×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Imigranti šturmē eirotuneli (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas un Britānijas varas iestāžu līdzšinējie kopīgie centieni nepieļaut imigrantu iekļūšanu Lamanša tunelī Francijas ostas pilsētā Kalē bijuši neveiksmīgi. Imigrantu straumes turpina ieņemt tuneli, sagādājot galvassāpes ne tikai abu valstu valdībām, bet arī kravas pārvadātājiem Eiropā.

Kalē šobrīd kļuvusi par tranzīta punktu simtiem imigrantu no Āfrikas, Tuvajiem Austrumiem un Āzijas, kuri cenšas nelegāli nokļūt Britānijā. Vismaz 1500 imigranti cerībā sasniegt Britāniju naktī no otrdienas uz trešdienu centušies iekļūt Lamanša tunelī Francijas ostas pilsētā Kalē. Arī iepriekšējā naktī tunelī centās iekļūt aptuveni 2000 imigrantu. Viens imigrants incidentā gājis bojā. Pēc šī nāves gadījuma bojāgājušo imigrantu skaits pie Lamanša tuneļa kopš jūnija sasniedzis deviņus.

Pēc tūkstošiem nelegālo imigrantu mēģinājumiem pēdējās dienās pa Lamanša tuneli iekļūt Britānijā tās premjers Deivids Kemerons, kurš tobrīd bija vizītē Singapūrā, izteicis satraukumu par situāciju Kalē un solījis darīt visu iespējamo, lai novērstu šādus notikumus. Britānijā vakar valdības ārkārtas komitejas “Cobra” sanāksmē nolemts pastiprināt drošības pasākumus Kalē. Viens no risinājumiem varētu būt papildu žogu izvietošana vietās, kurās var piekļūt vilcienam, paziņoja iekšlietu ministre Terēza Meja, kas vadīja sanāksmi. Britānija piešķirs vēl 10 miljonus eiro drošības uzlabošanai Lamanša tuneļa Francijas pusē. Tā būs papildu nauda jau iepriekš solītajam 21 miljonam eiro drošības pastiprināšanai Kalē ap ostu un tuneļa ieeju.

Francijas Iekšlietu ministrija uz Kalē nosūtījusi 120 policistus, lai novērstu iespējamu nemieru izcelšanos un aizsargātu Lamanša tuneli pret turpmākiem nelegālo imigrantu mēģinājumiem iekļūt tajā, raksta avīze “The Telegraph”. Tikmēr vairāki britu politiķi bezdarbībā un krīzes nerisināšanā vaino Franciju, aicinot vispār slēgt satiksmes mezglu Kalē, līdz Francija saņemsies kaut ko darīt. Britānijas premjers Kemerons vakar izteicies, ka “nevēlas ar pirkstiem rādīt uz vainīgajiem”, viņu citē aģentūra “Reuters”.

Arī kravas pārvadājumu apvienības uzskata, ka tieši Francija nav spējusi risināt šo situāciju. Autovadītāji stāsta, ka situācija ir kļuvusi nekontrolējama. Nelegālie imigranti braucošiem auto priekšā met ķieģeļus, mēģinot apturēt automašīnas, lai tiktu tālāk. Tiek traucēti kravas pārvadājumi, radot kompānijām Eiropā milzu zaudējumus. “Kalē krīze ietekmē visu kontinentu, jo kravas pārvadājuma plūsma tiek apturēta un netiek piegādātas preces,” situāciju skaidroja “RPK Foundation” pārstāvis Filips Gomms, piebilstot, ka tā vairs nav lokāla – divu valstu, bet gan Eiropas mēroga krīze.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs kritizējis “Eurotunnel” administrāciju, bezdarbībā vainojot tās drošības dienestu. “Eurotunnel” pārstāvis noraidīja pārmetumus, vēršot uzmanību, ka šogad vien kompānijas darbinieki novērsuši 37 000 cilvēku mēģinājumu nokļūt Britānijā, aicinot Parīzi un Londonu pienācīgi reaģēt uz krīzi.

Jūnija vidū Kalē jau tika pastiprināti drošības pasākumi, tomēr līdzšinējie pasākumi nav bijuši tik stingri, lai novērstu imigrantu tīkojumus nokļūt Britānijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par 10 milj. var sapirkt pietiekami munīciju lai tunelī būtu miers.

  2. Tajā galā lielie pabalsti un tos dod uz visu mūžu… Kādēļ necensties? == nestrādāja – nestrādā- un nestrādās…

Draugiem Facebook Twitter Google+