×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Imigranti vīlušies Somijā un dodas prom (15)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Simtiem imigrantu, pārsvarā irākiešu, kuri ceļojuši cauri visai Eiropai, lai sasniegtu Somiju, dodas atpakaļ uz Zviedriju un saka, ka nevēlas palikt mazapdzīvotajā ziemeļu valstī, jo tā ir pārāk auksta un garlaicīga.

Viņi pamet Somiju, dodoties pāri Haparandas-Tornio robežšķērsošanas punktam, kas ir tikai stundas brauciena attālumā no polārā loka. Somijas varasiestādes saskārušās ar daudziem patvēruma pieteikumu atsaukumiem.

“Jūs varat pateikt pasaulei, ka es ienīstu Somiju. Tā ir pārāk auksta, te nav tējas, nav restorānu, nav bāru, uz ielām neviena nav, tikai automašīnas,” paziņoja 22 gadus vecais Muhameds Tornio pilsētā pēlēkā dienā, kad temperatūra tikai nedaudz pārsniedza plus desmit grādus pēc Celsija.

Viņš jau bija pabijis Helsinkos, kas atrodas 750 kilometru attālumā no Tornio, un tagad devās atpakaļ uz Zviedriju.

Imigranti, kuriem nav atbilstošu ceļošanas dokumentu, nevar braukt ar prāmjiem, kas kursē starp Helsinkiem un Stokholmu.

Arī irākiešu grupa, kurā bija ap 15 cilvēku, skaidroja, ka vēlas doties atpakaļ uz Zviedrijas dienvidiem. “Somija nav laba,” viens caur otru sacīja cilvēki.

Zviedrija ir tikpat auksta kā Somija, bet tai ir garāka integrācijas vēsture, un tajā jau patlaban dzīvo lielākas imigrantu kopienas.

Jau 19.septembrī imigranti no vairākiem autobusiem devās atpakaļ uz Zviedriju, kad ieraudzīja uz robežas somu iedzīvotāju dzīvo barjeru. Viņi protestēja pret pēkšņo imigrantu pieplūdumu.

Piektdienas rītā kāds protestētājs, kas bija ģērbies Kukluksklana tērpā, svieda imigrantiem ar petardēm. Savukārt ceturtdien Kouvolas pilsētā Somijas dienvidaustrumos kāds 50 gadus vecs vīrietis svieda uz bēgļu izmitināšanas centru petrolejas bumbu.

Grūti pateikt, cik imigrantu devušies atpakaļ uz Zviedriju, jo daži, ierodoties Somijā, tā arī nav reģistrējušies, taču valsts imigrācijas dienesta pārstāvis Esko Repo atzina, ka 200 patvēruma pieprasījumiem pagājušajā nedēļā iztecējis termiņš, kas nozīmē, ka imigranti tos atsaukuši vai pazuduši.

Līdz šim šogad Somijā reģistrēti 14 000 patvēruma meklētāju, un līdz gada beigām tā plāno sagaidīt 30 000, kas ir astoņas reizes vairāk nekā pērn.

Repo sacīja, ka atsaukto patvēruma pieprasījumu skaits pieaug. Mediji ziņo, ka daži irākieši publicējuši Helsinku attēlus “Facebook”, lai atturētu turp doties citus.

Vienlaikus Tornio katru dienu ierodas apmēram 500 imigrantu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Par Somiju interesants ir shaads nostaasts: Veiksmiigais somu karavadonis feldmarshaaals Mannerheims esot teicis: Par visu vairaak es miilu Somiju, bet neviens mani nepiespiediis tur dziivot! Mannerheims nomirs Shveicee.

 2. lai emigranti no siltam zemem paliek uz vietas ,sutisim palidzibu ,lai uzturetu vinus tur

 3. Nabadziņi! Es arī nevaru apmeklēt restorānus un bārus,jo godīgi strādājot un dzīvojot neesmu tik lielu pensiju (256.00 eiro) nopelnījusi.

