×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Imigranti uztur spriedzi Eiropā (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Imigrantu rindas pie patvēruma uzņemšanas centra futbola stadionā Grieķijai piederošajā Lesbas salā.

Šodien Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers iepazīstinās ar jauno plānu bēgļu sadalei Eiropas Savienības dalībvalstīs. Tikmēr imigrantu straumes turpina plūst uz Eiropu. Grieķijas valdība un ANO bēgļu aģentūra vakar nosūtīja papildspēkus uz Grieķijai piederošo Lesbas salu, kur palielinājusies spriedze lielā nelegālo imigrantu pieplūduma dēļ. Vācija paziņojusi, ka varētu uzņemt pat pusmiljonu bēgļu ik gadu.

 

Vietējie iedzīvotāji paliek mazākumā

Grieķijas salās pašlaik ir 30 tūkstoši nelegālo migrantu un no šī skaita 20 tūkstoši ir Lesbas salā, paziņojusi ANO bēgļu aģentūra. Nelegālo imigrantu skaits jau vairākas reizes pārsniedz salas iedzīvotāju skaitu, atzīmē mediji. Lai savaldītu tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas centās iekļūt prāmī uz valsts kontinentālo daļu, policistiem nācās izmantot stekus. Grieķijas valdība un ANO bēgļu aģentūra vakar nosūtīja papildu kuģus un personālu patvēruma meklētāju reģistrācijas procesa paātrināšanai. Imigrantu uzņemšanas centrs, kas pārvietots uz futbola stadionu, turpmāk strādās diennakts režīmā, lai paātrinātu bēgļu uzņemšanas procesu. Grieķijas imigrācijas lietu ministrs Janis Muzals brīdināja, ka situācija Lesbas salā var kļūt sprādzienbīstama, ierodoties arvien lielākam skaitam imigrantu no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas. Aptuveni 2500 imigrantu bloķēja galveno salas autoceļu, prasot viņus nekavējoties nosūtīt uz kontinentālo Grieķiju. No turienes viņi plāno doties tālāk uz turīgākām Eiropas valstīm, piemēram, Vāciju vai Austriju. Sadursmes izcēlušās arī starp dažādu tautību bēgļiem. Neapmierinātību izraisījis noteikums, ka reģistrācijā priekšroka tiek dota patvēruma meklētājiem no Sīrijas. Daudzi no imigrantiem ir sīrieši, kuri ir atbraukuši laivās no tuvējās Turcijas piekrastes. Lielākā daļa imigrantu pulcējas salas galvaspilsētā Mitilinē cerībā nokļūt uz kuģa, kas tos nogādās kontinentālajā Grieķijā, lai turpinātu ceļu uz turīgajām Rietumeiropas valstīm. Viņi guļ zem klajas debess, un viņiem nav pieejamas nedz tualetes, nedz dušas. Šiem pagaidu viesiem pilsētā netiek izdalīta pārtika un dzeramais ūdens, taču arī nometnēs apstākļi nav labāki. Bēgļu neapmierinātību izsauc arī reģistrācijas procesa kavēšana. Kāds bēglis intervijā “Euronews” pastāstīja: “Nav zināms, cik cilvēku vispār šeit atrodas. Grieķijas varasiestādes netiek galā ar dokumentu noformēšanu. Tāpēc nākas grūstīties un cīnīties līdz pat nāvei, lai kaut ko panāktu.” Arī kritiķi atzīst, ka vietējās varasiestādes ar situāciju netiek galā un kavē raitākas uzņemšanas sistēmas izveidi. Pārsvarā ar to nodarbojas brīvprātīgie un humānās palīdzības organizācijas, kas piegādā bēgļiem un viņu ģimenēm ēdienu un sniedz medicīnisko palīdzību.

 

Ungārijā turpinās bēgļu straumes

Imigrantu sadursmes ar policiju notikušas arī Ungārijā uz Serbijas robežas. Simtiem imigrantu izlauzās cauri policijas kordonam un devās tālāk kājām uz Budapeštu, vēsta BBC. Līdzīga situācija izveidojās pēc aptuveni 300 nelegālo imigrantu izbēgšanas no Reskes patvēruma meklētāju nometnes, lai dotos tālāk uz Austriju vai Vāciju, kas ir nelegālo imigrantu īstais galamērķis. Ungārija pašreiz kā tranzītvalsts piedzīvo bezprecedenta nelegālo imigrantu pieplūdumu. Pēdējā laikā valstī ieradušies vairāk nekā 100 000 cilvēku. Vakar Eiropas Komisija paziņoja, ka piešķirs Ungārijai ārkārtas palīdzību – četrus miljonu eiro – imigrantu krīzes risināšanai.

 

