Mobilā versija
+14.3°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Vācijā imigrantu atvasēm pieļaus dubultpilsonību

Foto - LETAFoto - LETA

Vācijas valdībā panākta vienošanās atvieglot imigrantu atvasēm noteiktos ierobežojumus dubultpilsonības iegūšanai. Ierobežojumi tiks atviegloti tām imigrantu atvasēm, kuras dzimušas Vācijā un kuras līdz 21 gada vecumam Vācijā dzīvojušas vismaz astoņus gadus vai vismaz sešus gadus mācījušās skolā Vācijā.

Pašreiz spēkā esošā kārtība nosaka, ka 23 gadu vecumā ir jāizvēlas vai nu pieņemt Vācijas pasi, vai arī savu vecāku izcelsmes valsts pasi. Ik gadu tas ietekmē ap 30 000 cilvēku. Rosinātās izmaiņas jo īpaši ietekmēs Vācijā dzīvojošās aptuveni 3,5 miljonu turku kopienas atvases. Jaunie noteikumi neparedz turpmākus soļus dubultpilsonības piešķiršanā. Vācijas pilsoņiem nav ļauts būt vēl kādas valsts pilsoņiem. ES dalībvalstu pilsoņiem jau ir atļauts paturēt gan Vācijas, gan izcelsmes valstu pilsonību. Paredzams, ka tuvāko mēnešu laikā šo likumprojektu apstiprinās parlaments.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (4)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+