Pasaulē
Eiropa

Imigranti Somijā izvaro divas skolnieces 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/LETA

Somijā šonedēļ aizdomās par divu 14 gadus vecu skolnieču izvarošanu aizturēti divi imigranti, vēsta Somijas mediji.

Somijas pilsētā Raisio, kas atrodas valsts dienvidrietumos, aizdomās par nepilngadīgas meitenes izvarošanu aizturēts 19 gadus vecs vīrietis, kuram Somijā piešķirts patvēruma meklētāja statuss. Vīrieti tiesa šodien apcietinājusi.

Par nepilngadīgas meitenes izvarošanu aizdomās turētais vīrietis Somijā dzīvo jau gadu. Policija informējusi, ka cietsirdīgais un nežēlīgais notikums pret bērnu risinājies šā gada 24. novembrī kādā pilsētas privātmājā, kurā patvēruma meklētājs seksuāli uzmācies un izvarojis meiteni.

Kamēr notiek izmeklēšana policija sīkāku informāciju nesniedz.

Līdzīgs noziegums šonedēļ noticis valsts ziemeļos Kempelē, kur aizdomās par 14 gadus vecas meitenes izvarošanu apcietināts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs no Afganistānas.

Somijas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz policijas teikto, vēsta, ka meitenei ap plkst. 22.30 vakarā uzbrukuši divi pusaudži. Viens no tiem viņu izvarojis.

Policija, kuru izsaukuši divi garāmgājēji, ar dienesta suņu palīdzību uzbrucējus uz karstām pēdām aizturējusi kādā dzīvoklī. Pēc nopratināšanas viens no aizdomās turētajiem atbrīvots, jo viņš uzbrukumā neesot bijis iesaistīts.

Saistītie raksti

Somijas sabiedrībā uzplaiksnījis sašutums par skandalozajām skolnieču izvarošanas lietām, raisot vēl lielāku nepatiku pret bēgļu uzņemšanu. Vietējie iedzīvotāji atzīst, ka ir šokā par notikušo un baidās par savu bērnu drošību. Šodien pilsētā plānotas protesta akcijas pret bēgļu uzņemšanu.

Reaģējot uz sabiedrības sašutumu, Somijas iekšlietu ministrs Peteri Orpo solīja veikt izmaiņas likumdošanā, kas ļauj nekavējoties izraidīt patvēruma meklētājus par smagiem noziegumiem.

LA.lv