×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

Imigranti dzer, kakā krūmos un pārslogo veselības aprūpi, sūrojas Bostonā (12)

Foto - LNT ZiņasFoto - LNT Ziņas

Anglijā ir pārāk daudz imigrantu no Polijas, Latvijas, Lietuvas un Rumānijas, tamdēļ steidzami jāievieš stingri ieceļošanas noteikumi, – tā vērtē LNT Ziņu uzrunātie daļa britu Bostonas pilsētā.

Viņi par problēmām sauc austrumeiropiešu nevēlēšanos integrēties un spiedienu uz sociālajām un veselības aprūpes infrastruktūrām. Bostona ir kļuvusi par iebraucēju galamērķi, jo tur ir tūkstošiem darbavietu fabrikās, fermās un noliktavās.

“Pērn mums bija problēma ar austrumeiropiešu dzērājiem, kuri regulāri piekakāja ielas un krūmus. Kakāšanas problēma bija tik liela, ka tika nolemts krūmus likvidēt. Tas ir pretīgi!” Tā LNT Ziņām atzīst Endžija Kuka, kas ir Bostonas zināmākā imigrācijas pretiniece, jo piedalījusies vairāk nekā 30 televīzijas debatēs par imigrācijas negatīvajām sekām.

Tāpat viņa pauž neapmierinātību, ka liela daļa imigrantu tiek turēti karavānu parkā. Pēc skata gluži kā tādas bēgļu nometnes Itālijā vai Grieķijā, bet Bostonas pievārtē, karavānu parkā, aiz dzeloņstiepļu žoga dzīvo imigranti no Austrumeiropas. Viņu skaits vairāki simti. Te lielākoties rumāņi, bulgāri un ungāri. Iepriekš šeit daudz bijuši latviešu. Karavānu parka vienā pusē – lauks, uz kura audzē dārzeņus, otrā pusē – pārstrādes fabrika.

Karavānu parks Bostonā. Foto - LNT Ziņas

Intervijā LNT Ziņām bostoniete Kuka vērtē, ka karavānu parks “izskatās kā koncentrācijas nometne.” Viņa pieļauj, ka imigranti strādā 12 stundas dienā un no teritorijas izkļūst tikai tad, ja izsauc taksi, jo nav atļauti privātie auto. Endžija vērtē, ka dzīvošana izolētā lauku apvidū nozīmē imigrantu nespēju integrēties.

Lai mazinātu integrācijas plaisu un iebraucējus izvilktu no izolācijas burbuļiem, Bostonas dome plāno šogad rīkot vairākus starptautiskos festivālus. Tajos abas konfliktējošās puses tikšot savestas kopā.

Anglijas lauksaimniecības pilsētā Bostonā esot vislielākais austrumeiropiešu imigrantu blīvums. Te arī sliktākie integrācijas rādītāji visā Lielbritānijā.

Nekontrolētās imigrācijas no Eiropas Savienības dēļ britu pacietības mērs pērn bija sasniedzis galējo robežu, un tieši Bostonā bija vislielākā vēlme izstāties no Eiropas Savienības. 76% iedzīvotāju nobalsoja par Brexit, tamdēļ Bostonu mēdz dēvēt arī par Lielbritānijas Brexit galvaspilsētu.

Bostonas domes deputāts Antuāns Doni par problēmu sauc pilsētas budžeta nespēju tikt līdzi arvien pieaugošajam skaitam imigrantu: “Sekas izjūt skolas. Tajās vairs nav vietu. Bostonā ir skolas, kurās 70% bērnu ir imigranti. Milzīgi naudas resursi tiek tērēti tulkiem. Tāpat ir apkaunojoši, ka pieaugušie migranti, kas dzīvojuši te pat piecus gadus, nav spējuši iemācīties angļu valodu, lai pat pie ārsta bez tulka pateiktu, kas sāp. Valdība arī nespēj mums sniegt papildus finansējumu.”

