Kultūra
Mūzika

Imants Zemzaris koncertciklā “Runā ar komponistu…” sastaps Emili Melngaili 0

Publicitātes foto

Svētdien, 12. aprīlī, plkst. 14 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 11. stāvā notiks koncertcikla “Runā ar komponistu…” otrais pasākums, kurā komponists Imants Zemzaris atskaņos Emiļa Melngaiļa (1874–1954) klaviermūziku, portāls LA.lv uzzināja bibliotēkā.

Cikla pirmajā tikšanās reizē Pēteris Vasks klātesošos mudināja ieklausīties ne tikai savā, bet arī Artūra Grīnupa (1931-1989) mūzikā. Šīs reizes viesis I. Zemzaris ies soli tālāk, aicinot gan ieklausīties kāda amatbrāļa mūzikā, gan pats to atskaņojot. Kopā ar vijolnieku Arvīdu Zvaguli tiks izpildītas arī E. Melngaiļa radītās tautasdziesmu un deju apdares vijolei un klavierēm.

I. Zemzaris pianista ampluā oriģināli un dziļi izgaismojis ne tikai savu mūziku. Kopš 20. gadsimta 90. gadiem viņš regulāri piedāvājis iepazīt arī mazzināmas latviešu klaviermūzikas lappuses, veidojot Jāņa Ivanova, Volfganga Dārziņa un E. Melngaiļa skaņdarbu programmas un CD ierakstus.

“1928. gadā Emilis Melngailis izdeva vairākus žurnāla “Austrums” numurus. Pats mākslinieks atzina – tas bijis mēnešraksts mākslai, dzīvei un senatnei. Šķiet, tieši par mākslu, dzīvi un senatni Melngaiļa iedvesmots svētdien būs gatavs runāt arī Imants Zemzaris. Viņa paša mūzika – skaņdarbs altam solo “Es vēl pa fjordiem…” un Sonāte altam un klavierēm skanēs jaunā ventspilnieka Dāvja Sliecāna un autora interpretācijā. Turklāt ļoti zīmīgu un interesantu šo koncertu padara fakts, ka A. Zvaguļa tēvs – arī Arvīds Zvagulis – savulaik muzicējis Melngaiļa izveidotajā instrumentālajā ansamblī “Deviņi bāleliņi”,” stāsta Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

Koncertciklu “Runā ar komponistu…” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LNB atbalstu rīko Latvijas Mūzikas informācijas centrs.

Bezmaksas ielūgumus uz 12. aprīļa koncertu iespējams saņemt LNB reģistratūrā (Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā) un Latvijas Mūzikas informācijas centrā (Skārņu ielā 4, iepriekš piesakoties pa tālruni 26387332).

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Dižkoncertā izdejos horeogrāfu – šī gada jubilāru – veidotos rakstus
15 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Atkārtoti izlaista Anša Cīruļa veidotā pirmā Latvijas Republikas pastmarka
15 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Noskaties: leģendārais pokemons Pikačū jaunā filmā kļūs par detektīvu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
6 stundas