×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Imants Resnis: “Lielais dzintars” vizuāli gāžas… (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Liepājas koncertzāle “Lielais Dzintars” ir viens no nozīmīgākajiem arhitektūras objektiem jauno laiku Latvijā, tomēr tas nav īstenots līdz galam, vēl nepieciešama otrā un trešā kārta, uzskata “Lielā dzintara” idejas tēvs un neatlaidīgais virzītājs, diriģents Imants Resnis.

Galvenā ieeja ēkas projektā sākotnēji bijusi paredzēta otrā stāva līmenī pa īpašu slīpumu jeb tiltu pāri Radio ielai. Projektā bijušas paredzētas arī slīdošās kāpnes, bet pašlaik ir tikai kuģa trapam līdzīgas pagaidu trepes, kuras neviens nelieto, bet publika iet pa pirmo stāvu, kas nekad nebija domāts kā galvenā ieeja. Tilta galā bija paredzēts vēl īpašs būvapjoms trīs stāvu augstumā – kā trešā kārta. Šī daļa ir svarīgs kompozicionāls elements, kā atsvars.

“Mēs paši daudz ko esam sacūkojuši, tādus objektus kā “Lielais Dzintars” jāceļ ar vīziju, nevar rēķināt, ka tas izmaksās vienu vai divus miljonus vairāk. Nākotnei tas taču ir sīkums. Tādus namus labākajā gadījumā ceļ reizi simts gados, bet, visticamāk, – vēl retāk,” ir pārliecināts Imants Resnis.

Pilnu interviju ar Imantu Resni lasiet “Latvijas Avīzes” pielikumā “Kultūrzīmes” otrdien, 8. martā vai e-lasītājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Neesmu bijis Lielajā Dzibntarā, bet, cik zinu, dzintars no zupas atšķiras ar to, ka dzintarā muša ir ieguvums, bet zupā – zaudējums.

  2. Cik man zināms, projekta realizāciju sacūkoja Dālderis, kurš neko nesaprotot aktīvi rosījās. Riktīgs Āzis pa dārznieku. Cerams, ka Saeimā vismaz sēž un klusē, citādi vēl kādu likumu pieņems, ka mums visiem būs obligāti jānošaujas.

    • Bet cik man zināms, tikai pateicoties Dāldera sagādātajiem 35 miljoniem šī simts gadus lolotā ideja par koncertzāli Liepājā ir realizējusies, jo Liepāja pati neko būvēt netaisījās.Neviens neliedza Resnim pašam deviņu gadu garumā uzbūvēt kaut mazmājiņu Liepājā, bet to pašu nebija spējīgs panākt. Kritizēt citu paveikto nav liela māksla.

      • Dālderis sagādāja no mecenātiem, staigāja lūdzās krāja???? Viņš iztērēja tātad 39 miljonus nodokļu maksātāju naudas, būdams konkursa kārtā neizraudzīts, bet pie siles skrienošs, pašiedomīgs tēvainis, kam Resnis traucēja Liepājā, jo bija skaidrs, ka ar viņu neko nevarēs sarunāt, nekādi otkati Dālderi nesasniegs. Un lūk rezultāts – vaigi uzblīduši no NODOKĻU MAKSĀtĀJU naudas, bet koncertāle ar trūkumiem, jo citādi nebūtu iespēja silē turēt priekškājas. Un vēl paša ieliktenis diriģents tāds pats neizdevies, bet laikam jau arī ir kāds no tā labums.

  3. Taa eeka tajaa graustu rajonaa izskataas vienkaarsi smiekliiga un bezgaumiiga, kaads atkal pasildiija savas rocinas!

Draugiem Facebook Twitter Google+