Iebraucēju skaits arī radot spiedienu uz vietējām slimnīcām un ārstu praksēm. Līdz šim visai izplatīts ir bijis medicīnas tūrisms, tostarp migranti no Latvijas veduši uz Angliju savus slimos radiniekus ārstēt par brīvu. NHS jeb Nacionālais veselības dienests sniedz bezmaksas veselības aprūpi.

Džeks, Bostonas iedzīvotājs: “Pārāk daudz cilvēku ielaists iekšā. Kad tas apstāsies? Esam jau pārpildīti. Nacionālais veselības dienests netiek galā ar lielo imigrantu skaitu, ir milzīgas rindas pie ģimenes ārstiem. Ja iepriekš bija jāgaida divas dienas, tagad līdz trīs mēnešiem.”

Bostonas ostā sastaptais anglis Džons vērtē – vietējie uzņēmēji ir vienīgie, kas vēlas imigrantus. Britu fermeru apgalvotais, ka angļi jau nu nestrādās mazkvalificētos darbus, esot meli. Viņiem vajagot imigrantus tikai naudas taupīšanai, un šī merkantilā attieksme esot sabojājusi idillisko angļu pilsētiņu.

Džons, Bostonas iedzīvotājs: “Visi britu fermeri ir miljonāri. Labumu guvēji. Braukā ar dārgām mašīnām. Viņi nodarbina tikai migrantus, jo var maksāt zemas algas. Angļi darītu šos darbus migrantu vietā, ja alga būtu lielāka. Salīdzinājumā ar iebraucējiem, kas dzīvo kopmītnēs, mums angļiem ir lieli rēķini par saviem mājokļiem.”

LNT Ziņu uzrunātie bostonieši ironizē – angļu valodu dominējoši pilsētas centrā varot dzirdēt vien tikai divas reizes nedēļā – trešdienās un sestdienās – tirgus dienās. Pārējā laikā visapkārt austrumeiropiešu valodas.

Arī rakstveida uzraksti imigrantu valodās parādījušies daudzviet pilsētā.

LNT Ziņas reportāžā no Bostonas rāda ielas, kur vietējā pašvaldība izvietojusi paziņojumu trīs valodās – latviešu, krievu un poļu, ka alkohola lietošana sabiedriskās vietās ir sodāma rīcība līdz pat 500 mārciņām.

Citādi angļi netiekot galā ar austrumeiropiešu dzeršanas tradīcijām. Angļi skaidro – Bostonas pilsētas centrā var redzēt visai daudz iereibušus cilvēkus, sevišķi vakarpusē, kad migranti atgriežas no darba.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Marksisti jau mēģināja naudas vietā likt skaistu, sadomātu vienlīdzības ideju, kā cilvēks varētu dzīvot un strādāt, neskrienot pakaļ naudai. Diemžēl homo sapiens ir tā uzbūvēts, ka bez šī naudas dzinuļa čiks vien no visa tā sanāca. Nauda ir tas universālais līdzeklis, ar kuru cilvēks savā dzīvē var un spēj apmierināt visas savas vajadzības un intereses, tas ir vispusīgs dzinulis , kas spiež viņu darboties. Un nekas labāks pasaulē nav izdomāts, lai viņš labprātīgi un bez piespiešanas skrietu un darbotos. Var jau lamāt kapitālismu vai citu iekārtu, bet tā ir tikai sistēma, kura dod viņam iespēju šo naudu individuāli pelnīt. Jo visos laikos cilvēku vada intereses un vispirms individuālas intereses, kas virzītas uz viņa vajadzību apmierināšanu. Viss pārējais ir tikai frāzes un lozungi (kā pārdalīt, vai atņemt citu nopelnīto), kas tikai noved pie konfliktiem un visādām traģēdijām sabiedrībā.