 4. Lūdzu vietējā somu speciālista, ļauno latviešu apsaukātāja komentāru!

 5. Nu tad skatīsimies, vai valdībai pietiks dūšas atcelt tos milzu pabalstus bēgļu bērniem, ko paredz pašreizējie MK Noteikumi Nr.210 :
  ” … 2.1.1. pilngadīgai personai – 256,12 EUR mēnesī;
  2.1.2. nepilngadīgai personai – 30 % apmērā no šo noteikumu 2.1.1. apakšpunktā minētās summas;”,
  t.i. katrs bēgļu bērns saņems 76 eiro mēnesī.
  Kādēļ tāda iztapība, ja jau pat attiecīgā ES Direktīva 2011/95/ES nosaka, ka
  “… 1. Dalībvalstis nodrošina, ka starptautiskās aizsardzības saņē¬mēji dalībvalstī, kas šo aizsardzību piešķīrusi, saņem nepiecie¬šamo sociālo palīdzību, kāda tiek nodrošināta minētās dalībvalsts valstspiederīgajiem.”
  Ko Tiesībsargs saka par Latvijas pilsoņu un, it īpaši, viņu bērnu diskrimināciju salīdzinot ar bēgļiem un viņu bērniem? Kāpēc par Latvijas iedzīvotāju naudu ir jādiskriminē paši Latvijas iedzīvotāji? Bēgļiem nedrīkst noteikt lielākus pabalstus, kādi tie ir Latvijas iedzīvotājiem un viņu bērniem! Turklāt bēgļiem dzīvošana un pārtika ir bez maksas! Kamēr Latvijas iedzīvotājiem par to visu ir jāmaksā.

  Kā zināms, mūsu bērni pašreiz saņem daudz mazāk. Kur tagad ir tiesībsargs? Es izjūtu rasismu pret sevi pats savā valstī! Es jūtos diskriminēts, ka esmu latvietis! Nedrīkst diskriminēt un rasistiski izturēties pret Latvijas iedzīvotājiem. Latvijas iedzīvotāji nedrīkst saņemt ne centu mazāku pabalstu nevienā pozīcijā, kā tiek piedāvāts nelegālajiem imigrantiem. Turklāt arvien ir jāņem vērā, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jāmaksā par dzīvesvietu utt., kas pārsvarā ir lauvas tiesa no līdzekļiem. Jābūt modriem un nelegālo imigrantu pabalstu jautājumiem un sadzīves kā arī veselības aprūpes nodrošinājuma jautājumiem ir rūpīgi jāseko līdz, lai netiktu diskriminēti Latvijas iedzīvotāji. KAD JĀUZŅEM BĒGĻI TAD PIEMIN SOLIDARITĀTI, BET KAD PIEMIN MINIMĀLĀS ALGAS TAD SOLIDARITĀTE IR FOFIG , TAD CIK KATRĀ DALĪBVALSTĪ SANĀK, KAUT VAI 5 EIRO JOCĪGA GAN TĀ ES. Mūsu pašu invalīdi kopš bērnības, saņem tikai nieka 106 eiro, neskatoties, vai ir tiem kādi citi ienākumi vai nav un neviens no valdības par viņiem nav pat domājis. Par ko cienīt valdību, kura gatava salašņām, par kuriem pat nav iespējams uszināt, vai tas ir bēglis, vai terorists maksāt vairāk nekā divas reizes lielākus pabalstus? Valstij būtu jābūt tai institūcijai, kuras vissvarīgākais un pirmais pienākums ir rūpēties par savas tautas drošību un labklājību. Par ko pie mums rūpējas valdība, vai par savu spalvu spožumu Briseles acīs, vai par ko citu, ta velns viņu sazin, tikai ne savu tautu.

 6. Somi pie robežas nolikuši cirvjus un zāgus – jāzāgē meži pabalstu vietā? Tikai ne to!!!

 7. Un tā viņi vazāsies pa visu pasauli, labumus meklējot

 8. Leiputriju sagribējušies.
  Latvijā būs jāstrādā, citādi zobus varēs vadzī kārt! Protams, zagļu arī netrūks, kuri uzskatīs,ka ir dzīves apdalītie un drīkstēs no pamatnācijas paņemt to,ko viņi nopelnījuši.

 9. Dodiet “bēgļiem” maizi un izpriecas!

 10. Cerīga ziņa. Pie mums arī šorīt bija + 10 grādi….

 11. Ak tad tāda izskatās musulmaniete, kura nav tikusi bārā?

 12. Ehh…. laimīgie somi

 13. MIGRĒ, LAI AIZMUKTU NO KARA VAI MIGRĒ, LAI MEKLĒTU BĀRUS…?!

Draugiem Facebook Twitter Google+