Vācija uzņems pusmiljonu bēgļu

Dažus turpmākos gadus Vācija varētu uzņemt 500 000 bēgļu katru gadu, paziņojis Vācijas vicekanc­lers Zigmārs Gabriēls. “Es ticu, ka mēs noteikti varētu tikt galā pusmiljona robežās vairākus gadus,” vēsta aģentūra AFP, atsaucoties uz vicekanclera teikto televīzijā ZDF. Viņš skaidroja, ka Vācija ekonomiskās situācijas dēļ var atļauties uzņemt lielāku skaitu imigrantu. Berlīne paziņojusi, ka centīsies panākt obligāto bēgļu uzņemšanas kvotu noteikšanu visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Vācijas pozīciju atbalsta arī Francija. Francijas prezidents Fransuā Olands jau apstiprinājis, ka valsts uzņems 24 000 imigrantu. Britānija, kas iepriekš bija noraidoša papildu bēgļu uzņemšanā, apsolījusi piecos gados uzņemt 20 000 cilvēkus no Sīrijas. Vācijas kanclere Angela Merkele uzsvēra, ka arī citām Eiropas valstīm aktīvāk jāiesaistās krīzes situācijas risināšanā un jāuzņem vairāk patvēruma meklētāju. Viņa asi kritizēja valstis, kas neiesaistās krīzes risināšanā, un brīdināja par sekām: “Ir nepieņemami, ka dažas valstis runā tā, it kā šī krīze uz viņiem neattiektos. Šāda pieeja ilgtermiņā nedarbosies. Tam būs sekas, kaut arī mēs to nevēlamies,” Merkeles teikto preses konferencē Berlīnē citē BBC. Vienlaikus viņa atzina, ka nelegālo imigrantu pieplūdums tuvākajā nākotnē izmainīs Vāciju. Interneta vietne “Politico”, atsaucoties uz kādu augsta ranga Eiropas Savienības amatpersonu, ziņo, ka tiek apsvērta arī sankciju ieviešana pret tām valstīm, kuras atteiksies uzņemt patvēruma meklētājus. Tajā pašā laikā Berlīne izpelnās arvien skaļāku kritiku, ka tā ar saviem bezatbildīgajiem solījumiem uzņemt tūkstošiem patvēruma meklētāju tikai mudina arvien jaunus nelegālos imigrantus sākt ceļu uz Eiropu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Mēs arī tā domājam Atbildēt

  Par uzpirkto tipu “piketu par bēgļiem”
  09.09.2015 22:39
  giro 09.09.2015 19:43

  Atbrauks atobus ar 50 uzpirktiem cilvekiem . Pec tam blaus pa viem kanaliem , ka LV ar platam rokam gaida imigrantus.

  hehe 09.09.2015 19:44

  Vai atkal bildites ar sievietem un berniem nevis teeviniem kas sastada 90 procentus no “vajatajiem” beglisiem ja tos ta var nosaukt. Laikam presei sanemta pavele no briseles pie visiem rakstiem likt klat shaadas zelabainas bildites

  Nja 09.09.2015 19:47

  Žēl,ka pieteiceja ir sieviete…! Ta varētu pa purnu…! Kaut gan tautas nodevējus nešķiro un kad pienāk atmaksas laiks…! Cūcība! Kategoriski pret šādiem te pasācieniem! LATVIJA IR PRET!

  Par Tautas ienaidniekiem 09.09.2015 22:18

  – visus šos uzpirktos migrantu “atbalstītājus” ir jādokumentē,jāfotografē un jāizmanto,kad pienāks laiks šos neliešus atmaskot vai sodīt

  Viens pareizais risinājums 09.09.2015 22:1
  Melita
  08.09.2015 15:58

  esmu pārliecināta, ka šī masveidīgā migrantu uzņemšana no Āfrikas uz ES, nekādu pozitīvu risinājumu nevar dot.Tieši otrādi, tā nesīs sajukumu, nabadzību, lielas problēmas un pat konfliktus, kas var novest pie vardarbības.Risinājums ir jārod tieši Āfrikā – konfliktu zonās.Kam izdevīgi to ignorēt, kādēļ klusē NATO, ANO, klusē valdības, arī mūsu un klusē arī visas cilvēktiesību aizstāvības organizācijas. Kas un kā to panāk?!

  NEKĀDĀ ZIŅĀ UN NEVIENU ! 09.09.2015 22:26

  NAV BIJIS REFERENDUMS,PAR SATVERSMĒ PAREDZĒTO PILSOŅU KOPUMA MAIŅU PSRS OKUPANTUS PRETTIESISKI “NATURALIZĒJOT”, DEOKUPACIJAS, DEKOLONIZĀCIJAS VIETĀ,ARĪ AR ĀFRIKAS MIGRANTIEM NEDRĪKST PILSOŅU KOPUMU PALLIELINĀT BEZ REFERENDUMA – NEVIENS MIGRANTS TE NEBŪS PRET TAUTAS GRIBU UN TAUTA SAKA NĒ!

 2. vacija katru gadu njems pusmiljonu,nu tad jau tur visa afrika gribaees dzivot,kapec gan ne.Ka ari visas slimibas bus lidzi,superigi,vai nee?

 3. robežas ir jāsargā Atbildēt

  Tēviņus turēt cietumos tik ilgi, kamēr šie ir gatavi repatriēties. Mātītes ārā no lupatām un de-islamizēt.

 4. Var tikai atkārtot Atbildēt

  “Nav jāpierāda,ka Eiropas multikulturālisms un etniskās integrācijas politika ir cietusi fiasko. Latvijai Eiropas prezidentūras laikā bija lieliska iespēja aktualizēt un redefinēt Eiropas Savienības multikulturālisma izpratni,ES etnisās integrācijas definīciju un politiku. Tas nenotika,tāpēc nav brīnums,ka Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vadībā Ministru kabineta slepenās sēdes laikā notika piekāpšanās transnacionālā konglomerāta spiedienam. Šie ir tiesiskuma un nacionālās drošības jautājumi,kuru padziļinātai izpratnei vajadzēja būt vispirms iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim. [..] Skat.”Ēriks Jēkabsons: Palīdzība grūtdieņiem vai pakļaušanās starptautiskai noziedzībai”,LA,5.08.2015.

 5. bija jau skaista tā Eiropa, bija. kamēr tādi liberāļi kā merkele un junkers nesalaida musulmaņu ordas. nu, lai allahs jūs svētī!

Draugiem Facebook Twitter Google+