 2. Tā jau ir tā kapitālisma odziņa- pelnīt, pelnīt par jebkuru cenu…Ja katrs savā zemē pietiekoši maksātu un cilvēks varētu nopelnīt iztikai,diez vai viņš dotos diriģēt zem sveša krūma..Šāda cilvēku piespiedu sajaukšana neko labu nedos nevienai nācijai.Eiropas savienībai jāizdomā modelis,lai lielie uzņēmumi būtu ieinteresēti izvietot savas ražotnes visās ES valstīs vienmērīgāk,lai cilvēkiem maizes gabala dēļ nav jābojā dzīvi citu valstu vietējiem un, lai katrs cilvēks ir visnoderīgāks ir savai zemei,ierastai videi.Vai tā nav miljardieru peļņas kāre,ka Āfrikā cilvēki mirst badā…Neticu,ka nav tik attīstītu cilvēku ,kuri varētu izdomāt kā piesaistīt darbam,bet maljonāru rijīgums to neļauj…visur un par jebkādu cenu nauda,nauda!

 3. Interesanti, šis raksts ir žurnalista darbs vai propagandista? Cik par tādu var saņemt vienā reizē?

 4. Paldies Dievam, ka šī tautas “labākā” daļa nu ir prom un “nes” savu kultūru un civilizāciju angļiem. Bet mēs te par viņiem turpinām vaimanāt: “Brauciet atpakaļ”! Angļi tagad uz savas ādas izbauda, ka liela daļa šo
  imigrantu , tāpat kā Latvijā ne integrēties, ne valodu mācīties negrib, tikai vienīgi izmanto šīs valsts materiālos un sociālos labumus. Tie, kas brauc pelnīt, ir lielā mazākumā. Tāpēc jau viņi to “Brexit” uztaisīja, bet stulbākais ir tas, ka to nesaprot arī ierēdņi Briselē.

 5. Austrumeiropas iedzīvotāji tomēr ir audzināti eiropeiskā garā un kaut ko zina par “civilizāciju”. Turklāt viņi uz UK brauc strādāt un nopelnīt, kas pašu mājās nav iespējams. Tātad ir mazākais drauds britu nācijai. Citādi ir ar ieceļotājiem no arābu un Āfrikas valstīm, kuri gan, ja pareizi saprotu, gaļas, zivju un dārzeņu “faktorijās” nestrādā.

 6. Bostona ir kļuvusi par iebraucēju galamērķi, jo tur ir tūkstošiem darbavietu fabrikās, fermās un noliktavās. Tātad – ir darba vietas, vajag darba rokas, nākamais solis – padomāt, kur dzīvos ” pārējās ķermeņa daļas”. Ja vietējie paši negrib strādāt dārzeņu laukos un pārstrādes fabrikās, tad viņiem ir iespēja mācīt valodu un vietējās tradīcijas iebraucējiem.
  Vēl domāju par frāzi – Latvijas iedzīvotāji ved savus radiniekus ārstēties, bet no savas apkaimes tādus gadījumus gan nezinu. “Manējie angļi”, kad atbrauc, te iet labot zobus un apmeklē citus dakterus, atbilstoši, protams, samaksājot….

 7. Bet vinjiem ir pilniga taisniba! Butu man teiksana es visus tos musu balelinjus izmestu no turienes un atsutitu atpakal uz Latviju!

 8. Visi šie imigranti Atbildēt

  nāk no zemēm kuras 50 gadus bija pakłautas Krievijai un kuras Krievija garīgi un materiāli izsūca, izkropłoja un iedzina nabadzībā.

  • Nepolitkorektas domas Atbildēt

   Pat te kāds pamanās iepīt Krieviju! Bet patiesība ir tā, ka pasaulē dzīvo tautas, kurām ir dažāda kvalitāte. Un latvieši diemžēl pieder pie viduvējas kvalitātes tautām un nav te krievi vainīgi.

 9. Bet nēģeri, arābi un pakistānieši drātē angļu meičas, zog un visi ir laimīgi.

 10. Nešaubos. Bet angļiem mēģina tagad sašūpot valdību un neļaut glābties.

Draugiem Facebook Twitter Google+