz šim Imantu Lancmani uzskatīju par garīgu cilvēku.

  • ……………… kalpot morālei un ētikai,………. Labāk raksti- tikumam. Morāle spranču, ētika grieķu valodā.
   latviešiem ir tikums.
   Ja sāksim domāt un runāt latviski, visādi mesianismi, muslimismi aizies tur kur tiem jābūt. Tas ir vardarbības pasaulē. Krāpšanas un liekulības varturībā.
   Vecums nenāk viens!

 36. Nav izdomats nekas labaks par meliem un liekulibu, totalitarismu, kurs telo labino? Principi ne ar ko neatskiras no komunistiskajiem, tapat ari fasistiskajiem, kur vardi, kuru vertiba ir tikai “makaronu sakarinasana uz naivo ausim”…, ir tiesa pretruna ar darbiem.Nozelojami.
  It seviski, ka tapat ka komunistiem, deklareta darbalauzu laime ir meli, lai uz ta parazitetu istakie vergturi, kristiesiem “dievs” ir tas kungs, faktiski jebkurs kungs, gans, kuram jaklausa nedomajot, jo reala dieva tiem nav, jo nav tada dieva, kam jelkad butu dzimis Jezus. To sacereja 4. gs imperatora Konstantina uzdevuma, lai valditu pret sacelusos puli, izmantojot to elku.
  Ne velti tads “garigums” tika visa pasaule nests ar zobenu un asinim, iznicinot veselas tautas un civilizacijas. Neko teikt, nav izdomats nekas labaks… Ka nav kauna?

  • Kristietiiba ir laba, taisniiga, piedodosa? Mulkibas. Tur rakstos sludina: “Jus busiet mani draugi, ja dariisiet, kaa es PAVEELU!” Tur saka:”Nesiet manus kambarus pilnus!” Tur baida: “Es naaksu nevis ar mieru, bet ar zobenu!”. Tur nicina gimeni: “Kas neieniist savu teevu un maati, tas nav manis cieniigs.” Tur liek zemoties, paciest: “Katra vara ir no dieva iecelta; dievs labi dar ko dariidams” u.t.t. Liekulo un melo uz nebeedu, sola, ka visi ticiigie reiz celsies augsaa “savaa miesaa”, bet neticiigie vaariisies ellee… Atnaaca krusta karos, ar varu un viltu kristiija, sanaidoja un paverdzinaaja Baltijas senaas, paartikusaas ciltis. Tagad esam padeviigi un novaajinaati, klanamies visiem veejiem. Paldies Lancmanim par Rundaali, bet te nu vins runaa sveso melnsvaarcu garaa.

 37. Nudien, kas var būt labāks par šo, ja pūlis jānotur īsā pavadā, bet vardarbība īsti neder …

 38. Lancmani par valsts prezidentu

Draugiem Facebook Twitter Google+